Reddit, API değişikliklerini protesto etmeye devam eden büyük alt dizilerin kontrolünü ele geçiriyor

Reddit, geçen aydan beri platformu çökerten kesinti API protestolarını sona erdirme konusunda ciddi. O zamandan beri çoğu alt dizin, şirketin protestocu toplulukların modlarını kaldırma tehditleri arasında yeniden açıldı. Ancak bazıları gizli kalmaya devam ederek ziyaretçileri dışarıda tuttu ve kullanıcıların paylaşımda bulunmasını engelledi. Ve Reddit bu tehditleri iyi değerlendiriyor. Reddit, subreddit’i yeniden açmayı reddettiği için moderatörleri […]

Reddit, API değişikliklerini protesto etmeye devam eden büyük alt dizilerin kontrolünü ele geçiriyor

Reddit, geçen aydan beri platformu çökerten kesinti API protestolarını sona erdirme konusunda ciddi.

O zamandan beri çoğu alt dizin, şirketin protestocu toplulukların modlarını kaldırma tehditleri arasında yeniden açıldı. Ancak bazıları gizli kalmaya devam ederek ziyaretçileri dışarıda tuttu ve kullanıcıların paylaşımda bulunmasını engelledi. Ve Reddit bu tehditleri iyi değerlendiriyor.

Reddit, subreddit’i yeniden açmayı reddettiği için moderatörleri r / malefashionadvice’de başlattı, raporlar Sınır, artık eski modlarla konuştu. 5 milyondan fazla üyesiyle r/malefashionadvice, API karartma protestolarının bir sonucu olarak şirketin kontrolünü ele geçirdiği en büyük alt dizin gibi görünüyor. Protestoların başlangıçta iki gün sürmesi planlanıyordu, ancak bazı alt dizinlerde haftalarca devam etti.

r/malefashionadvicenow’daki tek mod “davranış modu kodu,” şirket tarafından yönetilen ve subreddit moderatör ayrıcalıklarının transferini kolaylaştırmak için kullanılan bir Reddit hesabı.

AYRICA BAKINIZ:

Reddit, r/Place kamusal sanat tuvalini yeniden başlattı. Reddit kullanıcıları hemen protesto ediyor.

Hesap ayrıca, şirketin önceki moderatörlerinden kontrolünü aldığı diğer topluluklara bir zirve veren bir dizi alt dizin üzerinde mod olarak listelenir. r/homeautomation ve r/ShittyLifeProTips, sırasıyla iki milyondan fazla ve bir buçuk milyondan fazla üyesiyle, şu anda Reddit tarafından kontrol edilen diğer iki büyük alt dizidir. modcodeofconduct hesabı şu anda değişen boyutlarda 11 alt dizini kontrol ediyor. Bununla birlikte, geçen hafta, hesap her topluluk için yeni modlar arayan 14 farklı alt dizin yayınladı, bu da bu topluluklardan bazılarının o zamandan beri yeni moderatörlerle yeniden açıldığı anlamına geliyor.

API protestolarının bir parçası olarak kısıtlı modda hala birkaç büyük alt dizin var. kırmızıkaranlık. Reddit çökerken, bu topluluklardan sorumlu mod ekiplerinin daha ne kadar pozisyonlarında kalacağı belli değil.

Ancak, orijinal karartma protestolarının kapatılıyor olması, Reddi kullanıcılarının şirketten duydukları hoşnutsuzluğu dile getirmeyi bıraktıkları anlamına gelmiyor. Örneğin, Reddark’a göre, her biri 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip iki alt dizi olan r/aww ve r/pics üyeleri, yeni protesto eylemi: Alt dizinleri yalnızca komedyen John Oliver’ın fotoğraflarıyla doldurmak. Diğer Reddit kullanıcıları protesto mesajlarını şu adreste yeniden başlatılan açık piksel sanat tuvaline götürdü: r/Yer.

Bu Reddit protestoları, CEO’su Steve Huffman liderliğindeki şirket tarafından alınan son kararlara yanıt olarak yapılıyor. Protestoların odak noktası Reddit’in yeni ücretli API planlarıbirçok popüler üçüncü taraf uygulamasını fiyatlandıran ve onları kapat.

Teknory