One UI 6.1, Galaxy S24 serisine Piksel benzeri Video Boost özelliği getirebilir

TL;DR Samsung Galaxy S24 serisinin video işleme ve düzenleme için özel AI özelliklerine sahip olacağı bildiriliyor. Yapay zeka video işleme özelliğinin düşük ışıklı videoları iyileştirmesi, kliplerdeki grenliliği azaltması ve pozlamanın yanı sıra kararlılığı da geliştirmesi bekleniyor. Başka bir AI aracı, kullanıcıların bir konuyu videodan kaldırmasına olanak tanıyacak. Samsung, Galaxy S24 serisini alıcılar için çekici kılmak […]

One UI 6.1, Galaxy S24 serisine Piksel benzeri Video Boost özelliği getirebilir

TL;DR

  • Samsung Galaxy S24 serisinin video işleme ve düzenleme için özel AI özelliklerine sahip olacağı bildiriliyor.
  • Yapay zeka video işleme özelliğinin düşük ışıklı videoları iyileştirmesi, kliplerdeki grenliliği azaltması ve pozlamanın yanı sıra kararlılığı da geliştirmesi bekleniyor.
  • Başka bir AI aracı, kullanıcıların bir konuyu videodan kaldırmasına olanak tanıyacak.

Samsung, Galaxy S24 serisini alıcılar için çekici kılmak için yapay zeka özelliklerine büyük yatırım yapıyor. Üretken yapay zeka ve yapay zeka işleme şu sıralar çok revaçta ve Samsung, gelecek amiral gemileriyle bu alana adım atmayı planlıyor. Şirket, yeni S serisi serisindeki tüm telefonları “Yapay Zekalı Telefonlar” olarak kabul etmekle kalmadı, aynı zamanda bir sonraki büyük One UI 6.1 yazılım güncellemesiyle bir sürü yeni yapay zeka destekli özellik getirmesi bekleniyor.

Doğal olarak One UI 6.1, ilk olarak cihazdaki AI görevlerini işleyebilen donanıma da sahip olacak olan Samsung Galaxy S24 serisinde görücüye çıkacak. Tahminciye göre Bennett Buhner X’te (eski adıyla Twitter), birkaç One UI 6.1 AI özelliği yeni Samsung telefonlarına özel olacak. Bunlardan ikisi telefonlarda video kaydetme ve düzenleme deneyimini iyileştirecek özellikler.

Galaxy S24 serisi için One UI 6.1 Özellikleri!!!

Galaxy S24 serisi çok güçlü olacak, birçok yeni yapay zeka özelliği sunacak ve bazıları ÖZEL!!!

– Yapay Zeka özellikleri:

• (ÖZEL) VİDEOLAR için Yapay Zeka işleme: Bu işleme, düşük ışık performansını artıracak, grenleri azaltacak, iyileştirecek… pic.twitter.com/nVyyM99ip0

Buhner’e göre Galaxy S24 serisi, videolar için yapay zeka işleme yetenekleriyle donatılacak. Görevin cihazda mı gerçekleşeceği yoksa Pixel 8 Pro’nun Video Boost özelliği gibi işlemin bulutta mı yapılacağı belli değil. Ancak özelliğin düşük ışıklı videoyu iyileştirmesi, kliplerdeki grenliliği azaltması ve pozlamanın yanı sıra stabiliteyi de artırması bekleniyor.

One UI 6.1’in Galaxy S24 serisi kullanıcılarının bir videodaki konuları silmesine de olanak tanıyacağı bildiriliyor. İhbarcı, “Yapay zeka daha sonra seçilen konuyu mümkün olan en iyi şekilde silmek için videonun tamamını işleyecek” dedi.

Video tabanlı yapay zeka özelliklerinin yanı sıra, uzun zamandır söylentileri dolaşan yapay zekalı sohbet robotunun, One UI 6.1’e sahip Galaxy S24 serisine özel olması da bekleniyor. Ancak ihbarcı, chatbotun lansman sırasında mevcut olup olmayacağından veya daha sonra eklenip eklenmeyeceğinden emin değil.


One UI 6.1, Galaxy S24 serisine Piksel benzeri Video Boost özelliği getirebilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow