Mosseri, Meta’nın Threads’inin bir API alabileceğini söyledi

Görünüşe göre Threads yakında bir API alacak. Konu kullanıcısı Donna Lowe “Henüz iş parçacığı tipinde bir şey” olup olmadığını sordu ve teknoloji muhabiri Casey Newton şöyle yanıt verdi:, “Hayır, çünkü henüz bir API yok. Umarım bir gün.” Yanıt olarak Instagram başkanı Adam Mosseri, “Bunun üzerinde çalışıyoruz. Benim endişem, bunun çok daha fazla yayıncı içeriği anlamına […]

Mosseri, Meta’nın Threads’inin bir API alabileceğini söyledi

Görünüşe göre Threads yakında bir API alacak.

Konu kullanıcısı Donna Lowe “Henüz iş parçacığı tipinde bir şey” olup olmadığını sordu ve teknoloji muhabiri Casey Newton şöyle yanıt verdi:, “Hayır, çünkü henüz bir API yok. Umarım bir gün.” Yanıt olarak Instagram başkanı Adam Mosseri, “Bunun üzerinde çalışıyoruz. Benim endişem, bunun çok daha fazla yayıncı içeriği anlamına geleceği ve çok daha fazla içerik oluşturucu içeriği olmayacağı yönünde, ancak yine de yapmamız gereken bir şey gibi görünüyor.”

Adam Mosseri Konularda
Kredi bilgileri: Konular

Uygulama Programlama Arayüzü anlamına gelen bir API, farklı uygulamaların birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olur. Örneğin TweetDeck, kullanıcıların gelecekte tweet atmasını planlamak için Twitter’ın API’sini kullanıyor. Geçmişte, belirli kısıtlamalar getirilmeden önce, Tweetbot ve Twitterrific gibi Twitter platformuna erişim ve etkileşim için alternatif arayüzler sunan üçüncü taraf Twitter (şimdi X) istemcileri vardı. Twitter’ın API’nin artık maliyeti varyine de Elon Musk sayesinde.

API’ler Meta ailesinde yeni değil. Etkileyici pazarlama platformları, etki sahibi kişilerin hedef kitle boyutu ve etkileşim ölçümleri hakkında veri toplamak için Instagram’ın API’sini kullanır ve Instagram’da En İyi 9Kullanıcıların yılın en iyi fotoğraflarını oluşturmak için kullanmayı sevdiği özellik, aynı zamanda Instagram’ın API’sini de kullanıyor.

Threads üzerinde bir API yaratıcılar, haber kaynakları ve geliştiriciler için yararlı olabilir, ancak Meta’nın bunu kurmasının biraz zaman alması şaşırtıcı değil. Threads yeni ve elbette haber içeriğini teşvik etmeyi umutsuzca istemiyor; API’nin bunu yapma potansiyeli var.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow