Netflix, Kanada’da şifre paylaşımına yönelik baskıya başladı. Listede sırada ABD var mı?

TL;DR Netflix, hesap ve şifre paylaşımı kısıtlamalarını Kanada ve diğer üç ülkeyi kapsayacak şekilde genişletiyor. Yanınızda kalmayan biri için alt hesap eklemek artık o bölgelerde size ekstra maliyet getirecek. Latin Amerika’da yapılan bir deneme çalışmasının ardından, Netflix’in yeni parola paylaşım kısıtlamaları, Kanada’ya gel ve Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya dahil olmak üzere diğer üç ülke. […]

Netflix, Kanada’da şifre paylaşımına yönelik baskıya başladı.  Listede sırada ABD var mı?

TL;DR

  • Netflix, hesap ve şifre paylaşımı kısıtlamalarını Kanada ve diğer üç ülkeyi kapsayacak şekilde genişletiyor.
  • Yanınızda kalmayan biri için alt hesap eklemek artık o bölgelerde size ekstra maliyet getirecek.

Latin Amerika’da yapılan bir deneme çalışmasının ardından, Netflix’in yeni parola paylaşım kısıtlamaları, Kanada’ya gel ve Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya dahil olmak üzere diğer üç ülke. Bugünden itibaren, bu bölgelerde yaşıyorsanız yeni kurallara uymanız ve Netflix şifrenizi sizinle aynı evde yaşamayan kişilerle paylaşmayı bırakmanız gerekecek.

Bir Netflix üyesiyseniz ve sizinle birlikte yaşamayan biri için fazladan bir alt hesap eklemek istiyorsanız, Kanada’da kişi başı aylık 7,99 CAD, Yeni Zelanda’da 7,99 NZD, Portekiz’de 3,99 € ve İspanya’da 5,99 €. İkiden fazla alt hesap ekleyemezsiniz ve bunların kendi profilleri, kişiselleştirilmiş önerileri, oturum açma kimlikleri ve şifreleri olacaktır.

Halihazırda aynı hesabı kullanan kişiler, profillerini yeni bir ücretli hesaba aktarabilecek. Önerileri, görüntüleme geçmişi, izleme listesi, kayıtlı oyunlar ve daha fazlası otomatik olarak yeni hesaba taşınacaktır.

Diğer şifre paylaşım kısıtlamaları da geçerli olacaktır. Üyeler, evlerini birincil konumları olarak ayarlamak zorunda kalacaklar. Aboneler, ev ağlarında en az 31 günde bir Netflix uygulamasında oturum açmak zorunda kalacaklar, aksi takdirde hesap erişimlerinin engellenmesi riskiyle karşı karşıya kalacaklar.

Genişletilmiş sunumla, ABD’nin Netflix’in şifre paylaşım kısıtlamalarını almak için sıradaki olması muhtemel görünüyor. Akış hizmeti, yeni kuralları bu yıl dünyadaki tüm kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Netflix, Kanada’da şifre paylaşımına yönelik baskıya başladı. Listede sırada ABD var mı?

Teknory