Muhafazakar sosyal medya platformu Parler satın alındı ​​ve ardından yeni sahibi tarafından hemen kapatıldı

Parler satın alındı. Parler da yeni kapatıldı. Cuma günü, dijital medya şirketi Starboard, muhafazakar sosyal medya platformu Parler’ı satın aldığını duyurdu. Starboard’a göre, anlaşma Kutsal Cuma günü gerçekleşti ve açıklanmayan bir miktar karşılığında Parler’ı satın aldı. Starboard’un Cuma günü yaptığı duyurunun ardından şirket, Parler’ın web sitesini derhal kapattı. üzerine bir not parler.com(Yeni bir sekmede açılır) […]

Muhafazakar sosyal medya platformu Parler satın alındı ​​ve ardından yeni sahibi tarafından hemen kapatıldı

Parler satın alındı. Parler da yeni kapatıldı.

Cuma günü, dijital medya şirketi Starboard, muhafazakar sosyal medya platformu Parler’ı satın aldığını duyurdu. Starboard’a göre, anlaşma Kutsal Cuma günü gerçekleşti ve açıklanmayan bir miktar karşılığında Parler’ı satın aldı.

Starboard’un Cuma günü yaptığı duyurunun ardından şirket, Parler’ın web sitesini derhal kapattı. üzerine bir not parler.com(Yeni bir sekmede açılır) “Makul hiç kimse, yalnızca muhafazakarlar için bir Twitter klonunun artık geçerli bir iş olduğuna inanmıyor.”

Açık olmak gerekirse, bu Starboard’dan muhafazakârlık karşıtı bir açıklama değil. Bu kesinlikle iş. Starboard’un açıklaması, Parler’ın eski ana şirketi Parlament Technologies aracılığıyla alternatif BT ve bulut hizmetleri çözümleri sağlamaya yönelik son hamlesi için eski Parler CEO’su George Farmer’ı överek devam ediyor.

Starboard CEO’su Ryan Coyne, Starboard’un Olimpiyat Medyası olarak bilindiği 2021’de Daily Caller News Foundation’a “Muhafazakar davaları veya muhafazakar inançları savunan veya başka bir şekilde ilerleten gruplarla çalışmaya odaklanıyoruz” dedi.

AYRICA BAKINIZ:

Trump destekli Truth Social’ın ödenmemiş barındırma ücretleri için 1,6 milyon dolar borcu olduğu iddia ediliyor

Starboard, sosyal medya platformlarına göre dijital pazarlama ve reklam ajansı hizmetleri sunmaktadır. Aynı 2021 Daily Caller haberinde ajans daha önce Jim Jordan, Elise Stefanik ve Madison Cawthorn gibi mevcut ve eski Cumhuriyetçi Kongre üyeleri ve Turning Point USA gibi muhafazakar kuruluşlarla çalıştı.

Starboard CEO’su Ryan Coyne yaptığı açıklamada, “Parler’ın geniş kullanıcı tabanı ve ek stratejik varlıkları, Starboard’un medya ve yayıncılık işimizde agresif bir şekilde gelişmeye devam etmesi için muazzam bir fırsatı temsil ediyor.” bu kitleyi tüm mevcut platformlarımıza entegre etmek için ileriye.”

Starboard, satın alımını şirketin “desteklenmeyen çevrimiçi topluluklara hizmet etmeye nasıl başlayabileceğini” değerlendirmek için kullanacağını söyledi.

Parler, 2020 başkanlık seçimlerinin ardından, sağcı kullanıcıların komplo teorilerini tartışmak ve eski başkan Donald Trump’ın seçim yenilgisine duydukları öfkeyi paylaşmak için daha dostane bir çıkış yolu aramasıyla popülaritesini artırdı. Kazanılan platform kötü şöhret 6 Ocak 2021 olaylarının öncesinde ve hemen sonrasında. Trump destekçileri Capitol binasına baskın düzenlerken Parler’da yayınlanan yerinde medya hızla internette yayıldı.

Web sitesinde bulunan nefret dolu söylem nedeniyle, Apple ve Google kaldırıldı App Store ve Google Play Store’dan Parler’ın mobil uygulaması. Rağmen Elma Ve Google sosyal medya platformu yeni içerik denetleme kuralları uyguladıktan sonra sonunda Parler’ın geri dönmesine izin verdi, Parler’ın kullanıcı tabanı arasındaki popülaritesi azaldı. Trump’ın Truth Social gibi yeni muhafazakar platformları, hızla tercih edilen sosyal medya alternatifi olarak yerini aldı. bir potansiyelin ardından kazanma tarafından Kanye West düştüKonuşmak işten çıkarılmış(Yeni bir sekmede açılır) çalışanlarının çoğu bu yılın başlarında.

Görünüşe göre hâlâ Parler’a sadık olan ve Starboard’un platformu aniden kapatma kararından rahatsız olan bazı kullanıcılar vardı.

Bir kullanıcı, Starboard’un Parler’ı satın aldığına ilişkin Instagram duyurusuna palyaço emojileriyle birlikte verdiği yanıtlarda, “Siteyi önceden bildirimde bulunmadan kapattınız. İnanılmaz,” diye yazdı.

“Gelişmiş uyarı için teşekkürler,” diye yanıtladı bir başkası.

Teknory