Pixel Watch 2, Fitbit özellikleri için Fitbit giriş bilgilerinizi kabul etmeyecek

Ryan Haines / Android Otoritesi Google Piksel İzle 2 TL;DR Google geçen yıl, Fitbit’teki Google hesapları 2023’te kullanıma sunulduğunda Fitbit’in oturum açmak için Google hesaplarını kullanmaya başlayacağını duyurmuştu. Fitbit hesap desteğinin 2025 yılına kadar sona ermesi planlanıyor ve bundan sonra bir Google hesabının kullanılması gerekecek. Pixel Watch 2 ve Fitbit Charge 6, Fitbit’e giriş yapmak […]

Pixel Watch 2, Fitbit özellikleri için Fitbit giriş bilgilerinizi kabul etmeyecek

Ryan Haines / Android Otoritesi

Google Piksel İzle 2

TL;DR

  • Google geçen yıl, Fitbit’teki Google hesapları 2023’te kullanıma sunulduğunda Fitbit’in oturum açmak için Google hesaplarını kullanmaya başlayacağını duyurmuştu.
  • Fitbit hesap desteğinin 2025 yılına kadar sona ermesi planlanıyor ve bundan sonra bir Google hesabının kullanılması gerekecek.
  • Pixel Watch 2 ve Fitbit Charge 6, Fitbit’e giriş yapmak için Google hesabı gerektiren ilk cihazlar olacağından hesap taşıma işlemi başladı.

Fitbit hesabınızı henüz bir Google hesabına taşımadıysanız kısa süre içinde bunu yapmaya başlamak isteyebilirsiniz. Google’ın en yeni Fitbit entegre ürünleri (Pixel Watch 2 ve Fitbit Charge 6) Fitbit hesabıyla çalışmaz.

Dün Google, Pixel donanım etkinliği sırasında aralarında Pixel Watch 2’nin de bulunduğu bir dizi ürünü tanıttı. Bundan birkaç gün önce şirket, uzun zamandır beklenen Fitbit Charge 6’yı duyurdu. Google, her iki cihazın da imza atmak için Google girişi gerektireceğini doğruladı. Fitbit’e geçiş yapan ilk Google ürünü oldu.

Geçtiğimiz yıl Fitbit, yardım sayfasında Fitbit’teki Google hesaplarının 2023’te kullanıma açılacağını duyurmuştu. Şirket ayrıca, bu lansmandan sonra Fitbit’in bazı kullanımlarının bir Google hesabı gerektireceğini de açıklamıştı. Ayrıca Fitbit hesap desteğinin 2025 yılına kadar sona ereceği belirtildi.

Geçen yıl Pixel Watch piyasaya sürüldüğünde Fitbit için Google hesabına sahip olmak gerekmiyordu. Bunun nedeni, Google hesabı taşıma işleminin o sırada henüz başlamamış olmasıdır. Her iki hesap türü de şu anda bir yıllık akıllı saatte hala kullanılabiliyor. Aynı durum diğer eski Fitbit entegreli cihazlar için de geçerli olmalıdır.

Son teslim tarihine kadar Fitbit hesabınızı kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak gelecekte Fitbit’i Google cihazlarında kullanmak istiyorsanız yakın zamanda geçiş yapmanız gerekecek gibi görünüyor.

Pixel Watch 2, Fitbit özellikleri için Fitbit giriş bilgilerinizi kabul etmeyecek

Teknory