Motorola, yeni bir kamera kurulumuyla Moto G Stylus 5G’yi (2023) piyasaya sürdü

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Motorola, Moto G Stylus’un biraz daha premium 5G sürümünü piyasaya sürdü. Moto G Stylus 5G, 5.000 mAh pil ve 6,6 inç FHD+ ekranla birlikte gelir. Moto G Stylus 5G, Snapdragon 6 Gen 1 işlemci üzerinde çalışacak. Bu ayın başında Motorola, biri bütçe düzeyine sahip Moto G Stylus (2023) olmak […]

Motorola, yeni bir kamera kurulumuyla Moto G Stylus 5G’yi (2023) piyasaya sürdü

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Motorola, Moto G Stylus’un biraz daha premium 5G sürümünü piyasaya sürdü.
  • Moto G Stylus 5G, 5.000 mAh pil ve 6,6 inç FHD+ ekranla birlikte gelir.
  • Moto G Stylus 5G, Snapdragon 6 Gen 1 işlemci üzerinde çalışacak.

Bu ayın başında Motorola, biri bütçe düzeyine sahip Moto G Stylus (2023) olmak üzere üç yeni telefon piyasaya sürdü. Şimdi şirket, ay bitmeden bir telefon daha piyasaya sürüyor. Bu telefon Stylus’un biraz daha premium kardeşi Moto G Stylus 5G (2023). Motorola’nın en son donanımı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Motorola Moto G Stylus 5G (2023): Tasarım

play store'da ekran kalemi ile motorola moto g kalemi 5g

Ryan Haines / Android Otoritesi

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yılki Moto G Stylus 5G, 5G olmayan kardeşi ile pek çok ortak noktayı paylaşıyor. Çoğunlukla, tasarım yalnızca boyut olarak farklıdır, Moto G Stylus’tan 0,1 inç daha büyüktür ve toplam 6,6 inçtir. Kozmik Siyah veya Şampanya arasından seçim yapabileceğiniz bu modelde renk grupları da farklıdır. Bunun dışında, muhtemelen iki telefonu birbirinden ayıramayacaksınız.

Bu yılki Moto G Stylus 5G, kardeşine çok benziyor olsa da, onunla selefi arasında daha büyük bir fark var. Bu yılki model 0,2 inç daha küçük, bu da onu elinize daha kolay oturtabilir. Motorola’nın kamera kurulumunu da değiştirdiği görülüyor. Yeni model bu sefer sadece iki arka kameraya sahip ve bu nedenle daha küçük bir kamera adasına da sahip.

Motorola Moto G Stylus 5G (2023): Kameralar

stylus kameralı motorola moto g stylus 5g

Ryan Haines / Android Otoritesi

2022’den muhtemelen en büyük değişiklikle, yeni modelde üç yerine iki arka kamera bulunuyor. Görünüşe göre Motorola, derinlik sensörünü 2023’te kesme tahtasına koymayı seçmiş. Artık tüketiciler, yalnızca ana kamera ve ultra geniş lensli bir telefon alacak.

Ana sensör için 50 MP’lik bir kamera bekleyebilirsiniz, ultra geniş ise makro özellikli 8 MP sunar. Bu telefon, önceki nesle göre yaklaşık %56 daha büyük piksellere sahip. Ve tanıdık bir 16MP ile gelen selfie kamerasını da unutamayız.

Motorola Moto G Stylus 5G (2023): Özellikler

elinde kalemle motorola moto g kalemi 5g

Ryan Haines / Android Otoritesi

Moto G Stylus 5G ve kardeşinin pek çok ortak noktasının olduğu bir başka alan da teknik özellikler. Her ikisinde de 5.0oomAh pil, Dolby Atmos ve 120Hz yenileme hızına sahip bir ekran bulunuyor. Ancak, farklı oldukları birkaç önemli nokta vardır.

Ekrandan başlayarak, bu telefonun HD+ ekran yerine FHD+ ekranı var. Depolama açısından, Moto G Stylus 5G, 4 GB RAM ve 256 GB depolama (2 TB’a kadar genişletilebilir) ile birlikte gelir. Ayrıca içinde daha güçlü bir çip, Snapdragon 6 Gen 1 var. Son olarak, Motorola bu telefona NFC yetenekleri verdi.

Motorola Moto G Stylus 5G (2023): Kullanılabilirlik, fiyat ve güncellemeler

motorola moto g kalemi 5g kahraman

Ryan Haines / Android Otoritesi

Motorola’nın bütçe seviyesindeki telefonlarından biri olarak, bu ahizeyi almak için kolunuzu ve bacağınızı harcamanıza gerek kalmayacak. Moto G Stylus 5G (2023) 399,99 dolara mal olacak. Ve bu satın alma işlemiyle, bir yıllık yazılım güncellemeleri ve üç yıllık güvenlik düzeltme ekleri alacaksınız.

Cihaz ABD’de ilk olarak 2 Haziran’da Cricket’ta satışa sunulacak. Daha sonra AT&T, T-Mobile, Metro by T-Mobile, Google Fi Wireless, US Cellular, Consumer Cellular, Optimum Mobile, Spectrum Mobile, Xfinity’de satışa sunulacak. Mobil, Boost Infinite ve Boost Mobile. Evrensel olarak kilidi açılmış sürüm, 16 Haziran’da Amazon, Best Buy ve Motorola.com’dan satın alınabilir.

Kanada’da yaşıyorsanız Moto G Stylus 5G (2023) Motorola.ca’da ve belirli operatörler ve ulusal perakendeciler aracılığıyla satışa sunulacaktır. Ancak, bir tane alabilmeniz için birkaç ay beklemeniz gerekecek.

Motorola, yeni bir kamera kurulumuyla Moto G Stylus 5G’yi (2023) piyasaya sürdü

Teknory