OpenAI’nin sohbet robotunun “gözü ve kulağı” olan ChatGPT eklentilerine nasıl erişilir?

bir Perşembe günü duyuru(Yeni bir sekmede açılır), OpenAI dünyaya ChatGPT’nin yakında “gözleri ve kulakları” olacağını söyledi. Eklentiler kullanıma sunulmak üzere ve onlarla birlikte ChatGPT’nin yeteneklerinde radikal bir genişleme gelecek. OpenAI yakında tescilli eklentilere sahip olacak ve ayrıca üçüncü taraf eklentileri de olacak. Bu kulağa heyecan verici gelmediyse, işte bir örnek: ChatGPT matematikte berbat çünkü beyni […]

OpenAI’nin sohbet robotunun “gözü ve kulağı” olan ChatGPT eklentilerine nasıl erişilir?

bir Perşembe günü duyuru(Yeni bir sekmede açılır), OpenAI dünyaya ChatGPT’nin yakında “gözleri ve kulakları” olacağını söyledi. Eklentiler kullanıma sunulmak üzere ve onlarla birlikte ChatGPT’nin yeteneklerinde radikal bir genişleme gelecek.

OpenAI yakında tescilli eklentilere sahip olacak ve ayrıca üçüncü taraf eklentileri de olacak. Bu kulağa heyecan verici gelmediyse, işte bir örnek: ChatGPT matematikte berbat çünkü beyni sadece bir dil modeli. Bir hesap makinesi eklentisi olsaydı, artık matematikte berbat olması gerekmezdi. Mevcut eklentiler, ChatGPT’nin modelinde olmayan bilgiler için internette gezinmesine, alışverişe gitmesine ve daha fazlasına izin veriyor gibi görünüyor.

Bir kullanıcının üçüncü taraf eklentileri edinebileceği (veya muhtemelen satın alabileceği) iTunes benzeri bir “Eklenti Mağazası” olacak. Merak uyandıran bir demo videosu, eklentiler yüklendikten sonra, eklentilerden birinin kullanılması gerekliliğinin, istemin doğasına bağlı olarak model tarafından nasıl algılanabileceğini gösteriyor. OpenAI duyurusunda, yapılacaklar listenizi bir komut istemine dönüştürebileceğiniz bir dünyanın resmini çiziyor ve eklentiler, birçok işinizin hem karar vermesini hem de yürütülmesini otomatikleştirebiliyor.

Ama hayır, bu dünya tam olarak burada değil. Muhtemelen ChatGPT eklentilerini henüz deneyemezsiniz.

ChatGPT eklentilerini hemen şimdi nasıl deneyebilirim?

ChatGPT eklentileri şu anda yalnızca geliştiriciler ve içerdekiler için “sınırlı alfa” sürümü biçiminde mevcuttur. Orada bir bekleme listesi sayfası(Yeni bir sekmede açılır) erişmek isteyen ancak henüz sahip olmayanlar için. OpenAI’nin ücretli hizmetine abone olmak, ChatGPT Plus yardımcı olabilir, çünkü OpenAI “az sayıda geliştiriciye ve ChatGPT Plus kullanıcısına öncelik verdiğini” söylüyor.

ChatGPT’nin eklentilerini kullanmak nasıl bir şey?

“Sınırlı alfaya” erişimi olan bir makine öğrenimi mühendisiyseniz, kabul edin: bu makaleyi okumuyorsunuz. Yapay zekaya geçici bir ilgiden daha fazlasına sahip bir seyirci iseniz, eklentilerin nasıl çalışacağını bilmek ilginizi çekebilir.

Kulağa böyle geliyorsa ve yaklaşık kırk dakikanız varsa, YouTuber James Briggs’in bu açıklamasından çok daha kötüsünü yapabilirsiniz. Briggs, görünüşe göre burada geliştiricilerden oluşan bir izleyici kitlesiyle konuşuyor, ancak o dili konuşmasanız bile, video jargon açısından hafif ve ChatGPT’nin geri alma eklentisine oldukça ayrıntılı bir genel bakış sunuyor. zaten açık kaynak(Yeni bir sekmede açılır)ve kullanımı oldukça kolay görünüyor.

Bu videodaki herhangi bir şey kafa karıştırıcıysa, yardımcı olabilecek belirli bir sohbet robotu olabilir.

Teknory