Örümcek Adam Hayranları, Örümcek Ayetinde Tiyatro ve Dijital Versiyonlar Arasındaki Değişiklikleri Fark Etmeye Devam Ediyor

Özet Spider-Man: Across the Spider-Verse’nin dijital versiyonu, diyalog ve sahne kompozisyonundaki değişiklikler de dahil olmak üzere teatral kurgusundan önemli farklılıklar içeriyor. Filmin dijital kurgusu, sinema gösterimindeki ses karıştırma sorunları nedeniyle “kanon versiyonu” olarak kabul edilir. Hayranlar, iki versiyon arasındaki farkları yakından karşılaştırıp analiz ederek filmin yeniden izlenme değerini artırıyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİKLE DEVAM ETMEK […]

Örümcek Adam Hayranları, Örümcek Ayetinde Tiyatro ve Dijital Versiyonlar Arasındaki Değişiklikleri Fark Etmeye Devam Ediyor

Özet

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse’nin dijital versiyonu, diyalog ve sahne kompozisyonundaki değişiklikler de dahil olmak üzere teatral kurgusundan önemli farklılıklar içeriyor.
  • Filmin dijital kurgusu, sinema gösterimindeki ses karıştırma sorunları nedeniyle “kanon versiyonu” olarak kabul edilir.
  • Hayranlar, iki versiyon arasındaki farkları yakından karşılaştırıp analiz ederek filmin yeniden izlenme değerini artırıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Önemli farklılıklar, dijital sürümde yoğun bir şekilde fark ediliyor. Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde teatral kurgusundan. 2023 için süper kahraman manzarasında, Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde Miles Morales’in çoklu evren macerası devam filminde de devam ederken, yılın en büyük hitlerinden biri oldu. Hikaye henüz bitmedi, çünkü Örümcek Adam: Örümcek Evreninin Ötesinde Sony şu anda yayın programından çıkarmış olsa da üçlemeyi kapatacak.

Sırasında Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde 5 Eylül’de ev medyasında çıkacak olan Marvel macerası şimdiden dijital olarak indirilebilir hale geldi. Bununla birlikte, en son Spider-Verse oyunu, son zamanlarda oyunun dijital versiyonu olarak büyük ilgi görüyor. Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde izleyicilerin sinemalarda gördüklerinden bazı önemli farklılıkları ortaya çıkardı.

@Marmxcca13, dijital versiyonun, Miles’ın nasıl olduğunu gündeme getirdi. “Miguel’in kendisini ısıran örümceğin olduğunu söylediğini hatırlıyor” aslında bu boyuttan değildi. Ancak teatral kurgu, çizgi roman formatında nasıl yapıldığına benzer şekilde, Miles’ın metin kutularıyla kendi kendine düşünmesine neden oldu.

@WongUpdates, Lego Spider-Man’in olduğu sahnede web tarayıcısının teatral kurguda tamamen maskelendiğini, oysa dijital versiyonda onun maskesinin olmadığını fark etti.

@jayjjalen, filmin teatral ve dijital versiyonlarına bakıldığında şunu kaydetti: Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde, “çok fazla fark var.”

@chrisagwrites, ikisi arasında kısa bir karşılaştırma listeledikleri bir başlıkla geldi. Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde keser.

@chrisagwrites’ın listelerinden birinde, Miles’ın şunları söylediğine dikkat çektiler: “Özür dilerim dostum ben eve gidiyorum” dijital versiyonda durum böyle olmayan Miguel ile yüzleşmesi sırasında.

@chrisagwrites ayrıca Spider-Punk’un Spot’a karşı yapılan diğer dövüş sırasında ilk kez tanıtıldığında, dijital versiyonun Miles’ı başının üzerinde şu sözlerle nasıl eklediğini gösterdi: “Hobi?”

Tiyatro versiyonundaki duygusal sahnelerden biri, Miles’ın bir metin kutusuyla tepki vermesine neden oldu: “Ne?!” Gwen’den Jess Drew ile konuşurken onu bir daha asla görmeyeceğini duyduğunda.

Örümcek Adam: Örümcek Evreninin Ötesinde dijital yayın, Spot’un köken hikayesi konuşması için Jason Schwartzman’ın farklı bir versiyonunu kullanarak sona erdi.

Miles’ın da peşine düşen Ben Reily, namı diğer Scarlet Spider, tiyatro kesiminde şunları söyledi: “Buna uyuyan tutuş denir, seni sıkıştırmak için pazımı kullanıyorum!” ama dijital kesim bunun yerine şöyle demesine neden oluyor: “Seni iyi tanımlanmış kaslarıma hapsettim.”

İLGİLİ: Örümcek Ayetinde Örümcek Adam’da Gizli 7 Gerçek Hayattan Cameos


Across the Spider-Verse’nin Dijital Versiyonu Neden Teatral Kurgudan Farklı?

Yukarıda listelenen örnekler, arasındaki farklardan yalnızca birkaçıdır. Örümcek Adam: Örümcek Evreninin Ötesinde Hayranların fark ettiği çok daha fazla şey olduğu için teatral ve dijital kurgular. Ancak bu, dijital kurgunun teatral versiyondan neden bu kadar çok değiştiği sorusunu gündeme getiriyor. Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde nadir bir durum haline geliyor. Bu, gösteriler sırasında meydana gelen büyük bir soruna geri dönüyor. Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde.

Ne zaman Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde sinemalardaydı, çok sayıda sinemasever tarafından ses miksajıyla ilgili sorunlar olduğu bildirildi. Bu, filmin dijital baskısında bulunan versiyonun aynısı olan, başlangıçta bildirilen ses sorunlarından kurtulmaya yardımcı olmak için yeni bir sinema versiyonunun gösterilmesine yol açtı. Bu yüzden, sonunda, Örümcek Adam: Örümcek Evreninin Ötesinde dijital kesim, “canon versiyonu” olarak kabul edilen şeydir. Bu nedenle, dijital sürüm yeni bir izleme deneyimi sağlıyor ve filmin yeniden izlenme değerini artırıyor; bu, iki sürüm arasındaki tüm farkları çözmek için filmi tekrar tekrar izleyen birçok hayranın kanıtladığı gibi.

Umarız, devam filminin karşılaştığı ses miksajı sorunu ne zaman sorun olmaz? Örümcek Adam: Örümcek Evreninin Ötesinde Sony onu yayın programına geri koyduğunda, sinemaları vurur. için yapılan değişikliklere rağmen Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde çok fazla oyunun kurallarını değiştirmedi, hayranlar arasında ne kadar dikkat çekici olduğu hala etkileyici. Ancak teatral ve dijital versiyonları farklılık gösterse de bu şu gerçeği değiştirmiyor: Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde hala 2023 için Hollywood’un en iyi süper kahraman filmlerinden biridir.

Kaynak: Çeşitli (Yukarıdaki bağlantılara bakın)

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory