Pixel telefonunuz yakında bu yeni özellikle işitme duyunuzu koruyabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi Piksel 7 TL;DR Google’ın Pixel hattı için yüksek sesli uyarılar üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu özellik, Pixel telefonlar için Bir Bakışta Pencere Öğesine gelebilir. Google, yüksek sesli bildirimler sunma konusunda Apple’ı takip edecekti. Google’ın Pixel telefonları, arama görüntüleme, araba kazası algılama ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kullanışlı özellikler […]

Pixel telefonunuz yakında bu yeni özellikle işitme duyunuzu koruyabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

Piksel 7

TL;DR

  • Google’ın Pixel hattı için yüksek sesli uyarılar üzerinde çalıştığı bildiriliyor.
  • Bu özellik, Pixel telefonlar için Bir Bakışta Pencere Öğesine gelebilir.
  • Google, yüksek sesli bildirimler sunma konusunda Apple’ı takip edecekti.

Google’ın Pixel telefonları, arama görüntüleme, araba kazası algılama ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kullanışlı özellikler içerir. Şimdi, yakında listeye yüksek sesli uyarılar ekleyebileceğiz gibi görünüyor.

9to5Google Google’ın Pikseller için Bir Bakışta pencere öğesinde bir “yüksek sesli uyarı” özelliğini ortaya çıkararak Android System Intelligence uygulamasının en son sürümüne girdi. Peki bu ne anlama geliyor?

Özelliğin bir ekran görüntüsü (aşağıda görülüyor), uygulamanın “işitme zararı veren yüksek ses algılandığında” sizi bilgilendireceğini belirtiyor.

Google Piksel yüksek sesli uyarı 9to5google

Yine de Google, yüksek sesli uyarılar sunan ilk mobil marka olmayacaktı. Apple, Apple Watch uygulaması aracılığıyla, üç dakikanın üzerindeki ortalama ses düzeyi belirli bir eşiğe (örn. 80, 90, 100 desibel) ulaştığında veya bu eşiği aştığında sizi uyaran gürültü bildirimleri sunar. İPhone üreticisi ayrıca herhangi bir sesi kaydetmediğini ve size biraz gönül rahatlığı sağladığını belirtiyor.

Google’ın Pixel telefonlarda yüksek sesli uyarıları için benzer şekilde sağlam bir uygulama görmeyi umuyoruz. Bu özelliğin henüz kullanıma sunulacağına dair bir zaman çizelgesi yok, ancak üç ayda bir Pixel özellik düşüşünün bir parçası olarak gelirse şaşırmayız.

Pixel telefonunuz yakında bu yeni özellikle işitme duyunuzu koruyabilir

Teknory