Parler, bir yıllık yasağın ardından Google Play'e geri döndü

Kötü şöhretli muhafazakar sosyal medya uygulaması Parler, Google Play mağazasına tekrar eklendi ve yüklendikten sonra tekrar indirilebilirbir yıldan fazla bir süredir Android pazarından yasaklandı.Uygulamanın, denetleme politikalarında, "ku...

Parler, bir yıllık yasağın ardından Google Play'e geri döndü

Kötü şöhretli muhafazakar sosyal medya uygulaması Parler, Google Play mağazasına tekrar eklendi ve yüklendikten sonra tekrar indirilebilirbir yıldan fazla bir süredir Android pazarından yasaklandı.

Uygulamanın, denetleme politikalarında, "kullanıcıların diğer kullanıcıları engellemesine ve rapor etmesine izin verme ve şiddet içeren konuşma gibi şeyler için içeriği aktif olarak izleme" de dahil olmak üzere, dijital yasakların kaldırılmasına izin veren çeşitli iyileştirmeler yaptığı bildirildi.

Google, 6 Ocak Capitol ayaklanmalarının planlanmasındaki rolünün ardından 2021'de Parler'a uygulamanın yanlış bilgi yaymak ve ayaklanmalara yol açan şiddet eylemlerini körüklemek için kullanılması.Diğer sosyal medya platformlarındaki sayısız hesabın engellendi veya yasaklandı.Aynı zamanda, arşivciler uygulamanın zayıf güvenliğinden ve yedeklenen suçlayıcı gönderilerden zaten yararlanmışlardı.Parler kullanıcıları tarafından.

Bir buçuk yıl sonra, sosyal uygulamanın, Google'ın geliştirici politikalarına uyması için, görünüşe göre, daha güçlü AI tabanlı denetleme ile tekrar oynamasına izin veriliyor.

"Google Play'de Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik (UGC) özelliğine sahip tüm uygulamaların, sakıncalı içeriği yasaklayan sağlam denetleme uygulamaları uygulaması, sakıncalı UGC'yi bildirmek için bir uygulama içi sistem sağlaması, uygun olduğunda bu UGC'ye karşı önlem alması ve bunları kaldırması gerekir.veya uygulamanın kullanım şartlarını ve/veya kullanıcı politikasını ihlal eden kötü niyetli kullanıcıları engelleyin."

Apple zaten sosyal uygulamayı App Store'a geri eklemiştiMayıs 2021'de teklifler, Parler'ın yayınları ırkçı nefret söylemiyle işaretlemeyi ve gizlemeyi kabul etmesinden sonra.Muhafazakar sağdaki "özgür konuşma savunucuları", birçok Android kullanıcısı doğrudan siteden indirmeler yoluyla mağazada dolaştım.

"Alt-tech" uygulaması, 2018'de programcılar John Matze ve Jared Thomson tarafından Twitter gibi ana akım sosyal medya platformlarına alternatif olarak kuruldu.nefret ve yanlış bilgi yaymak için, onların haklarını ihlalanayasal hak, herhangi bir karşılık beklemeden internette istediğini söylemektir.

Benzer hedefleri olan diğer siteler, örneğin eski başkan Donald Trump'ın Truth Social, Big Tech'in anayasal ihlal olarak algılanmasına tepki olarak yükseldi, ancak ılımlılıkla devam eden sorunlarla karşı karşıya.Ağustos itibarıyla, Truth Social, Google Play Store indirmeleri için hâlâ onaylanmamıştı. benzer mağaza politikası ihlalleri nedeniyle ve Parler'ın Android kullanıcılarının uygulama listelerine yaptığı müsrif dönüşünü henüz takip etmedi.