WhatsApp artık Android’de şifrelerle giriş yapmanıza izin veriyor

Sürekli olarak WhatsApp şifrenizi unutacağınızdan mı korkuyorsunuz? Artık endişelenmeyin, uygulama artık Android’de yüzünüzle, parmak izinizle veya telefon anahtarınızla oturum açmanıza olanak tanıyor. Tweet silinmiş olabilir WhatsApp, unutulabilen veya çalınabilen eski parolaya göre daha yeni ve daha güvenli bir kimlik doğrulama yöntemi olan geçiş anahtarları desteğini ekleyerek bunu mümkün kıldı. Geçiş anahtarları, kriptografik anahtarın cihaza (bu […]

WhatsApp artık Android’de şifrelerle giriş yapmanıza izin veriyor

Sürekli olarak WhatsApp şifrenizi unutacağınızdan mı korkuyorsunuz? Artık endişelenmeyin, uygulama artık Android’de yüzünüzle, parmak izinizle veya telefon anahtarınızla oturum açmanıza olanak tanıyor.

WhatsApp, unutulabilen veya çalınabilen eski parolaya göre daha yeni ve daha güvenli bir kimlik doğrulama yöntemi olan geçiş anahtarları desteğini ekleyerek bunu mümkün kıldı.

Geçiş anahtarları, kriptografik anahtarın cihaza (bu durumda Android akıllı telefonunuza) kaydedildiği bir tür şifresiz kimlik doğrulamadır. Dolayısıyla Android telefona sahip olmak ilk kimlik doğrulama faktörü haline gelir; diğeri ise bir tür biyometrik kimlik doğrulamadır; bu durumda yüz taraması, parmak izi taraması veya telefonunuzun PIN’i.

AYRICA BAKINIZ:

macOS Sonoma: Netflix şifrenizi güvenilir kişilerle nasıl paylaşabilirsiniz?

Geçiş anahtarları son zamanlarda giderek daha popüler hale geldi; hem Apple hem de Google yavaş yavaş onlara yöneliyor ve geleneksel parolalardan uzaklaşıyor. Örneğin Apple, kullanıcıların web üzerinde Apple kimlikleriyle şifre yerine şifreyle oturum açmalarına izin veriyor ve Google, Google hesaplarına giriş yapmak için şifre anahtarlarını kullanıyor.

WhatsApp şu anda yalnızca Android cihazlarda şifre kimlik doğrulamasına izin veriyor; Bu özelliğin Apple’ın iPhone’larında ne zaman kullanıma sunulabileceğine dair bir bilgi yok.

Teknory