Neredeyse Efsanevi Beetle’ın Yerini Alacak 5 Volkswagen Tasarımı

Bu arka motor prototipinin geliştirilmesi 1957’de başladı ve 1960’a kadar meyvesini vermedi. Ve bu deneysel Beetle değişimlerinin çoğu (hepsi değilse de) tek seferlik olsa da, EA97 onlardan biri değildi. Her şeye göre, Volkswagen tasarımından oldukça memnun kaldı ve çalışanlarına bu iki kapılı sedanlardan yaklaşık 200 tanesini elle yaptırdı. Hatta tamamen çalışır durumda bir üretim hattının […]

Neredeyse Efsanevi Beetle’ın Yerini Alacak 5 Volkswagen Tasarımı

Bu arka motor prototipinin geliştirilmesi 1957’de başladı ve 1960’a kadar meyvesini vermedi. Ve bu deneysel Beetle değişimlerinin çoğu (hepsi değilse de) tek seferlik olsa da, EA97 onlardan biri değildi.

Her şeye göre, Volkswagen tasarımından oldukça memnun kaldı ve çalışanlarına bu iki kapılı sedanlardan yaklaşık 200 tanesini elle yaptırdı. Hatta tamamen çalışır durumda bir üretim hattının kurulmasına yeşil ışık bile yaktı. Uzatılmış, neredeyse duba şeklindeki gövde, 1.1 litrelik 67.1 inç küp zıt 4 silindirle çalışıyordu ve önünde geniş bir bagajı vardı.

Bununla birlikte, üretim hattı daha tamamlanmadan VW, sınıfında yine geliştirilmekte olan ve ardından 1961’de piyasaya sürülen Beetle ve Type 3’e çok benzediğine karar verdi. Böylece VW fikrini değiştirdi ve tüm projeyi tamamen durdurdu. .

İlginç bir şekilde, on yıldan uzun bir süre sonra, EA97, en azından teğet olarak, yola geri dönecekti. Bazıları, DNA’sının iplikçiklerinin tamamen Brezilya’da tasarlanıp üretilen ve Güney Amerika için pazarlanan arkadan motorlu kompakt bir araç olan VW’nin Brasilia’sında bulunduğunu söylüyor.

[Image by Charles01 via Wikimedia Commons | Cropped and scaled | CC BY-SA 4.0]

Teknory