Model S ve Model X Şimdi Tesla’dan Yepyeni Bir Renkle Sunuluyor

Elektrikli araçlarda lider olarak kabul edilen bir otomobil üreticisi için Tesla, bu kadar sınırlı, ilham vermeyen bir boya rengi yelpazesi sunduğu için uzun süredir eleştirildi. Geçmişte daha fazla çeşitlilik sunmasına rağmen, Telsa’nın birinci sınıf Model S ve Model X araçlarında bile yalnızca birkaç renk kalana kadar, şirketin Kaliforniya’daki Fremont tesisindeki işlemleri basitleştirmek için renk seçimi […]

Model S ve Model X Şimdi Tesla’dan Yepyeni Bir Renkle Sunuluyor

Elektrikli araçlarda lider olarak kabul edilen bir otomobil üreticisi için Tesla, bu kadar sınırlı, ilham vermeyen bir boya rengi yelpazesi sunduğu için uzun süredir eleştirildi. Geçmişte daha fazla çeşitlilik sunmasına rağmen, Telsa’nın birinci sınıf Model S ve Model X araçlarında bile yalnızca birkaç renk kalana kadar, şirketin Kaliforniya’daki Fremont tesisindeki işlemleri basitleştirmek için renk seçimi kademeli olarak azaltıldı.

Avrupa ve Orta Doğu’daki alıcılar biraz daha şanslı çünkü Tesla’nın Berlin’deki Gigafactory’si Elon Musk’ın alçakgönüllülükle “dünyanın en gelişmiş boyahanesi” dediği şeye sahip. iki ek renk sunabilir: Quicksilver ve Midnight Cherry Red. “Biraz daha şanslı” diyoruz çünkü iki yeni Berlin rengi yalnızca Performans veya Uzun Menzil teknik özelliklerine sahip Model Y’lerde mevcuttur.

Amerika’da Model S veya Model X’te tamamen ücretsiz olan tek renk İnci Beyazı Çoklu Kaplama’dır. Diğer isteğe bağlı renk seçenekleri arasında Katı Siyah, Metalik Gece Yarısı Gümüşü ve Koyu Mavi Metalik yer alır ve bunların tümü temel İnci Beyazı Çoklu Kaplamaya göre ekstra 1.500 $’a mal olur.

Ancak şimdi ABD’li alıcıların yeni bir seçeneği var: Standart İnci Beyazı Çoklu Kaplamaya kıyasla 3.000 $’lık bir prim taşıyan Ultra Kırmızı. Önceki kırmızı renk olan Red Multi-Coat, 2.500 $’lık bir seçenekti, bu nedenle yeni Ultra Red, kırmızı Tesla’yı arzulayan alıcılar için yalnızca net 500 $’lık bir artış.

Ultra Kırmızı, Model S ve Model X’in karmaşıklığını tamamlar

Yeni Ultra Kırmızı, Tesla’nın sunduğu diğer iki kırmızı ton arasında yer alıyor gibi görünüyor. Red Multi-Coat’tan (altta) daha koyu ama Midnight Cherry Red’den daha açık. Red Multi-Coat, Model 3 ve Model Y araçlarda 2.000 $’lık bir seçenek olmaya devam edecek.

Görünüşe göre Ultra Red’i yalnızca Tesla’nın amiral gemisi modellerinde sunmak, bu arabalara ayrıcalıklı bir hava katmaya yönelik bir hareket. Nüanslar ve farklı aydınlatma koşullarında görünümü değiştirebilme yeteneği, Model S ve Model X’in karmaşık tasarımına Red Multi-Coat’tan daha iyi uyuyor. YouTuber’a göre Vahşi Doğada Tanrı ile Buluştuyeni Ultra Red arabalar zaten üretiliyor ve Fremont fabrikasının otoparkında görülebiliyor.

Tesla, yepyeni bir renk lansmanının yanı sıra, bu hafta Model S ve Model X fiyatını modele ve donanım seviyesine bağlı olarak %4 ila %9 oranında düşürerek haberlerde yer aldı. Belki de alıcılar, tasarruflarını gösterişli yeni bir Ultra Kırmızı boya işine savurmak için kullanabilirler.

Teknory