Nihai PS5 ve Xbox Series X aksesuarları hediye rehberi

Tatil sezonu hızla yaklaşıyor ve belki, sadece belki, eğer şanslıysanız, PlayStation 5 veya Xbox Serisi X iki yıl bekledikten sonra kendiniz veya sevdikleriniz için. Ancak hepimizin bildiği gibi, bazı bomba aksesuarları olmadan hiçbir konsol tamamlanmış sayılmaz. Bu 500 dolarlık konsollardan birini alsanız bile ve 60-70$ arası oyunlar satın alırsanız, konsol oyunlarını kolaylaştıran çeşitli doo-babalar ve […]

Nihai PS5 ve Xbox Series X aksesuarları hediye rehberi

Tatil sezonu hızla yaklaşıyor ve belki, sadece belki, eğer şanslıysanız, PlayStation 5 veya Xbox Serisi X iki yıl bekledikten sonra kendiniz veya sevdikleriniz için. Ancak hepimizin bildiği gibi, bazı bomba aksesuarları olmadan hiçbir konsol tamamlanmış sayılmaz.

Bu 500 dolarlık konsollardan birini alsanız bile ve 60-70$ arası oyunlar satın alırsanız, konsol oyunlarını kolaylaştıran çeşitli doo-babalar ve dongle’lar için biraz daha nakit ayırmak isteyebilirsiniz. Kulaklıklardan klavyelere ve şarj edilebilir pillere kadar her şey, onlara yeterince erken yatırım yaparsanız size zaman ve bazı durumlarda uzun vadede para kazandıracaktır.

Siz veya bir başkası bu tatil sezonunda PS5 veya Xbox Series X alıyorsanız, ciddi olarak bakmanız gereken aksesuarlar bunlar.

Kontrol oyununuzu yükseltin

Tüm bu parçaları söküp değiştirebilirsiniz.
Kredi: Xbox/Amazon

Her iki konsol da belli ki standart bir kontrolör ile geliyor ve bu kontrollerin her ikisi de harika. Ama “harika”dan daha iyisini yapabilirsin. ile elit olma zamanı Xbox Elite Denetleyici Serisi 2(yeni bir sekmede açılır)bu da 180 dolardan satılıyor.

Bu, normal Xbox Series X denetleyicisine çok benzeyen ancak çok daha fazlasını sunan resmi bir Microsoft ürünüdür. Parmak çubukları gibi ayrı parçalar zevkinize göre daha rahat versiyonlarla değiştirilebilir ve arka kısımdaki dört adet özelleştirilebilir kürek düğmesi oyununuzu bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Tetik gerilimini ayarlayabilir, düğmeleri yeniden eşleyebilir ve tercihlerinizi bir dizi denetleyici profiline kaydedebilirsiniz.

Evet, bu kumandanın bir PlayStation versiyonu da var, ancak elinize geçmesi için biraz beklemeniz gerekecek. DualSense Edge, denetleyici profilleri ve değiştirilebilir parçalar gibi aynı özelliklerin çoğuna sahip resmi bir Sony ürünüdür, ancak 26 Ocak’a kadar piyasaya sürülmeyecektir. Bununla birlikte, her zaman yapabilirsiniz. ön sipariş ver(yeni bir sekmede açılır) 200 dolar için ve buna bir hediye deyin.

Hayatındaki çöp konuşmacı için

PlayStation Pulse 3D kulaklık

Sony’nin Pulse 3D kulaklığı güvenilirdir.
Kredi: PlayStation/Amazon

Dostlarla sesli sohbet, modern oyun oynamanın büyük bir parçasıdır. Sonuçta, takılmanın ne anlamı var? Fortnite‘nin kimseyle konuşmadan metaverse sürümü? Bunu yapmak için kaliteli bir kulaklığa ihtiyacınız olacak ve piyasada bunlardan hiçbir sıkıntısı yok.

PS5 için resmi 100 doları kullanıyorum Sony Pulse 3D kablosuz kulaklık(yeni bir sekmede açılır) konsol başladığından beri ve hiçbir şikayetim yok. Konsola bir USB dongle takın, açın ve her şey sorunsuz çalışır. Rahattır, ses kalitesi sağlamdır ve takım arkadaşlarıyla koordinasyon için yerleşik bir mikrofona sahiptir. Sadece kaliteli bir ürün değil, aynı zamanda nispeten uygun fiyatlı.

memur da var Xbox kablosuz kulaklık(yeni bir sekmede açılır) Aynı fiyata, kullanmadığım için şahsen kefil olamam. Bununla birlikte, incelemeler sağlamdır ve kablolarla uğraşmadan sesli sohbetin rahatlığını yenemezsiniz.

