Orta menzil için amiral gemisi gücü

Qualcomm, yeni bir adlandırma kuralını benimseyerek Snapdragon 8 Gen 1’in izinden giderek geçen yıl Snapdragon 7 Gen 1’i piyasaya sürdü. Şimdi şirket, Snapdragon 7 serisinde Snapdragon 7 Plus Gen 2 olarak adlandırılan tamamen yeni bir yonga seti duyurdu. Ne düşündüğünüzü biliyorum ama Qualcomm, Snapdragon 7 Gen 2 yonga seti olmadığını doğruladı. Qualcomm yonga seti ürün […]

Orta menzil için amiral gemisi gücü

Qualcomm, yeni bir adlandırma kuralını benimseyerek Snapdragon 8 Gen 1’in izinden giderek geçen yıl Snapdragon 7 Gen 1’i piyasaya sürdü. Şimdi şirket, Snapdragon 7 serisinde Snapdragon 7 Plus Gen 2 olarak adlandırılan tamamen yeni bir yonga seti duyurdu.

Ne düşündüğünüzü biliyorum ama Qualcomm, Snapdragon 7 Gen 2 yonga seti olmadığını doğruladı. Qualcomm yonga seti ürün yöneticisi Cindy Lei, bir medya brifinginde, Plus tanımının artık önceki modele kıyasla küçük bir performans iyileştirmesi olan bir yonga setini temsil etmediğini belirtti.

Lei, “Dolayısıyla, yeni mobil platform adlandırma şemamızda Plus, katmanlarının veya serilerinin en üstünde oturan bir platformu temsil ediyor” diye ekledi.

Amiral gemisi düzeyinde bir CPU

Cortex X2 Cortex A710 Cortex A510 logoları

Bunun gerçekten büyük bir ilerleme olduğunu görmek için CPU özelliklerine bir göz atmanız yeterlidir. Bu, Arm’ın Cortex-X çekirdeğine sahip ilk Snapdragon 7 serisi yonga setidir. Daha spesifik olarak, 2,91 GHz’de çalışan bir “prime” Cortex-X2 çekirdeğine, 2,49 GHz’de çalışan üç Cortex-A710 çekirdeğine ve 1,8 GHz’de çalışan dört Cortex-A510 çekirdeğine bakıyorsunuz.

Bu güçlendirilmiş CPU kurulumu, Snapdragon 7 Gen 1’e göre %50’ye varan bir performans artışı bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Qualcomm, isimsiz bir rakibin ürününe (muhtemelen) göre %15’e kadar daha iyi tek çekirdekli Geekbench 6 CPU performansı bekleyebilirsiniz. MediaTek Boyut 8100 veya 8200).

Her iki durumda da geçen yılın amiral gemisi silikonu ile aynı seviyede olması gereken CPU performansı alıyorsunuz. Ancak Qualcomm, Snapdragon 7 Gen 1’e göre %13’e kadar daha iyi güç verimliliği beklemeniz gerektiğini de söylüyor. Yeni yonga seti, Samsung 4nm işleminde üretilen Gen 1’e kıyasla TSMC 4nm işleminde yapıldığı için bu sürpriz değil. .

Snapdragon 7 Plus Gen 2: GPU, AI ve daha fazlası

Qualcomm, burada GPU ile ilgili iyileştirmeler de getirdi. Birincisi, Snapdragon 7 Gen 1’e göre GPU performansında iki kat artış elde ettiğinizi söylüyor. Yonga üreticisi ayrıca grafik kıyaslamalarında (GFXBench Aztec Ruins 1440p) rekabette %25 daha iyi performans aldığınızı iddia ediyor.

Tek seferlik performans bir şeydir, ancak sürekli performans tamamen başka bir zorluktur. Ve Qualcomm, bir GFXBench Manhattan 3.0 1080p stres testinde Snapdragon 7 Plus Gen 2’nin rakiplerinden %65’e kadar daha iyi performans sunduğunu iddia ediyor.

Aksi takdirde, yeni Snapdragon yonga seti, otomatik değişken oranlı gölgeleme, çerçeve enterpolasyonu için Adreno Çerçeve Hareket Motoru, hacimsel işleme ve yapay zeka tabanlı süper çözünürlük gibi oyunla ilgili çeşitli özellikler getiriyor.

Snapdragon 7 Plus Gen 2 çip özellikleri

Yeni yonga seti ayrıca, Snapdragon 7 Gen 1’e göre yapay zeka performansı için iki kat artış, watt başına %40 daha iyi yapay zeka performansı ve adı açıklanmayan rakiplerine göre üç kat artış gibi bazı makine öğrenimi geliştirmeleri de getiriyor.

Kamera yetenekleri de önemlidir ve Snapdragon 7 Plus Gen 2, burada sağlam bir özellik listesi sunuyor. 18 bit görüntü sinyali işlemcisi (ISP), saniyede üç gigapiksel ile öne çıkarken, aynı zamanda 200 MP kamera desteği, yakınlaştırılmış video çekimi için süper çözünürlüklü video, üçlü pozlama ile 4K HDR kayıt ve düşük ışıkta mega çekim sunar özelliği (30 adede kadar fotoğraf çekme ve en iyi parçaları tek bir fotoğrafta birleştirme).

Diğer önemli özellikler arasında aptX Kayıpsız ses desteği, Snapdragon X62 5G modem (Sürüm 16, 4.4Gbps aşağı bağlantı) ve Wi-Fi 6E yer alır.

Qualcomm, Snapdragon 7 Plus Gen 2’ye sahip ilk ticari cihazların bu ay piyasaya çıkacağını doğruladı. Redmi ve realme, yonga setli telefonlar sunan OEM’ler arasında yer alıyor ve bu markalar, yaklaşan Redmi Not 12 Turbo Ve realme GT Neo 5SE bu işlemciyi kullanacak Yonga üreticisi ayrıca bir yanıt olarak şunları kaydetti: Android Yetkilisi Bu işlemciye sahip telefonların 400 ila 600 ABD Doları arasında bir maliyete sahip olmasını beklediği sorusu.

Orta menzil için amiral gemisi gücü

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow