Gelecekteki güncellemeyle Pixel 8 serisi kayıpsız ses desteği kazanacak

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Google, gelecekteki bir güncellemeyle Pixel 8 serisine kayıpsız ses desteği getirecek. Yakın gelecekte diğer Android 14 telefonlarının da bu özelliği kazanması bekleniyor. Uygulama geliştiricilerin, Android 14 özelliğinden yararlanmak için kayıpsız sese yönelik yeni API’yi benimsemeleri gerekecek. Google, kayıpsız USB sesini ilk kez Android 14 beta 2 ile tanıttı. Bu […]

Gelecekteki güncellemeyle Pixel 8 serisi kayıpsız ses desteği kazanacak

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, gelecekteki bir güncellemeyle Pixel 8 serisine kayıpsız ses desteği getirecek.
  • Yakın gelecekte diğer Android 14 telefonlarının da bu özelliği kazanması bekleniyor.
  • Uygulama geliştiricilerin, Android 14 özelliğinden yararlanmak için kayıpsız sese yönelik yeni API’yi benimsemeleri gerekecek.

Google, kayıpsız USB sesini ilk kez Android 14 beta 2 ile tanıttı. Bu özellik, uyumlu USB kablolu kulaklıklar üzerinden müzik tutkunları düzeyinde deneyimler vaat ediyor. Erişilebilir olduğunda sıkıştırılmamış müziği orijinal haliyle dinleyebileceksiniz.

Google, kayıpsız USB sesinin Pixel 8 serisine ve diğer OEM’lerin telefonlarına çok yakında geleceğini doğruladı. Yanıtlanıyor Reddit AMA sırasında bir soru üzerine Google’ın Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Dave Burke şunları söyledi: “Temel olarak (kayıpsız USB ses) yaptığı şey mükemmel ses sağlamak, böylece ses, ses mikserini, herhangi bir işlem efektini vb. atlar. işletim sistemi desteği eklendi; dolayısıyla bir sonraki adım, cihaz üreticilerinin ve uygulama geliştiricilerin desteğine yöneliktir.”

Burke, Pixel 8 ve 8 Pro’nun gelecekteki yazılım uygulamalarıyla birlikte kayıpsız bir mod kazanmasının beklendiğini söyledi. Ancak bu gerçekleşmeden önce, uygulama geliştiricilerinin bu özellikten yararlanabilmesi için kayıpsız sese yönelik yeni API’yi benimsemeleri gerekecek. Bunu yaptıklarında ses, karıştırma, ses ayarı veya işleme efektleri olmadan doğrudan USB üzerinden gönderilebilir.

Dolayısıyla bu özellik Pixel 8 serisine ve diğer Android 14 telefonlara geldiğinde kullanıcılar, ses dosyalarına erişimleri olması veya TIDAL gibi kayıpsız müzik akışı hizmetlerine abone olmaları koşuluyla kablolu kulaklıkları cihazlara bağlayıp kayıpsız ses dinleyebilecek. , Amazon Müzik ve Apple Müzik. Spotify’ın ayrıca Spotify HiFi adında yeni bir kayıpsız akış katmanı başlatması bekleniyor, ancak bunun kesin olarak piyasaya sürülme tarihi bilinmiyor.

Gelecekteki güncellemeyle Pixel 8 serisi kayıpsız ses desteği kazanacak

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow