Neden Google Chrome’un Gelişmiş Güvenli Tarama Modunu Kullanmanız Gerekiyor?

İlk olarak, temel bilgiler. Gelişmiş Güvenli Taramayı Chrome’da etkinleştirmek basit bir işlemdir: Ayarlar’ı tıklamanız, Gizlilik ve Güvenlik > Güvenli Tarama’ya gitmeniz ve Gelişmiş seçeneğini belirlemeniz yeterlidir. Gelişmiş Güvenli Taramanın önemi biraz daha uzun bir hikaye. Kısacası, hiçbir güvenlik kusursuz değildir ve Google geçmişte tüketiciler için basit, erişilebilir araçlar yapma konusunda hata yapmıştır. Özellikle Gizli Modun, […]

Neden Google Chrome’un Gelişmiş Güvenli Tarama Modunu Kullanmanız Gerekiyor?

İlk olarak, temel bilgiler. Gelişmiş Güvenli Taramayı Chrome’da etkinleştirmek basit bir işlemdir: Ayarlar’ı tıklamanız, Gizlilik ve Güvenlik > Güvenli Tarama’ya gitmeniz ve Gelişmiş seçeneğini belirlemeniz yeterlidir. Gelişmiş Güvenli Taramanın önemi biraz daha uzun bir hikaye. Kısacası, hiçbir güvenlik kusursuz değildir ve Google geçmişte tüketiciler için basit, erişilebilir araçlar yapma konusunda hata yapmıştır. Özellikle Gizli Modun, Google Genel Merkezinde biraz şaka olduğu iddia ediliyor; hatta bazı kullanıcılar sınırlamaları nedeniyle dava açıyor.

Buna karşılık Gelişmiş Güvenli Tarama, bilgisayar korsanlarının yararlanma olasılığı en yüksek olan güvenlik açıklarına odaklanır. Başına Google, Gelişmiş Güvenli Tarama, kullanıcı güvenliğini garanti etmek için birden fazla strateji kullanır: web sitelerini sürekli olarak güncellenen güvenli olmayan konumlar listesine göre kontrol eder, olağandışı URL’leri potansiyel kimlik avı dolandırıcılığına karşı inceler ve indirilen dosyaları tehlikeli veya bozuk dosyalara karşı denetler. Hatta belirli bir kullanıcının karşılaştığı potansiyel tehditlerden bir örnek alır ve bunu Google Hesabıyla senkronize ederek, kullanıcının karşılaşma olasılığının en yüksek olduğu risklere odaklanan kişiselleştirilmiş güvenlik sağlar. Tüm bunlar, kullanıcı göz atma oturumunu gerçekleştirirken gerçek zamanlı olarak gerçekleşir.

Gelişmiş Güvenli Tarama’nın gerçek zamanlı hizmetinin, Google’a normal veya Gizli Modda göz atmaktan daha fazla kullanıcı verisi göndermek anlamına geldiğini unutmayın. Bu, farkında olmaya değer bir endişe: büyük şirketlerin de güvenlik ihlalleri var ve konu kullanıcı verileri olduğunda hiçbir şekilde evrensel olarak güvenilir değiller. Bununla birlikte, dijital dünyaya katılmak, aşağı yukarı kullanıcıların bir avuç büyük şirketten birinin ekosisteminde faaliyet göstermesini gerektirir. Eviniz veya ofisiniz bir Google mağazasıysa, Gelişmiş Güvenli Tarama tartışmasız en güvenli seçenektir.

Teknory