Apple şimdilik en yeni Apple Watch’ların satışına devam edebilir

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi TL;DR ABD Federal Temyiz Mahkemesi, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’ye uygulanan satış ve ithalat yasağının geçici olarak durdurulmasına karar verdi. Bu geçici kalış, ABD Gümrüğü’nün, Apple’ın ihlal eden patentleri atlatmak için Apple Watch’ta yaptığı değişiklikler hakkında bir karar vermesine kadar yasağı duraklatıyor. Kararın 12 Ocak 2024’e […]

Apple şimdilik en yeni Apple Watch’ların satışına devam edebilir

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

TL;DR

  • ABD Federal Temyiz Mahkemesi, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’ye uygulanan satış ve ithalat yasağının geçici olarak durdurulmasına karar verdi.
  • Bu geçici kalış, ABD Gümrüğü’nün, Apple’ın ihlal eden patentleri atlatmak için Apple Watch’ta yaptığı değişiklikler hakkında bir karar vermesine kadar yasağı duraklatıyor.
  • Kararın 12 Ocak 2024’e kadar verilmesi bekleniyor, böylece Apple o zamana kadar saatlerini perakende kanalları üzerinden satmaya devam edebilir.

Apple, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 satışlarını durdurmaya zorlayan patent anlaşmazlığı kaybı nedeniyle ABD’de benzeri görülmemiş bir yasakla karşı karşıya. Şirket, yasağın duraklatılması için temyiz mahkemesine acil talepte bulunmuştu. geçici olarak bu istek kabul edildi.

ABD Federal Temyiz Mahkemesi, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu tarafından uygulanan satış ve ithalat yasağının geçici olarak durdurulmasına karar verdi. ITC, Apple’ın tıbbi teknoloji şirketi Masimo’ya ait iki patenti ihlal ettiğine karar verdi; bu patentlerin her ikisi de Apple Watch Series 6’dan bu yana akıllı saatlerde yer alan ışık tabanlı nabız oksimetresi özelliğiyle ilgiliydi. Sonuç olarak ITC, Apple Watch Series 6’nın satışını ve ithalatını yasakladı. Yasak öncelikle Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’yi etkiliyor.

Apple, bu kararın ardından saatlerini çevrimiçi ve çevrimdışı mağazalarından çekmişti. Kullanıcılar, stokları devam ettiği sürece bunları Best Buy ve Amazon gibi diğer perakendecilerden satın almaya devam edebilir. Artık yasak geçici olarak kaldırıldığı için Apple en azından Ocak ortasına kadar kendi platformunda satışlara devam edebilir.

Apple şu açıklamayı paylaştı: Bloomberg:

Apple’ın ekipleri, kullanıcılara endüstri lideri sağlık, sağlıklı yaşam ve güvenlik özellikleri sunan teknolojiyi geliştirmek için uzun yıllar boyunca yorulmadan çalıştı ve ABD Federal Temyiz Mahkemesinin, bu talebimizi değerlendirirken, ihraç kararını kaldırmasından memnuniyet duyuyoruz. Tam itirazımızı bekleyen sipariş.

Satış ve ithalat yasağı, ABD Gümrükleri, Apple’ın akıllı saatlerde yaptığı bazı değişikliklerin ihlal eden patentleri atlatmak için yeterli olup olmadığını belirleyene kadar duraklatılmış durumda kalacak. Bu kararın 12 Ocak 2024’e kadar olması bekleniyor.

Temyiz mahkemesi Apple’a daha uzun süre kalma izni verebilir veya ABD Gümrüğü, Apple Watch’un satışlarını uzatacak şekilde Apple lehine karar verebilir. Ancak ABD Gümrüğü aksi yönde karar verirse Apple Watch’lar yeniden raflardan kalkacak.

Apple şimdilik en yeni Apple Watch’ların satışına devam edebilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow