Oscar ve Razzie Adayı Bir Hayatta Kalma Hikayesi Akışta Çıldırıyor

Hem Akademi Ödülü kazanması hem de Razzie’ye aday gösterilmesi özel bir film gerektirir, sinemanın sunduğu en iyi ve en kötüyü aynı yerde bulabileceğinizin altını çizer. Hayalet ve Karanlık böyle bir ayrıcalığa sahip olan şanssız birkaç kişiden biridir, ancak fikir birliği, ikinci kampa birincisinden çok daha fazla düştüğü yönündedir. Yönetmen Stephen Hopkins’in gişe rekorları kıran hayatta […]

Oscar ve Razzie Adayı Bir Hayatta Kalma Hikayesi Akışta Çıldırıyor

Hem Akademi Ödülü kazanması hem de Razzie’ye aday gösterilmesi özel bir film gerektirir, sinemanın sunduğu en iyi ve en kötüyü aynı yerde bulabileceğinizin altını çizer. Hayalet ve Karanlık böyle bir ayrıcalığa sahip olan şanssız birkaç kişiden biridir, ancak fikir birliği, ikinci kampa birincisinden çok daha fazla düştüğü yönündedir.

Yönetmen Stephen Hopkins’in gişe rekorları kıran hayatta kalma gerilim filmi, 1800’lerin sonlarında itibari Kenya bölgesi çevresinde kaosa neden olan ve yerel nüfusu düzenli olarak yaralayan iki aslan olan Tsavo insan yiyicilerinin kurgusal bir anlatımıdır. Doğal olarak, Hollywood versiyonunda hain yırtıcıları avlamaya ve ortadan kaldırmaya çalışan iki beyaz adam vardı, ancak sonuçlar büyük ölçüde kayıtsızdı.

Paramount aracılığıyla

55 milyon dolarlık bütçeyle Hayalet ve Karanlık gişede sadece 75 milyon dolar kazanabildi ve En İyi Ses Kurgusu dalında Oscar kazanmasına rağmen, yıldız Val Kilmer kendisini En Kötü Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Altın Ahududu’da kısa listede buldu. Rotten Tomatoes’daki yüzde 75’lik bir kullanıcı derecelendirmesi, filmin akıştaki mevcut performansına şüphesiz katkıda bulunan bir dizi sadık destekçiye sahip olduğunu gösteriyor.

Başına FlixPatrol, bilimsel bir meslektaş incelemesinin ardından aslanların 135 olduğu iddia edilen ölüm sayısının kabaca 31’e düştüğünü gören vahşi hikaye, Google Play Filmler listelerinde en çok görüntülenen özelliklerden biri haline geldi. Meydan okurcasına eski bir okul macerası, Hayalet ve Karanlık “artık eskisi gibi yapmıyorlar” duygusunun yaşayan örneklerinden biridir.

Teknory