Napolyon’un Josephine’i, Ridley Scott Epic’te Çok Önemli ve Zorlu Bir Karakter: “Bu Büyük Çelişki”

Özet Ridley Scott’ın Napolyon biyografisi, Napolyon Bonapart’ın hayatını ve zamanını keşfedecek ama aynı zamanda İmparatoriçe Josephine de Beauharnais’e de odaklanacak. Scott, Josephine’i karmaşık ve yakalanması zor bir karakter olarak tanımlar ve her anlatım onu ​​farklı bir ışık altında tasvir eder. Josephine, Napolyon’un imparatorluğunda önemli bir rol oynadı, kendisi ve Fransız devleti için fedakarlık yaptı, bu […]

Napolyon’un Josephine’i, Ridley Scott Epic’te Çok Önemli ve Zorlu Bir Karakter: “Bu Büyük Çelişki”

Özet

  • Ridley Scott’ın Napolyon biyografisi, Napolyon Bonapart’ın hayatını ve zamanını keşfedecek ama aynı zamanda İmparatoriçe Josephine de Beauharnais’e de odaklanacak.
  • Scott, Josephine’i karmaşık ve yakalanması zor bir karakter olarak tanımlar ve her anlatım onu ​​farklı bir ışık altında tasvir eder.
  • Josephine, Napolyon’un imparatorluğunda önemli bir rol oynadı, kendisi ve Fransız devleti için fedakarlık yaptı, bu da onun hikayesini keşfetmeye değer kılıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Ridley Scott’ın Napolyon sadece İmparatorun kendisine odaklanmayacak. Napolyon Napolyon Bonapart’ın (Joaquin Phoenix) askeri komuta günlerinden Fransa’da yükselişine ve iktidardan düşüşüne kadar takip edecek bir biyografi olması bekleniyor. Tarihsel destan, Napolyon’un hayatını ve zamanını keşfetmeye ayarlanmış olsa da, İmparatoriçe Joséphine de Beauharnais’i (Vanessa Kirby) detaylandırmak için de biraz zaman harcayacak.

ile yapılan bir röportajda İmparatorlukScott, Joséphine’in bir karakter olarak ne kadar karmaşık olduğunu açıkladı. Gelecek için üretim boyunca Napolyon film, Scott, onun gerçekte kim olduğunu ve amaçlarını ortaya çıkarmak için geçmişleri araştırırken buldu. Her anlatım onu ​​farklı bir açıdan resmediyordu ve bu çelişkiler, karakterini geliştirmeyi inanılmaz derecede zorlaştırıyordu. Scott’ın aşağıdaki alıntısına göz atın:

“Çok zor bir işti çünkü Napolyon hakkında konuşmak istediğimde savaşlar hakkında konuşmaya başlamak çok kolay. Ben de dizginlemeye devam ettim, Joséphine’e geri dönmeye devam ettim. Onun hakkında bu kadar zorlayıcı ve bir nevi anlaşılmaz olan şey, ister birinci elden hesaplar, ister üçüncü elden hikayeler, belgeler, tanıklıklar ve Napolyon’un mektupları olsun, her bir kitabın… her birinin tamamen farklı olmasıydı. O sadece bu büyük çelişkiydi. ‘Tamam, bu o ve sanırım bunu yakalayabilirim’ diye kilitlendiğimi her düşündüğümde, bir şey buna tamamen karşı koyardı.


Joséphine Neden Napolyon’un Hikayesinin Ayrılmaz Bir Parçasıdır?

Joséphine’in gerçek tarihi öyküsü ve Napolyon’un imparatorluğu için ne kadar önemli olduğu konusunda hatırı sayılır bir karmaşıklık var. Fransız Devrimi sırasında neredeyse öldürülen zengin bir soyludan beş yıl boyunca Napolyon İmparatoriçesi olarak hüküm süren bir kadına yükseldi. Bu nedenle, hikayesinin keşfi ilgi çekicidir çünkü mirası genellikle İmparator kocasınınkinden çok daha sadedir.

İLGİLİ: Napolyon Filmi Gerçek Hikayesi – Gerçek Hayat Tarihi ve Ridley Scott Destanının Arkasındaki Savaşlar

Joséphine’in hayatının ayrılmaz bir parçası, Napolyon’u hiç sevmemiş olabileceği, ancak yine de onun ve onu öldürmeye çalışan bir Fransa için fedakarlık yapmaya istekli olmasıdır. Napolyon’a yazdığı mektuplar nadiren çok derin bir aşktan söz ederdi, ama pek de önemli değildi. Napolyon’a bir varis veremeyince, isteyerek kenara çekildi ve onun yeniden evlenmesine izin verdi. Bunu yaparken, kendi onurundan ödün vermeden İmparatoriçe’nin yetkilerini ve Fransız devletinin saygısını korudu.

Joséphine’e çok fazla girmeden Napolyon’un tarihini anlatmak mümkündür, ancak onun hayatında ve Fransız tarihinde önemli bir kadının rolünü kabul etmek başarısız olur. Napolyon Joséphine’in rolü konusunda ciddi görünmeye çalıştığı için, şimdiden imparatorun yükselişini ciddi bir şekilde ele aldığını gösteriyor.

Kaynak: İmparatorluk

Anahtar Yayın Tarihi

  • Napolyon 2023 <a href=film Afişi” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” src=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/07/napoleon-2023-movie-poster.jpg”/>

Teknory