Bonus: Hayatınızdaki aktif dinleyici için

ASTRO Gaming A10 Oyun Kulaklığı

Houston, kopyalıyor musun?
Kredi bilgileri: Lenovo

İster acemi ister profesyonel olun, güvenilir bir kulaklığa sahip olmak oyun deneyiminizi gerçekten geliştirebilir. bu ASTRO Gaming A10 Oyun Kulaklığı(yeni bir sekmede açılır) net bir şekilde iletişim kurmanıza izin veren entegre bir tek yönlü mikrofona sahiptir ve çevir-sessiz işlevi, takım arkadaşları Seninle herhangi bir konvoyu duymaktan oda arkadaşı. 32 mm dinamik sürücüler, oyun ortamınızı netlik ve hassasiyetle duymanızı sağlar.

Çünkü 1TB yeterli değil

Hem Xbox Series X hem de PS5, üç büyük oyun yükleyene ve aniden depolama alanınızın yarısının tükendiğini bulana kadar kulağa çok fazla gelen 1 TB yerleşik depolama alanıyla birlikte gelir. Her iki konsol da genişletilebilir depolamayı biraz farklı şekillerde destekler, ancak her ikisinin de ortak bir yanı vardır: Biraz nakit ayırmanız gerekir.

Her ne kadar daha ucuz olmasa da ikisi arasında daha kolay olan Xbox ile başlayacağız. Seagate genişletme kartı yapar(yeni bir sekmede açılır) Bu, Series X konsolun üzerindeki küçük bir yuvaya düzgün bir şekilde sığar, bu nedenle kurulum sorun olmaz. Buradaki sorun, yalnızca 512 GB ekstra depolama için 140 ABD Doları, 1 TB için 220 ABD Doları ve 2 TB için 400 ABD Doları olmasıdır. Sanırım rahatlığın bedeli bu.

PlayStation 5 depolama genişletmesi biraz daha karmaşıktır. “M.2” atamalı özel bir harici katı hal sürücüsüne (veya SSD) ihtiyacınız var. Arkadaşlarımız IGN uyumlu SSD’lerin kullanışlı bir listesine sahip olun (IGN, Mashable’ın yayıncısı Ziff Davis’e aittir), 1TB Önemli P5 Plus (yeni bir sekmede açılır)160 dolar için. Cihazı elinize aldığınızda, Sony’nin web sitesinde PS5’e depolamanın nasıl ekleneceğine dair bir öğretici bulunur; bu, konsolun arkasındaki bir plakayı bir yıldız tornavidayla sökmeyi içeren bir işlemdir. Değil o zorlu, ancak konsola bir kart yerleştirmek kadar kolay değil.

Piller? Ciddi anlamda?

Xbox şarj edilebilir denetleyici pil paketi

Bunu satın aldıktan sonra artık AA pil yok.
Kredi: Xbox/Amazon

Varsayılan PS5 denetleyicisi USB-C üzerinden şarj oluyor çünkü 2022 yılı ve bu çok mantıklı. Ne yazık ki Xbox henüz çağa ayak uyduramadı ve normal Series X denetleyicisi hala AA pillerle çalışıyor. Hayır, şaka yapmıyorum.

Neyse ki bunun için hızlı bir düzeltme var. Microsoft satıyor 25 $ şarj edilebilir pil(yeni bir sekmede açılır) (USB-C aracılığıyla). Bunu pil deliğine yerleştirin ve bir daha asla AA satın almak zorunda kalmayacaksınız. Bu konuda söylenecek fazla bir şey yok. Bu kadar basit.

Final Fantasy XIV kovan yükselmek

Final Fantasy XIV ekran görüntüsü

‘Final Fantasy XIV’ bir klavye ile büyük ölçüde geliştirildi.
Kredi: Square Enix/Steam

Değil Süper yaygındır, ancak bazı konsol oyunları genellikle metin sohbeti için klavye ve fare desteği sunar. Final Fantasy XIV, en sevdiğim video oyunlarından biri (ve ne yazık ki henüz Xbox’ta mevcut değil), onlardan biri. Bunu veya başka bir şeyi metin sohbetiyle oynuyorsanız ve arkadaşlarınızla daha kolay iletişim kurmak istiyorsanız, orada konsol uyumlu bazı klavyeler var.

Klavyeli bir fareye ihtiyaç duymayan bütçeye önem veren müşteriler, incelemelerin hem PS5 hem de Series X ile çalıştığını gösteren Logitech G613’ü tercih edebilir. Amazon sadece 73 dolara(yeni bir sekmede açılır), yenilenmiş. Fare içeren daha gösterişli bir şey istiyorsanız, Razer Taret(yeni bir sekmede açılır) ayrıca her iki konsolla da çalıştığı ve 250 dolarlık bir fiyat çıkardığı söyleniyor.

Yeni bir oyun konsolu satın almak her zaman aksesuarların gizli maliyetlerini beraberinde getirir, ancak bu cihazlardan bazıları hayatınızı büyük ölçüde iyileştirecektir. Cidden, başka bir şey değilse, Xbox için şarj edilebilir denetleyici piline ihtiyacınız var. Bunu satın al, sonra bana teşekkür edeceksin.

Teknory