Elon Musk, Twitter’ın 280 karakter sınırının 4000’e çıkacağını söyledi

Twitter CEO’su Elon Musk, platformun karakter sınırını artırmak için bir kez daha söz vererek mikro bloglamanın mikro boyutunu hâlâ ortadan kaldırmak istiyor. Bu sefer önerilen artış 280’den 4000’e – mevcut kesintinin 14 katından fazla. Musk’ın Twitter planlarının bu son göstergesi, hafta sonu kendi hesabı aracılığıyla geldi. Bir Twitter kullanıcısı tarafından soruldu mu? “Twitter’ın karakter sayısını […]

Elon Musk, Twitter’ın 280 karakter sınırının 4000’e çıkacağını söyledi

Twitter CEO’su Elon Musk, platformun karakter sınırını artırmak için bir kez daha söz vererek mikro bloglamanın mikro boyutunu hâlâ ortadan kaldırmak istiyor. Bu sefer önerilen artış 280’den 4000’e – mevcut kesintinin 14 katından fazla.

Musk’ın Twitter planlarının bu son göstergesi, hafta sonu kendi hesabı aracılığıyla geldi. Bir Twitter kullanıcısı tarafından soruldu mu? “Twitter’ın karakter sayısını 280’den 4000’e çıkarmaya ayarlandığı doğru” Musk sadece üç karakterle yanıt verdi: “Evet.”

Bu, milyarderin Twitter’ın karakter sayısını artıracağını ilk kez açıklaması değil. Kasım ayında Musk, Twitter’ın karakter sınırını genişletmenin “yapılması gereken bir şey” olduğunu tweetleyerek benzer bir soruyu yanıtladı. [sic] Liste.” Bu, son zamanlarda önerilen 4000’lik sınırdan ziyade 1000 karakterlik bir sınıra atıfta bulunuyordu.

Kesin sayı ne olursa olsun, Twitter’ın gelecekte önemli bir karakter sayısı artışı elde etmesi muhtemel görünüyor.

Mashable yorum için Twitter’a ulaştı, çünkü e-postaların Twitter’ın terk edilmiş basın gelen kutusunun dipsiz çukuruna düştüğünde çıkardığı ıslık sesinden keyif alıyoruz.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter, devam eden Elon Musk liderliğindeki çöp yangını hakkında bir sürü spin yayınladı

Muhtemelen Musk’ın en yüksek önceliği olmasa da, Twitter’ın karakter sınırı artışının ne zaman gerçekleşebileceğine dair bir gösterge yok. Twitter, yeni CEO’nun devralmasından bu yana alelacele uygulanan yeni özellikler ve yaygın kaosa neden olan toplu işten çıkarmalarla alenen mücadele ediyor. hafta sonu boyunca Musk’ın Twitter çalışanlarını dava etmekle tehdit ettiği bildirildi basına konuşanlar.

Twitter daha önce 2017’de o zamanki CEO Jack Dorsey altında karakter sayısını 140’tan 280’e çıkarmıştı. Orijinal 140 sınırı, o sırada Twitter’ın takip ettiğiniz hesaplardan kısa mesaj olarak gönderiler göndermesi nedeniyle SMS’in 160 karakter sınırına dayanıyordu. . Bu, akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla giderek daha önemsiz hale geldi ve 2020’de Twitter çoğu ülkede SMS hizmetini durdurdu.

Çoğu kişi o sırada Twitter’ın 280 karaktere çıkmasına şüpheyle yaklaşsa da, kullanıcılar sonunda yeni norma alıştı. Yine de, Twitter’ın karakter sınırını 14 ile çarpmak, onu ikiye katlamaktan çok uzaktır ve Twitter’ın bir mikroblog platformu olarak doğasını temelden değiştirebilir. Şimdiye kadarki eylemlerine bakılırsa Musk, bildiğimiz Twitter’ı korumakla pek ilgilenmiyor gibi görünüyor.

Teknory