Microsoft’un Bing ve Edge özellikleri, çevrimiçi alışverişe üretken bir AI makyajı sağlar

Microsoft’un Bing arama motoru ve Edge tarayıcısı artık kendi kişisel müşteriniz gibi çalışan yapay zeka alışveriş araçlarına sahip. Perşembe günü, şirket ilan edildi(yeni bir sekmede açılır) Yapay zeka tarafından oluşturulan satın alma kılavuzları, inceleme özetleri ve içgörüler ve otomatik fiyat eşleştirme, kullanıcılara normalde çevrimiçi arama yapmak için daha fazla zaman ve çaba harcayacak ürünler hakkında […]

Microsoft’un Bing ve Edge özellikleri, çevrimiçi alışverişe üretken bir AI makyajı sağlar

Microsoft’un Bing arama motoru ve Edge tarayıcısı artık kendi kişisel müşteriniz gibi çalışan yapay zeka alışveriş araçlarına sahip.

Perşembe günü, şirket ilan edildi(yeni bir sekmede açılır) Yapay zeka tarafından oluşturulan satın alma kılavuzları, inceleme özetleri ve içgörüler ve otomatik fiyat eşleştirme, kullanıcılara normalde çevrimiçi arama yapmak için daha fazla zaman ve çaba harcayacak ürünler hakkında birleştirilmiş bilgiler sunar.

AYRICA BAKINIZ:

Microsoft Bing AI sohbet robotu ve Edge tarayıcısı, büyük AI yükseltmeleri alıyor. Listeye bakın.

Bing ve Edge alışveriş araçları, aramanın yeni üretken yapay zeka çağına geçişteki son gelişmelerden bazıları.

Bing sohbeti gibi AI sohbet robotları, World Wide Web’de geleneksel bir aramanın yanıtlayamadığı daha karmaşık soruları yanıtlayabilir ve ayrıca kullanıcıların reklamlar ve çevrimiçi içerikle nasıl etkileşim kurduğunu etkiler. Bununla birlikte, bu yaklaşımın, kullanıcıları bağlantılar ve alıntılar yoluyla orijinal kaynaklardan daha fazla şey öğrenmeye yönlendirdiği için yayıncılara daha fazla değer ve fırsat sağlamak üzere tasarlandığı bildiriliyor.

Satın alma kılavuzları ve inceleme özetleri, web’deki alakalı ve popüler bilgilere dayalı olarak ürünleri öne çıkarır; bu, geleneksel bir aramada açılan ürün reklamlarından farklı olduğu anlamına gelir.

Edge’de bir ürüne göz atarken, Bing sohbeti, satın alma işleminizi bilgilendirmek için kullanıcı incelemelerini ve içgörüleri derler.
Kredi bilgileri: Bing

Bing ana sayfasında “üniversite malzemeleri” gibi alışveriş sorguları girdiğinizde, size bir üniversite öğrencisinin neye ihtiyaç duyabileceğine dair öneriler, ürün önerileri ve teknik özellikler ve fiyatlar gibi ayrıntılar da dahil olmak üzere benzer ürünlerin karşılaştırmalarını sunan, yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir satın alma kılavuzu alırsınız. . Satın alma kılavuzları, bilgileri web’deki makalelerden, bloglardan, incelemelerden ve ürün açıklamalarından alır.

Halihazırda Edge’de belirli bir ürün için alışveriş yapıyorsanız, hangi yönlerin dikkate alınması gerektiği hakkında bilgi almak ve kullanıcılardan gelen incelemelerin bir özetini almak için Bing sohbetini açabilirsiniz. Demo videoda Bing sohbeti neşeyle şöyle yazıyor: “Tekrar hoş geldiniz! Gürültü önleyici kulaklıklar satın aldığınızı görüyorum.” Bunun kötü şöhretli Clippy asistanına resmi bir selam olup olmadığı belirsiz, ancak kesinlikle selefinin gelişmiş bir versiyonu gibi geliyor.

Satın almak istediğiniz üründe karar kıldığınızda, Microsoft’un fiyat eşleştirme özelliği web’deki perakendecilerin fiyatlarını ve fiyat geçmişini karşılaştırır, böylece şimdi satın almak için iyi bir zaman mı yoksa bir fiyat beklemeniz mi gerektiğini bilirsiniz. düşürmek. Microsoft, fiyat eşleştirme ilkeleri sunan ABD’li perakendecilerle ortaklık kurmuştur; bu nedenle, bir şey satın aldıktan sonra fiyat düşerse, Microsoft paranızı geri almanıza yardımcı olabilir.

Satın alma kılavuzları bugünden itibaren ABD’de, inceleme özetleri ise bugün dünya çapında kullanıma sunuldu. Fiyat eşleştirme, yakında ABD’deki kullanıcıların kullanımına sunulacaktır.

Teknory