OPPO Find X7 tasarımı ortaya çıktı, 2 (!) periskop kamera ve uyarı kaydırıcısını doğruladı

TL;DR OPPO, Find X7 serisini çeşitli açılardan gösteren bir video yayınladı. Klip, tasarımın yanı sıra uyarı kaydırıcısı ve iki periskop kamera gibi birkaç özelliği doğruluyor. Yeni akıllı telefonların 8 Ocak 2024’te görünürde “küresel” bir lansmanı planlanıyor. OPPO, Find X7 serisinin yolda olduğunu zaten doğruladı ve yeni amiral gemisi telefonlarıyla ilgili birçok sızıntı gördük. Şimdi Çinli […]

OPPO Find X7 tasarımı ortaya çıktı, 2 (!) periskop kamera ve uyarı kaydırıcısını doğruladı

TL;DR

  • OPPO, Find X7 serisini çeşitli açılardan gösteren bir video yayınladı.
  • Klip, tasarımın yanı sıra uyarı kaydırıcısı ve iki periskop kamera gibi birkaç özelliği doğruluyor.
  • Yeni akıllı telefonların 8 Ocak 2024’te görünürde “küresel” bir lansmanı planlanıyor.

OPPO, Find X7 serisinin yolda olduğunu zaten doğruladı ve yeni amiral gemisi telefonlarıyla ilgili birçok sızıntı gördük. Şimdi Çinli üretici, Find X7 serisini resmi olarak tanıttı ve süreçteki birçok özelliği doğruladı.

Şirket, Weibo hesabına her iki telefonun tasarımını onaylayan bir video yükledi (sayfanın üst kısmındaki klibe bakın). Burada dairesel bir kamera muhafazası ve iki tonlu bir arka kapak bekliyoruz. Görünüşe göre şirket, kamera muhafazasının etrafındaki alan için cam, arka kısmın geri kalanı için ise vegan deri kullanıyor.

Tasarıma sadık kalarak OPPO’nun videosu, Find X7 serisinin bir uyarı kaydırıcısına sahip olacağını doğruluyor. Dolayısıyla, OnePlus telefonlarındaki bu özelliği beğendiyseniz ancak daha kaliteli bir telefon istiyorsanız Find X7 serisi size uygun olabilir.

Pro veya Ultra modelinin Hasselblad markalı kamera sistemine biraz daha yakından baktığınızda söylentiler doğrultusunda iki adet periskop kamerayı görebilirsiniz. Kamera muhafazasındaki metinde ayrıca ~5,6X periskop kameraya eşdeğer olan 135 mm odak uzaklığından bahsediliyor. Ayrıca 14 mm odak uzaklığı (muhtemelen ultra geniş kamera için) ve f/1,8 diyafram açıklığı (görünüşte ana fotoğrafçı için) ile ilgili metni de görüyoruz. Bu arada, standart modelin kamera muhafazasındaki metin 70 mm odak uzaklığına işaret ediyor, bu da burada yalnızca 3x periskop kamera olduğunu gösteriyor.

OPPO ayrıca “küresel” bir lansman tarihi olarak görünen tarihi de doğruladı Weibo (yukarıdaki resme bakın), Find X7 serisinin lansmanının 8 Ocak 2024’te yapılması planlanıyor. Şirketten serinin Çin dışında da satışa sunulacağını doğrulamasını istedik ve makaleyi buna göre güncelleyeceğiz.

Yine de telefonların Çin’den ayrılmasını umuyoruz çünkü özellikle Find X6 Pro yılın en iyi kameralı telefonlarından biriydi. Bu nedenle, daha iddialı bir OPPO amiral gemisi cihazının 2024’te geniş çapta piyasaya sürülmemesi gerçekten utanç verici olur.

OPPO Find X7 tasarımı ortaya çıktı, 2 (!) periskop kamera ve uyarı kaydırıcısını doğruladı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow