YouTube Sonunda Can Sıkıcı Yer Paylaşımlı Reklam Formatından Kurtuluyor

üzerinde yapılan bir girişte resmi YouTube Yardım sayfasıGoogle’daki bir topluluk yöneticisi, YouTube’daki yer paylaşımlı reklamların 6 Nisan 2023’ten itibaren kullanımdan kaldırılacağını doğruladı. Yayın, yer paylaşımlı reklamları yalnızca belirli masaüstü kullanıcılarına sunulan eski bir reklam biçimi olarak tanımlarken, kullanıcılar için rahatsız edici olduklarını da ekliyor. Çoğu içerik oluşturucunun kanallarında yer paylaşımlı reklamları kullanmaya çoktan başladığı göz […]

YouTube Sonunda Can Sıkıcı Yer Paylaşımlı Reklam Formatından Kurtuluyor

üzerinde yapılan bir girişte resmi YouTube Yardım sayfasıGoogle’daki bir topluluk yöneticisi, YouTube’daki yer paylaşımlı reklamların 6 Nisan 2023’ten itibaren kullanımdan kaldırılacağını doğruladı. Yayın, yer paylaşımlı reklamları yalnızca belirli masaüstü kullanıcılarına sunulan eski bir reklam biçimi olarak tanımlarken, kullanıcılar için rahatsız edici olduklarını da ekliyor.

Çoğu içerik oluşturucunun kanallarında yer paylaşımlı reklamları kullanmaya çoktan başladığı göz önüne alındığında, yer paylaşımlı reklamları kullanımdan kaldırma kararının onlar üzerinde önemli bir etkisinin olması beklenmiyor. Şirketin blog girişinde doğruladığı üzere, yer paylaşımlı reklamları görüntülemeye ek olarak, reklam biçimi artık YouTube Studio’da bir seçenek olarak görünmeyecek.

YouTube’un yer paylaşımlı reklamlara olan bağımlılığını uzun süredir azaltması ve şirketin tüketicilere ulaşmak için daha iyi, daha az rahatsız edici yollar bulması nedeniyle, formatın aşamalı olarak kullanımdan kaldırılması ihtimali her zaman vardı. Hâlâ yer paylaşımlı reklam biçimini kullanan içerik oluşturucuların, yaklaşan bu değişiklikler ışığında herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur. Ancak, kazanç potansiyellerini optimize etmek ve artırmak için YouTube Studio’daki reklam ayarlarını tekrar gözden geçirmeleri iyi bir fikir olacaktır.

Teknory