Ne için kullanılır?

TL;DR Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörü artık yalnızca nesne sıcaklıklarını ölçebiliyor. Google, insan sıcaklığı algılaması için onay almak için çalıştığını söylüyor ancak bunun için bir zaman çizelgesi yok. Bu sensör için başka hiçbir kullanım durumu sunulmamıştır. Pixel 8 Pro’nun nihayet resmileşmesiyle, arkadaki gizemli sensör de dahil olmak üzere telefon hakkında bilinmesi gereken her şeyi artık […]

Ne için kullanılır?

TL;DR

  • Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörü artık yalnızca nesne sıcaklıklarını ölçebiliyor.
  • Google, insan sıcaklığı algılaması için onay almak için çalıştığını söylüyor ancak bunun için bir zaman çizelgesi yok.
  • Bu sensör için başka hiçbir kullanım durumu sunulmamıştır.

Pixel 8 Pro’nun nihayet resmileşmesiyle, arkadaki gizemli sensör de dahil olmak üzere telefon hakkında bilinmesi gereken her şeyi artık biliyoruz. Orijinal söylentilerin öne sürdüğü gibi, bu bir sıcaklık sensörü ve kullanım durumları ilk hayal ettiğimiz kadar sınırlı. Belki daha da fazlası.

Google Piksel 8 ProGoogle Piksel 8 Pro

Google Piksel 8 Pro

Geliştirilmiş kamera odağı • Çok parlak ekran • Video Güçlendirme

Güçlü kamera özelliklerine sahip güçlü Google telefonu

Google Pixel 8 Pro, Gece Görüşü Videosu ve AI destekli Video Boost işleme gibi şık kamera özellikleriyle doludur. Gelişmiş erişilebilirlik özellikleri, yeni nesil güvenlik, büyük pil, bol miktarda RAM ve 1 TB’a kadar depolama alanı, bu 6,7 inçlik telefonu cebinizde taşıyabileceğiniz bir güç merkezi haline getiriyor.

Şimdilik Google, sensörün yalnızca “nesne sıcaklığı” özelliklerini öne çıkarıyor. (Bize gösterilen slayt yalnızca içecek ve su sıcaklığını gösteriyordu, katı malzemeleri bile göstermiyordu ki bu daha da kısıtlayıcıydı.) Pratik kullanım durumları sorduğumuzda, bunun bir nesnenin sıcaklığını almasını sağlayabileceğiniz söylendi. bir fincan kahve ya da pencerelerin etrafındaki ev yalıtımı ve… yani… işte bu kadar. Şirket, gerçek hayattaki uygulamaları konusunda bizim kadar belirsiz görünüyordu.

Google, sıcaklık sensörünün kullanım durumları konusunda bizim kadar belirsiz görünüyordu.

Google ayrıca, sensörün insan kullanımı için onaylanması için FDA’ya başvuruda bulunduğunu, böylece sıcaklığınızı alıp Fitbit uygulamasına ekleyebileceğinizi söyledi, ancak henüz onay için kesin bir zaman çizelgesi yok. Şirket, AB de dahil olmak üzere diğer bölgelerin sertifikaları hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörü sizi hayal kırıklığına mı uğrattı?

23 oy

Şimdi sensörle ateşimizi ölçersek ne olacağı sorulduğunda Google, sensörün henüz bunun için onaylanmadığını yineledi. Kişisel olarak, sensörle deneyler yapabileceğinizi düşünüyorum, ancak belki de onun sözlerini hafife almayın ve yapabiliyorsanız diğer sensörler ve termometrelerle karşılaştırarak kontrol edin. Şimdi alnına doğrultursan kafan patlayacak gibi değil ama patlarsa beni suçlama!

Google mühendislerinin bunun için daha iyi kullanım durumları bulamadığını görmek beni biraz hayal kırıklığına uğrattı ve termometreyle ilgili önceki anketimiz, yarınızın da Google’ın bundan daha fazla değer elde etmesini umduğunuz için hayal kırıklığına uğrayacağını gösteriyor.

Her ne kadar bir tutam kullanışlı olsa da sensör, pandemiye tepkisel bir cevap gibi geliyor (ki bu da Pixel 8 serisinin geliştirilmesinin başlamış olması gereken zamanlardı) ve net bir Pixel stratejisinin parçası değil. Pixel’in en iyi kameralı telefonlar arasındaki yerini geliştirmek için bazı yenilikçi fotoğrafçılık özelliklerini öne çıkarmak için kullanıldığını görmeyi çok isterdim. FLIR benzeri termal görüntüleme de iyi olurdu, ancak sensörün erişim alanı bir FLIR kameranınkinden çok daha azdır.

Ne için kullanılır?

Teknory