Netflix, ‘Netflix House’ adlı fiziksel perakende mağazalarıyla çevrimdışına geçiyor

TL;DR Netflix, 2025 yılına kadar “Netflix House” adında fiziksel deneyim mağazaları açmayı planlıyor. Mekanlar ilk olarak ABD’de açılacak, ardından dünya çapında lansmanlar yapılacak. İnsanlar Netflix House’ta temalı yemeklerin tadını çıkarabilecek, gösteri ürünleri satın alabilecek, oyuncularla tanışabilecek ve biletli gösterileri izleyebilecek. Netflix, tuhaf bir olayla birlikte ABD genelinde hayranların temalı yiyecekler yiyebileceği, ünlü Netflix şovlarından TV […]

Netflix, ‘Netflix House’ adlı fiziksel perakende mağazalarıyla çevrimdışına geçiyor

TL;DR

  • Netflix, 2025 yılına kadar “Netflix House” adında fiziksel deneyim mağazaları açmayı planlıyor.
  • Mekanlar ilk olarak ABD’de açılacak, ardından dünya çapında lansmanlar yapılacak.
  • İnsanlar Netflix House’ta temalı yemeklerin tadını çıkarabilecek, gösteri ürünleri satın alabilecek, oyuncularla tanışabilecek ve biletli gösterileri izleyebilecek.

Netflix, tuhaf bir olayla birlikte ABD genelinde hayranların temalı yiyecekler yiyebileceği, ünlü Netflix şovlarından TV ürünleri satın alabileceği ve muhtemelen Squid Game’den ilham alan engelli parkuru deneyebileceği perakende satış siteleri açmayı planlıyor. Disneyland’ı düşünün, yalnızca daha küçük ve çok daha fazla yerde.

Netflix’in Tüketici Ürünleri Başkan Yardımcısı Josh Simom şunları söyledi: Bloomberg bu mağazalara “Netflix House” adı verilecek. İlk iki mekanın 2025 yılında ABD’de açılması bekleniyor. Netflix’in mağazalarını dünya çapında genişletme planları da var. Bu, son zamanlarda yetersiz bir gelir artışına tanık olan yayın şirketi tarafından oldukça önemli bir girişim.

Netflix yıllar boyunca birçok pop-up deneyimine ev sahipliği yaptı. Kraliçenin Balosu: Bir Bridgerton Deneyimi, popüler Shondaland dönemi dramasının sürükleyici bir deneyimi olarak ABD ve Kanada’da 10 şehre seyahat eden böyle bir etkinlikti.

Simon bir röportajda şunları söyledi: “Hayranların kendilerini filmlerimizin ve TV şovlarımızın dünyasına kaptırmayı ne kadar sevdiklerini gördük ve bunu bir sonraki aşamaya nasıl taşıyacağımız hakkında çok düşündük.”

Netflix House’ta popüler dizilerden uyarlanan biletli gösterilerin yanı sıra fast food ve lüks restoranlar da yer alacak. Şirket hâlâ bu girişim için potansiyel yerleri araştırıyor ancak Netflix House’un ilk olarak ABD’nin büyük şehirlerinde görünmesini bekleyebilirsiniz.

Netflix, ‘Netflix House’ adlı fiziksel perakende mağazalarıyla çevrimdışına geçiyor

Teknory