Overwatch 2 Gelecek Ay Steam’e Başlıyor, Diğer Blizzard Başlıkları Yolda

Blizzard, Overwatch 2’nin 10 Ağustos’ta Steam’e büyük bir sıçrama yaptığını duyurdu. Ayrıca, ilk kez vitrine taşınan Blizzard oyunlarından bir seçki de bunu takip edecek. İçinde Blog yazısı, Blizzard, erişimini özel PC başlatıcısının ötesindeki oyunculara genişletmek istediğini açıklıyor. Oynaması ücretsiz Overwatch 2’nin PC’ye çıkış stratejisindeki bu büyük değişimi başlatan en iyi oyun olduğuna inanıyor. Şu anda […]

Overwatch 2 Gelecek Ay Steam’e Başlıyor, Diğer Blizzard Başlıkları Yolda

Blizzard, Overwatch 2’nin 10 Ağustos’ta Steam’e büyük bir sıçrama yaptığını duyurdu. Ayrıca, ilk kez vitrine taşınan Blizzard oyunlarından bir seçki de bunu takip edecek.

İçinde Blog yazısı, Blizzard, erişimini özel PC başlatıcısının ötesindeki oyunculara genişletmek istediğini açıklıyor. Oynaması ücretsiz Overwatch 2’nin PC’ye çıkış stratejisindeki bu büyük değişimi başlatan en iyi oyun olduğuna inanıyor. Şu anda Steam’e başka hangi Blizzard oyunlarının geleceği hakkında bir bilgi yok, ancak yayıncı onları “zamanı geldiğinde” duyuracağını söylüyor.

“Battle.net, tüm bilgisayar oyuncularımızın evidir ve yıllar içinde platformumuzu güncel teknolojileri, yetenekleri ve topluluklarımızın beklentilerini destekleyecek şekilde geliştirdik. Ancak biz geliştikçe endüstri de gelişti; oyun artık Battle.net’in yirmi yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürüldüğü zamanki gibi yalnızca belirli topluluklar için değil, oyun oynamak herkes içindir ve Battle.net’e sürekli yatırım yapmaya ve onu desteklemeye devam etmemize rağmen, her yerdeki oyuncuların oyunlarımızı bulmasını ve keyfini çıkarmasını kolaylaştırmak için engelleri yıkmak istiyoruz.”

Overwatch 2’yi Steam’de oynamak için yine de bir Battle.net hesabına ihtiyacınız olsa da (tüm platformlarda yaptığınız gibi), Blizzard başkanı Mike Ybarra tarafından onaylandığı gibi Battle.net’i başlatan bir aracı olarak hareket etmek yerine doğrudan vitrin üzerinden çalışacak. twitter. Böylece oyuncular, Battle.Net’in çapraz oynama gibi özelliklerine erişebilecek, ancak başarı kazanmak gibi Steam’in avantajlarından yararlanabilecek. Blizzard, bu hamlenin Battle.net üzerinden Overwatch 2 oynamayı seçenleri etkilemeyeceğini belirtiyor.

Bu, Overwatch 2 ile ilgilenen Steam kullanıcıları için iyi bir haber çünkü oynamak için başka bir PC başlatıcısı indirme konusunda endişelenmeleri gerekmeyecek. Aynısı, Blizzard’ın kataloğunu bir bütün olarak gören PC oyuncuları için de geçerlidir, çünkü bunlara yalnızca mağazasından erişilebilir. Başka hangi oyunların sıçrama yaptığını merak ediyoruz; Belki Diablo IV veya World of Warcraft? Sadece bekleyip görmemiz gerekecek.

Overwatch 2 hakkında daha fazla bilgi için, yaklaşan PvE hikaye görevleriyle ilgili uygulamalı izlenimlerimize göz atabilirsiniz.

Teknory