Microsoft’taki Çalışmalarda Xbox Mobile Mağazası, Google, Apple’ı Almak İçin: Rapor

Microsoft’un, kullanıcıların oyunları doğrudan mobil cihazlara indirip yüklemelerine olanak tanıyan bir Xbox mobil uygulama mağazası inşa ettiği bildiriliyor. “Yeni nesil” Xbox mobil mağazası, şirket tarafından ilk olarak bu yıl Şubat ayında, Windows’ta Microsoft Mağazası için geçerli olacak bir dizi “Açık Uygulama Mağazası İlkeleri” ve henüz ortaya çıkmamış olanlar için ima edildi. oyunlar için pazaryeri yayınladı. […]

Microsoft’taki Çalışmalarda Xbox Mobile Mağazası, Google, Apple’ı Almak İçin: Rapor

Microsoft’un, kullanıcıların oyunları doğrudan mobil cihazlara indirip yüklemelerine olanak tanıyan bir Xbox mobil uygulama mağazası inşa ettiği bildiriliyor. “Yeni nesil” Xbox mobil mağazası, şirket tarafından ilk olarak bu yıl Şubat ayında, Windows’ta Microsoft Mağazası için geçerli olacak bir dizi “Açık Uygulama Mağazası İlkeleri” ve henüz ortaya çıkmamış olanlar için ima edildi. oyunlar için pazaryeri yayınladı. İlkeler, Microsoft’un şu anda Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) tarafından araştırılmakta olan Activision Blizzard’ı satın alması için önerdiği 69 milyar $ (kabaca 5,67,600 Rs. , ve AB’nin Antitröst düzenleyicileri.

cevabında dosyalama İngiltere’nin CMA’sına Microsoft’tan Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla ilgili bağlamı sorması için şirket, Call of Duty geliştiricisini satın alma motivasyonu olarak mobil oyun varlığını geliştirmeye yardımcı olmak istediğini belirtti. Microsoft, dosyalamada, Activision Blizzard’ın “mevcut oyuncu toplulukları” üzerine inşa etmeyi umduğunu, bu da kullanıcıları “iyi bilinen ve popüler içerik” sunarak Google’ın Play Store ve Apple’ın App Store’unu ele geçirmelerine izin verecek. “yeni bir şey dene”. Microsoft, yanıt dosyasında “Xbox, Xbox Mağazasını mobil cihazlara ölçeklendirmeye çalışacak ve oyuncuları yeni bir Xbox Mobil Platformuna çekecek” dedi.

Dosyalama yoluyla Microsoft, bir mobil oyun pazarı ve platformu sunma açısından Google ve Apple’ı ele geçirmeyi umduğunu açıkça belirtti. Bununla birlikte, Apple’ın iOS’ta üçüncü taraf uygulama mağazalarını engelleyen politikalarıyla, Microsoft’un Apple’ı ele geçirme vizyonu, en azından durum şu an için biraz uzak görünebilir.

Microsoft, Activision Blizzard’ın satın alınmasının şirkete, mobil cihazlarda en popüler indirme kategorisi olarak kabul ettiği ve uygulama içi satın almalar açısından en büyük geliri sağlayan bir sektör olan “oyunda anlamlı bir varlık” sağlayacağını belirtiyor. uygulama mağazaları.

“King bölümünden ve Call of Duty: Mobile gibi oyunlardan elde edilen mobil oyun gelirleri ile yan gelirler, Activision Blizzard’ın 2022’nin ilk yarısındaki gelirlerinin yarısından fazlasını temsil ediyordu. Mobil müşteriler, gelirlerinin yaklaşık dörtte üçünü oluşturuyor. [monthly active users]Microsoft, dosyalama raporunda, “İşlem, mobil oyun geliştirme, pazarlama ve reklamcılıkta çok ihtiyaç duyulan uzmanlığı getirecek” dedi.

CMA’nın soruşturması büyük ölçüde konsol oyun segmentinde adil rekabete odaklanırken, yanıt dosyalamanın temeli, Microsoft’un satın almanın mobil oyunlara geçişinin bir parçası olduğu yönündeki argümanıdır. Microsoft’un Activision Blizzard satın alma anlaşması için özel web sayfası, gönderildi 2020’de oyun pazarını 165 milyar $ (kabaca 13.72.000 Rs.) değerinde, konsolların yüzde 20’sini 33 milyar $’da (kabaca 2.74.000 Rs.) ve PC’lerin yüzde 24’ünü 40 $’da gösteren bir grafik milyar (kabaca 3.33.000 Rs.), mobil oyunların ise 85 milyar $ (kabaca 7.07.000 Rs.) ile yüzde 51’lik en büyük parçayı oluşturduğu görülüyor.

Anlaşma ayrıca ABD FTC ve AB antitröst düzenleyicilerinden gelen zorluklarla da karşı karşıya. Bununla birlikte, AB antitröst düzenleyicilerinin, Microsoft’un önerdiği 69 milyar dolarlık (yaklaşık 5.67.600 rupi) Activision satın alımını temizlemek için 8 Kasım’a kadar konuyla ilgili bir ön karar vermeleri bekleniyor. Bu tür Big Tech ‘buldozer’ satın almalarıyla ilgili düzenleyici endişeleri araştıracak dört aylık bir soruşturma.

Halihazırda kültürel açıdan sorunlu olan şirketin planlanan satın alınması tamamlandığında, oyun endüstrisinde şimdiye kadarki en büyük şirket olacak ve Microsoft’un lider Tencent ve Sony ile daha iyi rekabet etmesine yardımcı olacak. Activision Blizzard, yakın geçmişte, çalışanlar ve eski çalışanlar tarafından şirkete yöneltilen cinsel taciz iddialarıyla gölgelendi.

California Adil İstihdam ve Konut Departmanı (DFEH), geçen Temmuz ayında Activision Blizzard’ı “sürekli cinsel taciz” kültürünü teşvik ettiği için dava etti. Oyun şirketi ayrıca, ek cinsel taciz iddiaları üzerine Eylül ayında ABD Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu ile 18 milyon dolarlık (kabaca 150 rupi) bir anlaşmaya vardı.

Microsoft, satın alma tamamlandıktan sonra bu kültürel sorunları şirket içinde nasıl düzeltmeyi planladığını ayrıntılı olarak açıklamadı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow