Elon Musk’ın Neuralink’i altı ay içinde insan testine başlayabilir

Elon Musk yine sözler veriyor (muhtemelen tutamayacak). Tesla’nın Cybertruck’unun bu yıl üretime başlayacağını iddia eden milyarder (spoiler uyarısı: olmadı) ve kim de ilan etti kendi akıllı telefonunu yapmak zorunda kalsaydı (spoiler uyarısı: muhtemelen yapmayacak), şimdi belki de şimdiye kadarki en yüce iş iddiasını yaptı. Musk’ın engelli vücutlara işlevselliği geri kazandırmak için beyin çipleri yapımında uzmanlaşmış […]

Elon Musk’ın Neuralink’i altı ay içinde insan testine başlayabilir

Elon Musk yine sözler veriyor (muhtemelen tutamayacak).

Tesla’nın Cybertruck’unun bu yıl üretime başlayacağını iddia eden milyarder (spoiler uyarısı: olmadı) ve kim de ilan etti kendi akıllı telefonunu yapmak zorunda kalsaydı (spoiler uyarısı: muhtemelen yapmayacak), şimdi belki de şimdiye kadarki en yüce iş iddiasını yaptı. Musk’ın engelli vücutlara işlevselliği geri kazandırmak için beyin çipleri yapımında uzmanlaşmış biyoteknoloji şirketi Neuralink’in yakında insan denekler üzerinde testlere başlayacağı bildiriliyor.

tarafından bildirildiği gibi BloombergMusk, Çarşamba günü tamamı görüntülenebilen yaklaşık üç saatlik bir Neuralink işe alım etkinliğinde açıklama yaptı. YouTube’da. Etkinlik sırasında Musk, kabaca küçük bir madeni para destesi büyüklüğünde olan ve bir ameliyatla beyne yerleştirilecek olan cihaz için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden onay alındıktan sonra önümüzdeki altı ay içinde insan denemelerinin başlayabileceğini ima etti. – performans robotu.

İmplante edildikten sonra, cihazın beynin bir bilgisayarla kablosuz olarak arayüz oluşturmasına izin vereceği iddia ediliyor, ancak Musk şirketin aynı zamanda körlere görüşü ve felçlilere hareketi geri kazandıracak cihazlar üzerinde çalıştığını söyledi.

Musk, eninde sonunda kendisine bir implant yaptıracağını bile söyledi.

Elbette var ana tüm bunlarla ilgili endişeler. New York Times Kör insanlara tam görüş sağlama gibi iddiaların teknolojinin mevcut durumu göz önüne alındığında abartılı olduğunu öne süren birden fazla uzmandan alıntı yaptı. Şirketin belirtilen hedefi, sahip olanlara teorik olarak işlevselliği geri kazandırmak olduğundan, bir uzman, sağlıklı insanlara çip yerleştirme fikrine de kızdı. kayıp BT.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter, devam eden Elon Musk liderliğindeki çöp yangını hakkında bir sürü spin yayınladı

En azından bir test maymunu öldü Neuralink’in araştırmasının bir sonucu olarak, deneklerin güvenliği de endişe edilecek başka bir potansiyel sorundur. Bloomberg’in raporu, Neuralink’in o zamandan beri hayvan deneklerinin konforunu ve güvenliğini zaman içinde artırmak için adımlar attığını gösterdi.

Musk ile ilgili her şeyde olduğu gibi, Neuralink’in vaatleri konusunda bekle ve gör yaklaşımı benimsemek muhtemelen en iyisidir. Ne de olsa, ilerlemek için hala FDA onayına ihtiyacı var. SpaceX’in henüz Mars’a kimseyi göndermediği gerçeğine ve nasıl Twitter Blue için ödeme bile yapamazsın şu anda bu “Musk-y şeylerinin” zaman aldığını anlamak için.

Yani, eğer olurlarsa.

Teknory