T-Mobile’ın uydu telefonu hizmeti SpaceX’in lansmanından sonra ileriye doğru bir adım attı

Kris Carlon / Android Yetkilisi TL;DR SpaceX, Direct to Cell özelliklerine sahip ilk Starlink uydu setini dün gece fırlattı. T-Mobile yakında Direct to Cell teknolojisini kullanarak uydu telefonu hizmetini test etmeye başlayacak. Hizmet, kısa mesajla başlayacak ve önümüzdeki yıllarda ses ve veriyi de içerecek şekilde genişletilecek. 25 Ağustos 2022’de T-Mobile ve SpaceX, T-Mobile’ın telefon hizmetlerine […]

T-Mobile’ın uydu telefonu hizmeti SpaceX’in lansmanından sonra ileriye doğru bir adım attı

Kris Carlon / Android Yetkilisi

TL;DR

  • SpaceX, Direct to Cell özelliklerine sahip ilk Starlink uydu setini dün gece fırlattı.
  • T-Mobile yakında Direct to Cell teknolojisini kullanarak uydu telefonu hizmetini test etmeye başlayacak.
  • Hizmet, kısa mesajla başlayacak ve önümüzdeki yıllarda ses ve veriyi de içerecek şekilde genişletilecek.

25 Ağustos 2022’de T-Mobile ve SpaceX, T-Mobile’ın telefon hizmetlerine uydu kapsama alanı getirecek bir ortaklığı duyurdu. 2023 yılında SpaceX, Direct to Cell uydu teknolojisinin 2024 yılında kullanıma sunulmaya başlayacağını duyurdu. Şimdi SpaceX yeni uydularını fırlattı ve T-Mobile uydu telefonu hizmetini test etmeye hazır.

T-Mobile’ın duyuruldu SpaceX, dün gece Direct to Cell özelliklerine sahip ilk Starlink uydu setini fırlattı. Etkinliği izlemek istiyorsanız SpaceX fırlatmayı kaydetti ve videoyu kendi cihazına koydu. İnternet sitesi. Alçak Dünya yörüngesindeki uyduların kullanıma sunulmasıyla T-Mobile, yeni hizmet için yakında saha testlerine başlayacağını açıkladı.

T-Mobile, bu çabanın amacının mobil ölü bölgeleri ve pahalı uydu telefonlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmak olduğunu iddia ediyor. Örneğin, hizmet kullanıma sunulduktan sonra insanlar, kırsal alanlar veya okyanuslar gibi karasal ağ kapsama alanıyla ulaşılamayan yerlerde kapsama almaya devam edebilecekler.

Hizmet kullanıma sunulduğunda yapabilecekleriniz başlangıçta sınırlı olacaktır. T-Mobile, hizmetin ilk başta yalnızca kısa mesajları işleyebileceğini belirtiyor. Şirket, ses ve verinin ne zaman ekleneceğine dair kesin bir tarih vermiyor ancak bunların önümüzdeki yıllarda kullanıma sunulacağını söylüyor.

Geçen yıl da belirtildiği gibi, ilk kapsama alanı T-Mobile olacak ve ABD kıtasını, Hawaii’yi, Alaska’nın bazı kısımlarını, Porto Riko’yu ve ABD karasularını kapsayacak. Ancak T-Mobile, SpaceX’in hizmeti küresel olarak genişletmek için KDDI (Japonya), Optus (Avustralya), One NZ (Yeni Zelanda), Rogers (Kanada) ve diğerleriyle de ortaklık kurduğunu söylüyor. Ayrıca şirket, “küresel bağlantı ortak hedefi olan tüm operatörlerin katılma davetinin” hala açık olduğunu söyledi.

T-Mobile’ın uydu telefonu hizmeti SpaceX’in lansmanından sonra ileriye doğru bir adım attı

Teknory