OnePus 11, dayanıklılık testinde basınç altında çatlıyor

Dhruv Bhutani / Android Kurumu TL;DR OnePlus 11, JerryRigEverything’in dayanıklılık testinden geçti. Telefonun parmak izi sensörü derin çiziklerle çalışamaz hale gelir, Telefonun arka camı da bükülme testi sırasında tamamen paramparça oldu. Son birkaç OnePlus telefonu, Zack Nelson’ın JerryRigEverything dayanıklılık testlerinde pek başarılı olamadı. OnePlus 10 Pro, bir bükülme testi sırasında rezil bir şekilde YouTuber’ın elinde […]

OnePus 11, dayanıklılık testinde basınç altında çatlıyor

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

TL;DR

  • OnePlus 11, JerryRigEverything’in dayanıklılık testinden geçti.
  • Telefonun parmak izi sensörü derin çiziklerle çalışamaz hale gelir,
  • Telefonun arka camı da bükülme testi sırasında tamamen paramparça oldu.

Son birkaç OnePlus telefonu, Zack Nelson’ın JerryRigEverything dayanıklılık testlerinde pek başarılı olamadı. OnePlus 10 Pro, bir bükülme testi sırasında rezil bir şekilde YouTuber’ın elinde ikiye ayrıldı. OnePlus 10T de aynı kaderi paylaştı. Şimdi Nelson, bir OnePlus 11 stres testi ile geri döndü ve yeni amiral gemisi için kesinlikle iyi bir durum önerildiğini söyleyelim.

OnePlus 11’in dayanıklılık testinde her şey yolunda gidiyor. Nelson, tasarımı için telefonu övüyor ve dairesel kamera muhafazasını oldukça beğendi. Cihaz, ekran çizik testinde oldukça iyi sonuç verdi. Gorilla Glass Victus, Nelson gibi bir bıçak tutmadığınız sürece, telefonun ekranını çizmeyi gerçekten zorlaştırıyor. Bununla birlikte, daha derin oluklar, ekran içi parmak izi sensörünü tamamen kullanılamaz hale getirdi. YouTuber, bunun normal olmadığını ve bunun gibi parmak izi sensörlerinin genellikle bu tür çiziklerden kurtulduğunu belirtiyor.

Bu arada ekran, çakmakla yanmaktan da kurtuluyor ve meşale altında neredeyse bir dakika sonra piksellerde herhangi bir hasar göstermiyor.

OnePlus 11’in yol verdiği yer, bükülme testidir. Bükme testi başladığında arka cam panel her yerde çatlıyor. İkinci bükülme ile alt kenar camı küçük parçalara ayrılır.

Arka camın geri kalanı sadece bir dokunuşla kolayca kırılır. Ancak iyi haber şu ki, OnePlus 11 öncekiler gibi yarı yarıya kırılmadı. Tüm bu işkenceden sonra bile telefon tamamen işlevseldi. Bu sefer amiral gemisinin dayanıklılığını iyileştirdiği için OnePlus’a teşekkür ederiz.

OnePus 11, dayanıklılık testinde basınç altında çatlıyor

Teknory