OpenAI, ChatGPT hata ödül programını 20.000$’a kadar ödülle duyurdu

OpenAI şimdi ChatGPT’de böcek bulduğunuz için sizi ödüllendirecek. Salı günü, OpenAI ilan edildi(Yeni bir sekmede açılır) ChatGPT, OpenAI eklentileri, OpenAI API ve diğer ilgili hizmetlerdeki hataları bulan kişileri 200 ila 20.000 ABD Doları arasında ödüllendirecek bir hata ödül programı. Duyuruda, “Sizleri sistemlerimizde keşfettiğiniz güvenlik açıklarını, hataları veya güvenlik açıklarını bildirmeye davet ediyoruz” denildi. “Bulgularınızı paylaşarak, […]

OpenAI, ChatGPT hata ödül programını 20.000$’a kadar ödülle duyurdu

OpenAI şimdi ChatGPT’de böcek bulduğunuz için sizi ödüllendirecek.

Salı günü, OpenAI ilan edildi(Yeni bir sekmede açılır) ChatGPT, OpenAI eklentileri, OpenAI API ve diğer ilgili hizmetlerdeki hataları bulan kişileri 200 ila 20.000 ABD Doları arasında ödüllendirecek bir hata ödül programı. Duyuruda, “Sizleri sistemlerimizde keşfettiğiniz güvenlik açıklarını, hataları veya güvenlik açıklarını bildirmeye davet ediyoruz” denildi. “Bulgularınızı paylaşarak, teknolojimizi herkes için daha güvenli hale getirmede çok önemli bir rol oynayacaksınız.”

AYRICA BAKINIZ:

OpenAI, ChatGPT hatasının daha önce düşünülenden daha fazla özel veriyi açığa çıkardığını doğruladı

OpenAI’nin bir hata ödül programı başlatması, bir veri ihlalinin ve gizlilik risklerine ilişkin artan endişenin hemen ardından gelir. Birkaç hafta önce, ChatGPT Plus kullanıcılarının sohbet başlıklarını, yeni sohbetlerin ilk mesajını ve ödeme bilgilerini ifşa eden bir hata keşfedildi. OpenAI ayrıca, özellikle reşit olmayanlar söz konusu olduğunda, kullanıcı verilerini nasıl koruduğu konusunda yoğun bir inceleme altındadır. ChatGPT tam da bu nedenle İtalya’da yasaklandı. Bu sorunlar ve Steve “Woz” Wozniak ve Elon Musk tarafından imzalanan ve yapay zeka sistemlerinde altı aylık bir duraklama çağrısı yapan açık bir mektup, OpenAI’yi güvenlik taahhüdünü alenen beyan etmeye sevk etmiş gibi görünüyor.

Hata ödül programı tarafından yönetilmektedir böcek kalabalığı(Yeni bir sekmede açılır) başvuruları ve ödülleri yönetecek. Ödülün parasal miktarı, hatanın ciddiyetine bağlıdır. Ama henüz çok heyecanlanma. Ödüllendirilmeyecek şeyler için uzun yönergeler ve katılım kuralları vardır. Jailbreak’ler, “modelin size kötü şeyler söylemesini sağlamak” ve halüsinasyonlar açıkça kapsam dışıdır. Ayrıca Hizmet Reddi saldırısı (DDoS) gibi “hizmetleri veya kullanıcı deneyimini bozabilecek, bozabilecek veya olumsuz etkileyebilecek” saldırıları veya sosyal mühendislik veya kimlik avı gibi dolandırıcılıkları denemeyin.

Yayınlandığı tarihte, dört güvenlik açığı zaten ödüllendirilmişti. Av başlasın.

Teknory