Atari Berzerk’i Tanıtıyor: 1980’lerden Bu Yana İlk Berzerk Oyunları Yeniden Şarj Edildi

Bu yılın başlarında Atari, Berzerk’i, devam oyunu Frenzy’yi ve 10 klasik arcade özelliğini daha satın aldığını duyurdu. Atari’nin Recharged serisinin bir parçası olarak Berzerk: Recharged’ın bu yılın sonlarında konsollara ve PC’ye geleceğini açıkladı. Orijinal Berzerk, 1980 yılında piyasaya sürülen bir atari oyunudur. Bu oyunda oyuncular, elektrikli bir labirentte silahlı robot ordularının arasından ateş ederken yukarıdan […]

Atari Berzerk’i Tanıtıyor: 1980’lerden Bu Yana İlk Berzerk Oyunları Yeniden Şarj Edildi

Bu yılın başlarında Atari, Berzerk’i, devam oyunu Frenzy’yi ve 10 klasik arcade özelliğini daha satın aldığını duyurdu. Atari’nin Recharged serisinin bir parçası olarak Berzerk: Recharged’ın bu yılın sonlarında konsollara ve PC’ye geleceğini açıkladı.

Orijinal Berzerk, 1980 yılında piyasaya sürülen bir atari oyunudur. Bu oyunda oyuncular, elektrikli bir labirentte silahlı robot ordularının arasından ateş ederken yukarıdan aşağıya bir avatarı kontrol ediyordu. En büyük kötü, labirentte dev bir gülen yüz olarak zıplayan ve oyuncuları avlayan Kötü Otto’ydu. Atari, Otto’nun Berzerk: Recharged’a geri döndüğünü ve “güncellenmiş grafikleri, usta çift çubuklu kontrolleri ve beğenilen Megan McDuffee’nin yeni müziklerini beraberinde getirdiğini” söylüyor.

Aşağıdaki duyuru fragmanından Berzerk: Recharged’a göz atın:

Bir basın bülteninde, “Otto, uğursuz bir gülümsemeye sahip olmasına rağmen ölümcül, yenilmez ve her zaman mevcut bir tehdittir ve yalnızca tek bir gerçek hayatta kalma çözümü sunar: kaçmak” deniyor. “Megan McDuffee’nin bilimkurgu sentezlerinden oluşan orijinal müzikleriyle eşleştirilen Berzerk: Recharged, uzay istasyonunda yaşanan üzücü bir çatışmanın ambiyansını ve son derece harika bir 80’ler arcade oyununu yakalıyor.”

Atari, Berzerk’e göre: Recharged’ın labirentleri rastgele odalardan oluşuyor ve yoğunluk ve zorluk, siz ilerledikçe düşman robotlarının değişen renk şemaları tarafından yansıtılıyor. Her biri farklı oyun zorluklarına sahip, oynanacak 20’den fazla labirent var. Hayatta kalmak için, yaylı atış, büyük atış veya raylı tüfek gibi farklı silah değiştiricileri ve hız artırıcılar, kalkanlar, mayınlar ve daha fazlası gibi diğer değiştiricileri kullanmanız gerekecek.

Önceki Atari Recharged versiyonlarında olduğu gibi, Berzer: Recharged’da da ortak oyun ve herkese açık bir liderlik tablosu bulunuyor.

Atari ayrıca klasik Berzerk oyununun 2600 kartuşlu versiyonu olan Berzerk: Enhanced Edition’ı da duyurdu. Çapraz ateşleme, robot ses örneklemesi ve daha fazlasıyla güncellendi ve orijinal Atari 2600’ün yeniden yaratımı olan yeni Atari 2600+ ile birlikte 17 Kasım’da piyasaya sürülecek.

Berzerk: Recharged bu yılın sonlarında PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC’de çıkacak.


Hiç Berzerk’i oynadın mı? Aşağıdaki yorumlarda bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow