Netflix şifrenizi paylaşmak size çok yakında pahalıya mal olacak

TL;DR Netflix Perşembe günü dördüncü çeyrek kazanç raporunu yayınladı. Rapor, şirketin parola paylaşımına yönelik sert önlemler almaya hazır olduğunu ortaya koyuyor. Parolalarını kendileriyle yaşamayanlarla paylaşan kişiler fazladan ödeme yapmak zorunda kalacak. Netflix şifrelerini arkadaşlarınızla ve ailenizle ücretsiz olarak paylaşma dönemi yakında sona eriyor. Şirket, ilk çeyrekten itibaren serbest yükleyicilere karşı sert önlemler almayı planladığını açıkladı. […]

Netflix şifrenizi paylaşmak size çok yakında pahalıya mal olacak

TL;DR

  • Netflix Perşembe günü dördüncü çeyrek kazanç raporunu yayınladı.
  • Rapor, şirketin parola paylaşımına yönelik sert önlemler almaya hazır olduğunu ortaya koyuyor.
  • Parolalarını kendileriyle yaşamayanlarla paylaşan kişiler fazladan ödeme yapmak zorunda kalacak.

Netflix şifrelerini arkadaşlarınızla ve ailenizle ücretsiz olarak paylaşma dönemi yakında sona eriyor. Şirket, ilk çeyrekten itibaren serbest yükleyicilere karşı sert önlemler almayı planladığını açıkladı.

Netflix paylaştı 4. çeyrek kazanç raporu Perşembe günü, şirketin abonelik sayılarının geçmiş beklentileri aştığını açıkladığı gün. Pozitif abone sayısına rağmen şirket, şifre paylaşımıyla mücadele konusundaki uyarısını takip etmek için de raporu kullandı.

“İlk çeyreğin ilerleyen saatlerinde, ücretli paylaşımı daha geniş bir alana yaymayı umuyoruz. Bugünün yaygın hesap paylaşımı (100 milyondan fazla hane), işimizi kurmanın yanı sıra Netflix’e yatırım yapma ve geliştirme konusundaki uzun vadeli becerimizi baltalıyor” dedi. “Ücretli paylaşımı kullanıma sunarken, birçok ülkedeki üyeler, Netflix’i birlikte yaşamadıkları kişilerle paylaşmak isterlerse ekstra ödeme seçeneğine de sahip olacak.”

Bilmiyorsanız, Netflix zaten ücretli paylaşım modelini Arjantin, Honduras, El Salvador, Guatemala ve Dominik Cumhuriyeti gibi ülkelerde test ediyor. Bununla birlikte, 2023’ün ilk çeyreğinde gelen baskı, ücretli paylaşım modelinin küresel olarak genişlediğini görecek ve kullanıcıları kendi hesaplarını oluşturmaya veya paylaşmak için biraz fazladan ödeme yapmaya zorlayacaktır.

Ücretli paylaşım modelinin test aşamasında Netflix kullanıcıları birincil konut kuracaktı. İkincil bir konut sahibi olmak istiyorsanız, Arjantin’deki kullanıcıların 1,70 ABD doları, diğer ülkelerdeki kullanıcıların ise 2,99 ABD doları ödemesi gerekiyordu. Ekleyebileceğiniz konut sayısı, abonelik planınıza bağlıydı; Basic bir konut, Standard iki konut ve Premium üç konut alır.

Kullanıcıların ücretli paylaşım için ne kadar ödeyeceğinden söz edilmiyor. Ancak modelin küresel sürümü teste benzerse, kullanıcılar muhtemelen mevcut planlarına ek olarak 1,70 ila 2,99 ABD Doları arasında bir ödeme yapmayı bekleyebilirler.

Netflix şifrenizi paylaşmak size çok yakında pahalıya mal olacak

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow