Orijinal Alacakaranlık Yönetmeninin Devam Filmleri İçin Neden Geri Dönmediği 15 Yıl Sonra Açıklandı

Özet Catherine Hardwicke filmi neden yönetmediğini açıklıyor Alacakaranlık devam romanları – devam romanları onda ilki kadar yankı uyandırmadı. Hardwicke, kendisinden sonra devam filmlerini başka kadınların yönetmesini istedi, ancak dört filmin tamamı sonuçta erkekler tarafından yönetildi. Ne olduğunu düşünmeye değer Alacakaranlık Efsanesi Hardwicke dönseydi ya da devam filmlerini başka bir kadın yönetseydi böyle olurdu çünkü onun […]

Orijinal Alacakaranlık Yönetmeninin Devam Filmleri İçin Neden Geri Dönmediği 15 Yıl Sonra Açıklandı

Özet

 • Catherine Hardwicke filmi neden yönetmediğini açıklıyor Alacakaranlık devam romanları – devam romanları onda ilki kadar yankı uyandırmadı.
 • Hardwicke, kendisinden sonra devam filmlerini başka kadınların yönetmesini istedi, ancak dört filmin tamamı sonuçta erkekler tarafından yönetildi.
 • Ne olduğunu düşünmeye değer Alacakaranlık Efsanesi Hardwicke dönseydi ya da devam filmlerini başka bir kadın yönetseydi böyle olurdu çünkü onun yönetmenliği ilk filme benzersiz bir görsel üslup kazandırdı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Orijinal Alacakaranlık yönetmen Catherine Hardwicke devam filmlerinde neden geri dönmediğini açıklıyor. Stephenie Meyer’in 2005 tarihli romanından uyarlanan film, Bella Swan (Kristen Stewart) ile vampir Edward Cullen (Robert Pattinson) arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Stewart ve Pattinson’la birlikte Alacakaranlık EfsanesiOyuncu kadrosunda Taylor Lautner, Billy Burke, Elizabeth Reaser, Peter Facinelli, Ashley Greene ve Kellan Lutz yer alıyor. Eleştirel tepkilerin zayıf olmasına rağmen, Alacakaranlık bir gişe başarısı yakaladı, ancak Hardwicke sonraki taksitler için geri dönmedi. Bunun yerine filmlerin yönetmenliğini Chris Weitz, David Slade ve Bill Condon üstlendi.

Hardwicke geçtiğimiz günlerde 15. yıl dönümü etkinliğinde boy gösterdi. Alacakaranlık ve göre ComicBook.comyönetmen devam filmlerinin hiçbirinde neden geri dönmediğini açıkladı. Kendisini seriye çeken şeyin ilk roman olduğunu ve devam kitaplarının kendisinde aynı etkiyi yaratmadığını açıkladı. Hardwicke ayrıca devam filmi yapma fırsatı bulduğunu ancak reddettiğini de paylaştı. Hardwicke’nin şu konudaki yorumlarını okuyun: Alacakaranlık Efsanesi altında:

Estetik ve her şey benim için o kadar önemli ki, bu şekilde yaşıyorum ve nefes alıyorum. Ve oyunculuk, ilk uzun metrajlı filmimi çekmeden önce yıllarca oyunculuk dersleri aldım, böylece ‘nasıl bir his, bu tür bir baskı’yı görebildim. Ama dürüst olmak gerekirse en çok ilk kitabı sevdiğimi düşünüyorum. Sadece tazeydi, orijinaldi. Hiç böyle bir şey okumadım. Her zaman Londra ve Paris’in karanlık sokaklarında vampirler hakkında okurdum ve bu seferki, onlar gündüzleri ağaçların arasındalar. Onlar lisedeler. ‘Bu delilik’ dedim. Onu sevdim. Ve böylece kitapların geri kalanına, ilkine olduğu kadar aşık olmadım. Yani ilkini yapmaktan biraz mutluydum, ilkini yapmak istedim, sözleşmemde diğerlerini yapabileceğim yazıyordu ama istemedim ama diğerlerini başka kadınların yönetmesini istedim . Benden sonra dört film de erkekler tarafından yönetildi ve hem Divergents hem de Açlık Oyunları’nın tamamı erkekler tarafından çekildi. Yani bir nevi yolu biz açmış olsak da, diğerlerinin hiçbiri kadınlar tarafından yönlendirilmedi. Ve elbette Patty Jenkins, elbette Greta Gerwig. Bir sürü kötü adam kapıdan aşağı indi.


Alacakaranlık Efsanesi Hardwicke Ayrılınca Bir Şeylerini Kaybetti

Edward, Alacakaranlık'ta bir tarlada Bella'yla birlikte uzanırken pırıl pırıl parlıyor

Önceki raporlar Hardwicke’in ayrıldığını öne sürüyordu Alacakaranlık Efsanesi Zaman ve bütçeyle ilgili konularda. Yönetmen hayranlara bağlı hissettiğini ancak koşullar göz önüne alındığında başka bir film yaratamayacağını açıkladı. Hardwicke’nin son yorumları, ayrılmasının gerçek sebebini açıkladı ve ek taksit ödeme konusunda o kadar da istekli olmadığını belirtti. Aslına gelince Alacakaranlık Filmde Hardwicke’in yönetmenliği parlak bir nokta olarak görüldü ve o zamandan beri yönetmenlik yapmaya devam ediyor. Kırmızı Başlıklı Kız, Seni şimdiden özledim, Mafya Anneve bir bölüm Guillermo del Toro’nun Merak Dolabı Netflix’te.

Ne olduğunu merak etmeye değer Alacakaranlık Efsanesi Hardwicke devam filmlerini yönetmeye dönseydi ya da bahsettiği gibi kadınlar tarafından yönetilseydi böyle görünebilirdi. Ekim ayında Akademi Ödülüne aday gösterilen film yapımcısı Sofia Coppola, filmin bir parçası olduğunu açıklamıştı. Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti – Bölüm 2 tartışma. Ancak Jacob’un Renesmee’ye damga vurması da dahil olmak üzere bazı hikaye ayrıntılarının tuhaf hale geldiğini açıkladı.

İçinde Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2Jacob, Bella ve Edward’ın küçük kızı Renesmee’ye damgasını vurduğunu itiraf ediyor, bu da onu ruh eşine benzer bir şey olarak gördüğü anlamına geliyor.

Serbest bırakılmasının ardından Alacakaranlıktutkulu hayran kitlesi ve gişe performansı, seriyi daha da fenomen haline getirdi. Filmler hâlâ seviliyor olsa da izleyicilerin Hardwicke’in geri dönüşüne veya başka bir kadının film için potansiyel yönetmenliğine nasıl tepki vereceğini düşünmek ilginç. Alacakaranlık Efsanesi. Hardwicke filme özel bir görsel stil kattı ve bunun her bölümde devam ettiğini görmek seriyi önemli ölçüde geliştirmiş olabilir.

Kaynak: ComicBook.com

 • Alacakaranlık

  Yayın tarihi:
  2008-11-21

  Müdür:
  Catherine Hardwicke

  Döküm:
  Robert Pattinson, Ashley Greene, Peter Facinelli, Rachelle Lefevre, Elizabeth Reaser, Kristen Stewart, Nikki Reed, Jackson Rathbone, Cam Gigandet, Kellan Lutz, Taylor Lautner, Anna Kendrick, Billy Burke

  Değerlendirme:
  PG-13

  Çalışma süresi:
  121 dakika

  Türler:
  Romantik, Fantazi, Dram

  Yazarlar:
  Melissa Rosenberg

  Özet:
  Stephenie Meyer’in aynı adlı kitabından uyarlanan Twilight, kısa süre sonra vampir olduğunu öğrendiği Edward Cullen’a (Robert Pattinson) delicesine aşık olan Bella Swan’ı (Kristen Stewart) konu alıyor. Aynı zamanda ona aşık olan Edward ve Bella, yasak ilişkilerini sürdürmek için engelleri aşmak zorundadır.

  Bütçe:
  37 milyon dolar

  Devamı:
  Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay, Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma, Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti – Bölüm 1

  Bayilik(ler):
  Alacakaranlık Efsanesi

Teknory