Nintendo Switch için popüler Yuzu emülatörü artık Android’de

Curtis Joe / Android Kurumu TL;DR Popüler Yuzu Nintendo Switch emülatörü şimdi Android’e geldi. Emülatör çok sayıda oyunu destekler, ancak nispeten yüksek kaliteli Snapdragon cihazları gerektirir. Skyline, Android için en popüler Nintendo Switch öykünücüsüdür, ancak geliştiriciler, bariz yasal sorunlar nedeniyle projeyi terk etmeye karar verdiler. Geliştiricilerden ikisi bir takip emülatörü üzerinde çalışmaya karar verdi, ancak […]

Nintendo Switch için popüler Yuzu emülatörü artık Android’de

Curtis Joe / Android Kurumu

TL;DR

  • Popüler Yuzu Nintendo Switch emülatörü şimdi Android’e geldi.
  • Emülatör çok sayıda oyunu destekler, ancak nispeten yüksek kaliteli Snapdragon cihazları gerektirir.

Skyline, Android için en popüler Nintendo Switch öykünücüsüdür, ancak geliştiriciler, bariz yasal sorunlar nedeniyle projeyi terk etmeye karar verdiler. Geliştiricilerden ikisi bir takip emülatörü üzerinde çalışmaya karar verdi, ancak boşluğu doldurmak için Android’e yeni bir Switch emülatörü çoktan geldi.

Geliştiriciler, PC’deki popüler Yuzu öykünücüsünün artık Android’e geldiğini duyurdu. Blog yazısı (s/s: r/Android). Uygulama, Play Store üzerinden hem ücretsiz hem de ücretli erken erişim sürümleriyle indirilebilir.

Geliştiriciler, Android için Yuzu’nun şu anda PC sürümüyle özellik eşliğine sahip olmadığını, bu nedenle LAN üzerinden çok oyunculu ve giriş profilleri gibi işlevlerin henüz mevcut olmadığını ekledi.

Bunun yerine, ekip ilk başta temellere odaklanacak:

Şimdilik, tipik Android donanımında son teknoloji öykünme gerçekleştirmenin çeşitli zorlukları olduğundan, uyumluluk ve performansa odaklanmak istiyoruz.

Peki ya sistem gereksinimleri?

Geliştiriciler, emülatörün şu anda Android 11 veya sonraki bir sürümü ve Adreno GPU’lu bir Snapdragon işlemci gerektirdiğini belirterek oyun için minimum gereksinimleri de özetledi.

Exynos, MediaTek, vb. çok fazla RAM ile en iyi şekilde çalışır (örneğin, 8 GB RAM’e sahip Snapdragon 865), ancak bu 6 GB RAM, minimum düzeydeydi.

Yuzu ekibi ayrıca Adreno 600 serisi GPU’lara sahip Snapdragon yonga setlerinin en iyi uyumluluğu sunduğunu, Snapdragon 8 Gen 1 ve Gen 2’de bulunan Adreno 700 serisi GPU’ların ise en iyi performansı sunduğunu belirtiyor. Bunun nedeni, açık kaynaklı Turnip grafik sürücülerinin eski amiral gemisi Snapdragon yonga setlerinde mevcut olması, ancak henüz daha yeni SoC’lerde bulunmamasıdır. Aşağıdaki performans dökümünü kontrol edebilirsiniz.

Android uyumluluğu için Yuzu

Exynos 2200 yonga setine sahip bir Galaxy S22 serisi telefonunuz var mı? Android için Yuzu, AMD GPU sayesinde burada iyi çalışabilir, ancak ekip öykünücüyü henüz bir Exynos 2200 telefonda test edemedi.

Daha önce Android’de Switch oyunlarını taklit ettiniz mi?

0 oy

Yine de Play Store sayfası, emülatörün “binlerce oyunu” desteklediğini belirtiyor. Her ne kadar bunun uyumluluk açısından değiştiğini tahmin etsek de. Diğer önemli özellikler arasında çözünürlük ölçeklendirme, doku filtreleme seçenekleri ve mod desteği bulunur.

Her iki durumda da, özellikle emülatör konsolunuzun oyun tuşlarının çalışmasını gerektirdiğinden, bu oyunları taklit etmeyi düşünüyorsanız, bu oyunlara sahip olmak isteyeceksiniz.

Nintendo Switch için popüler Yuzu emülatörü artık Android’de

Teknory