Orijinal Divergent Yazarı Neden Film Franchise’ının Bitmeden Bitirilmesinden Üzülmüyor?

Özet Veronica Roth bunu umursamıyor Iraksak Filmlerin ve kitaplarının iki ayrı şey olduğunu anladığı için film serisi hiçbir zaman bitmedi. Iraksak Seri başından beri zorlandı, üçüncü film kötü uygulama ve Roth’un romanlarının karmaşıklığını yakalayamama nedeniyle sonuçta gişede başarısız oldu. Yapımcılar son bölümü iki parçaya bölme hatasını yaptılar, bu da serinin çöküşüne ve hayranlarını sinirlendirmesine daha […]

Özet

  • Veronica Roth bunu umursamıyor Iraksak Filmlerin ve kitaplarının iki ayrı şey olduğunu anladığı için film serisi hiçbir zaman bitmedi.
  • Iraksak Seri başından beri zorlandı, üçüncü film kötü uygulama ve Roth’un romanlarının karmaşıklığını yakalayamama nedeniyle sonuçta gişede başarısız oldu.
  • Yapımcılar son bölümü iki parçaya bölme hatasını yaptılar, bu da serinin çöküşüne ve hayranlarını sinirlendirmesine daha da katkıda bulundu.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Iraksak yazar Veronica Roth, film serisinin hiç bitmemiş olmasını umursamadığını açıkladı. Roth orijinali yayınladı Iraksak Kıyamet sonrası Genç Yetişkin serisi hızla en çok satanlar listesine girdi ve sıklıkla diğer popüler distopik YA kitap serileriyle karşılaştırmalar yaptı. Açlık Oyunları. Suzanne Collins’in romanları gibi, Iraksak kitaplar da beyazperdeye uyarlandı ve son kitabın iki bölümlük bir filme bölünmesi stratejisi izlenmesi planlandı. Ancak ilk bölümden sonra Iraksak Seriler: Sadık, ikinci bölümde gişede kötü performans gösterdi, Iraksak Seri: Yükselenfranchise eksik bırakılarak iptal edildi.

ile yapılan bir röportajda İnsanlarRoth bu durumdan rahatsız olmadığını açıkladı. Iraksak film serisi düzgün bir sonuç olmadan sona erdi. Uyarlamalara karşı hiçbir kötü his beslemiyordu, son kitabı iki parçaya ayırmanın o dönemde norm olduğunu ve filmlerin kitaplardan o kadar uzaklaştığını ve aslında iki ayrı şey olduğunu anlamıştı. Aşağıdaki ifadesine göz atın:

Demek istediğim, bir şeyleri ikiye bölmek o zamanlar çok modaydı. Bu karar bu yüzden verildi. Ama o noktada sanırım filmlerin kitaplardan farklı bir yol izlediğini bildiğim için bu konuda her zaman huzur hissettim ve eğer başrolü değiştirirseniz sonunu da değiştirmiş olursunuz. O noktada sanki üçüncü filmmiş gibi hissettim, bilmiyorum, onunla ilgili konuşabileceğimiz çok şey var. Ama bu kendine has bir şey. Göreceli olarak bana tamamlanmış gibi geliyor çünkü o noktada bu ne anlama geliyor?


Divergent film Serisine Ne Oldu?

Sırasında Açlık Oyunları tüm zamanların en çok hasılat yapan film serilerinden biri haline geldi. Iraksak Üçüncü filmi çıktığında film serisi çöktü. Başından beri mücadele ettiği göz önüne alındığında, hiçbir zaman düzgün bir şekilde sonuçlanmaması pek de şaşırtıcı değildi. İlk film bir gişe başarısı yakaladı, kitabın okuyucuları romanların ilk uyarlamasını görmek için sinemaya akın etti, ancak sonunda karışık ve olumsuz eleştiriler aldı. Sonraki iki devam filmi eleştirmenler tarafından eleştirildiğinden ve sonuncusu bir gişe fiyaskosu olduğundan, oradan sadece yokuş aşağı gitti.

Roth’un kitapları zorlayıcı bir önermeyle geldiğinde neyin yanlış gittiğini görmek zordur, çünkü kitap herkesin gruplara ayrıldığı gizemli bir distopik toplumda geçiyor ve zorlu gruplara karşı mücadele eden ilgi çekici kahraman Tris’i (Shailene Woodley) takip ediyor. kendi yolunu bul. Aynı zamanda başarılı kaynak materyal ve yüksek profilli oyunculardan oluşan bir kadroyla da övünüyordu. Başlıca sorun, kötü bir şekilde yürütülmesiydi; en büyük iki hatası, uygun karakter gelişimini sağlayamamak ve oyundan büyük sapmalar almaktı. Iraksak kitaplar ve son taksiti iki parçaya bölmek.

Filmler aynı zamanda Roth’un romanlarının karmaşıklığını da yakalamakta başarısız oldu; bu romanlar, hiziplerden oluşan bir toplumun ötesine geçerek, takip edilmesi zor olabilen karmaşık bir manipülasyon, komplo ve uygunluk planına doğru ilerliyordu, ancak ayrıntılı romanlarında iyi sonuç verdi. Ne yazık ki, film yapımcıları en karmaşık kısımları ortadan kaldırıp diziyi derinlik veya karakter gelişimi olmadan aksiyon filmlerine dönüştürdüğü için beyazperdeye pek iyi aktarılmadı. Ayrıca son filmin ikiye bölünmesine gerek kalmaması serideki hayal kırıklığını daha da artırdı. Ancak Roth haklıdır: Iraksak franchise ve romanları kesinlikle ayrıdır, bu da filmlerin eksikliklerinin kitaplarını yansıtmasına veya etkilemesine gerek olmadığı anlamına gelir.

Kaynak: İnsanlar

Teknory