Neve Campbell Bir Büyük Ölüm Hakkında Açıkça Açıkladı

Özet Neve Campbell, filmde Dewey’in ölümüyle hayal kırıklığına uğradı Bağırmaküzüntüyü ifade etmek ve karakteri özlemek. Dewey’i oynayan David Arquette de karakteri öldürme kararını kabul etmekte zorlandı ancak bunun hikaye üzerindeki etkisini fark etti. Dewey’in ölümü bir gerilim duygusu yarattı ve hiçbir karakterin güvende olmadığını gösterdi, bu da sonraki filmlerde beklenmedik gelişmelere yol açtı. GÜNÜN EKRAN […]

Neve Campbell Bir Büyük Ölüm Hakkında Açıkça Açıkladı

Özet

 • Neve Campbell, filmde Dewey’in ölümüyle hayal kırıklığına uğradı Bağırmaküzüntüyü ifade etmek ve karakteri özlemek.
 • Dewey’i oynayan David Arquette de karakteri öldürme kararını kabul etmekte zorlandı ancak bunun hikaye üzerindeki etkisini fark etti.
 • Dewey’in ölümü bir gerilim duygusu yarattı ve hiçbir karakterin güvende olmadığını gösterdi, bu da sonraki filmlerde beklenmedik gelişmelere yol açtı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Zaten filmin en bölücü seçimlerinden biri olan Neve Campbell, Dewey’in 2022’deki ölümüyle ilgili düşüncelerini paylaşıyor. Bağırmak. Önceki dört filmde birden fazla Ghostface saldırısından sağ kurtulan ve Campbell ve Courteney Cox’la birlikte slasher serisinin yüzlerinden biri olan David Arquette’in şerif yardımcılığına dönüşen cesur adamı, sonunda beşinci filmde her iki filmde de bıçaklanarak ölümüyle karşılaştı. sırt ve mide ve yukarı doğru kesin. Orijinalde planlanmış bir şey olmasına rağmen Bağırmaksonuçta franchise hayranlarını kalbi kıran bir ölümdü.

Monster-Mania Con’da bir görünüm sırasında (üzerinden İnsanlar), Campbell, Dewey’in ölümüyle ilgili konuştu Bağırmak. Aktör, karakteri öldürmenin her ikisi de olduğunu hissederek, açık sözlü tartışmasında hiçbir şeyi geri tutmadı “trajik” ve bir hayal kırıklığıydı, ancak bunun hem kendisi hem de diğer karakterler için daha etkili bir hikaye yaratmadaki değeri kabul edildi. Campbell’in aşağıda ne söylediğine bakın:

Dewey’in ölümüne çok üzüldüm. Ve genellikle bu projelerdeki yazıları eleştirmekten hoşlanmam. Ama David’den kurtulma tercihleri ​​beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı… Hepimiz ona aşıktık ve sanırım hepimiz buna oldukça üzüldük. Elbette bunu yapmalarının nedeni de bu çünkü daha fazla etkisi var. Ama şimdi onu özlüyorum. Onu daha çok görmek istiyorum.


Dewey’in Çığlık Ölümü Sonunda Gerçekleşmek Zorundaydı

David Arquette, Scream'de gözlerini kısarak Dewey rolünde

Filmin vizyona girdiği sıralarda Arquette, 2022’nin gidişatı konusunda benzer bir iç tartışmayı dile getirdi. Bağırmak Dewey’le birlikte gidiyordu, başlangıçta karakterin onu öldürmek olduğunu fark etmeden önce izleyeceği daha dramatik rotadan heyecan duyuyordu. Bunu şöyle tanımlıyoruz: “taze yara“, franchise emektarı bunun bir ” olduğunu itiraf ettizor“kabul etme seçeneğini ve bunun için biraz zaman ayırması gerektiğini”işle“, ancak bunun devam filmi için riskleri nasıl artıracağını fark etti.

Arquette ve Campbell’in işaret ettiği gibi, Dewey’in ölümü Bağırmak Serinin bir noktada gerçekleşmesi gerekiyordu ve 2022’nin devamı sonuçta doğru yerdi. Filmin karakterin şimdiye kadarki en düşük seviyesinden devam ettiği göz önüne alındığında, onun için doğal ilerleme, önemsediği kişilerin, yani Cox’un Gale Weathers’ının ve Campbell’in Sydney’inin gözünde kendini affettirmesiydi; hayatı kötüye gidiyordu.

Ayrıca Dewey’in 2022’deki ölümü Bağırmak eski karakterler de dahil olmak üzere yeni filmlerde kimsenin güvende olmadığını ortaya çıkararak daha fazla gerilim duygusu yarattı. 2023’ler Çığlık VI açılış sekansında yalnızca ilk Ghostface katilleri grubunu öldürmekle kalmayıp, aynı zamanda hem Gale hem de Hayden Panettiere’den Kirby Reed’i neredeyse öldürerek bu beklentileri yıkmaya çalıştı. Campbell’ın geri dönüş için arandığı bildiriliyor Çığlık 7 Devam filminde Melissa Barrera ve Jenna Ortega’nın kaybedilmesinin ardından, serinin nihai son kızı olduktan sonra Dewey ile aynı kaderi yaşamaması umut edilebilir.

Kaynak: İnsanlar

 • Çığlık (2022)

  Yayın tarihi:
  2022-01-14

  Müdür:
  Tyler Gillett, Matt Bettinelli-Olpin

  Döküm:
  Mason Gooding, Melissa Barrera, Mikey Madison, Neve Campbell, David Arquette, Jenna Ortega, Kyle Gallner, Courteney Cox, Sonia Ammar, Marley Shelton, Dylan Minnette, Jasmin Savoy Brown, Jack Quaid

  Değerlendirme:
  R

  Çalışma süresi:
  114 dakika

  Türler:
  Korku, Gizem, Gerilim

  Yazarlar:
  Guy Busick, James Vanderbilt

  Özet:
  Scream’in 2022’deki enkarnasyonu, serinin beşinci girişi olup, Billy Loomis ve Stu Macher’in neden olduğu acımasız cinayetlerin sakin Woodsboro kasabasını şok etmesinden yirmi beş yıl sonra geçiyor. Şimdi yeni bir katil Ghostface maskesini taktı ve kasabanın ölümcül geçmişindeki sırları yeniden canlandırmak için bir grup genci hedef almaya başladı. Önceki katillerin izinden giden yeni bir Hayalet Surat, Tara Carpenter adlı bir lise öğrencisine saldırır. Kız kardeşi saldırıyı öğrenince onu kontrol etmek için geri döner ve Tara’nın eski arkadaş grubuyla buluşur. Ancak Ghostface, hastaneyi ziyaret ettiklerinde tekrar saldırır ve onları dizinin müdavimleri Dewey Riley (David Arquette), Sidney Prescott (Neve Campbell) ve Gale Weathers (Courtney Cox) ile orijinal Woodsboro cinayetlerinin ardındaki gerçeği keşfetmeye ve bu cinayetleri durdurmaya zorlar. 6. Scream filminin geliştirme aşamasında olduğu doğrulandı ve Scream (2022) olaylarından sonra devam edecek şekilde 10 Mart 2023’te vizyona girecek.

  Bütçe:
  24 milyon

  Stüdyo(lar):
  Disney

  Distribütör(ler):
  Disney

  ön bölüm(ler):
  Çığlık 3, Çığlık 2, Çığlık 4

  Bayilik(ler):
  Bağırmak

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow