Apple’ın iOS 17’de Eklemesini İstediğimiz Özellikler (Ama Eklemedi)

iPhone 14 Pro’ya özel Dynamic Island’ın tanıtılması veya 2017’de Kontrol Merkezinde yapılan değişiklikler gibi şurada burada nispeten küçük ince ayarlar dışında, iOS’un genel kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi büyük ölçüde değişmedi. on yıl. Kullanıcı arayüzünün tamamen elden geçirilmesi kesinlikle aşırıya kaçacak olsa da, 10 yıl aşağı yukarı aynı şeyden sonra, önemli sayıda kullanıcı muhtemelen bir […]

Apple’ın iOS 17’de Eklemesini İstediğimiz Özellikler (Ama Eklemedi)

iPhone 14 Pro’ya özel Dynamic Island’ın tanıtılması veya 2017’de Kontrol Merkezinde yapılan değişiklikler gibi şurada burada nispeten küçük ince ayarlar dışında, iOS’un genel kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi büyük ölçüde değişmedi. on yıl.

Kullanıcı arayüzünün tamamen elden geçirilmesi kesinlikle aşırıya kaçacak olsa da, 10 yıl aşağı yukarı aynı şeyden sonra, önemli sayıda kullanıcı muhtemelen bir tasarım yenilemesini takdir ederdi. Bunun ötesinde, uygulama ve simge yerleşimlerinin kişiselleştirilmesi gibi işlevlerin eklenmesi de kullanıcı deneyimini iyileştirerek, en çok kullandığımız uygulamalar arasında daha verimli bir şekilde gezinmemizi sağlardı. iOS 17’nin uygulama bildirimlerini işlemesi de arzulanan bir şey bırakıyor, herkes Bildirim Merkezini sık sık dolduran bildirimler dizisinden oldukça yorgun.

Geliştirilmiş UX tasarımına yönelik bu ihtiyaç, aynı zamanda çoklu görev becerisine de uzanır. iOS 17, ekranda aynı anda yalnızca bir uygulamanın olmasına izin vererek, birden fazla hizmet istiyorsanız sizi uygulamalar arasında geçiş yapmaya zorlar. Bu çok zor olmasa da, çoklu görev yapmanız gerektiğinde kesinlikle bir engeldir. Tüm bu sorunları çok daha sinir bozucu kılan şey, Android’in bunları yıllar önce birden çok UI teması ve telefonunuzun temasına uyacak şekilde değişen duyarlı simgeler, daha sezgisel bildirimler ve daha fazlası dahil olmak üzere çoklu göreve izin vererek çözmesidir.

Teknory