Pixel Watch’a bir ‘Wear OS Beta Programı’ gelebilir

Rita El Khoury / Android Kurumu TL;DR Android Beta for Pixel web sitesinin sayfa kaynağında “Wear OS Beta Program” ibaresi ortaya çıktı. Sayfa kaynağı ayrıca Pixel Watch’ın Bluetooth ve 4G varyantlarını da adlandırır. Beta programı, Pixel Watch sahiplerinin Wear OS 4 beta sürümünü denemesine izin verecektir. Wear OS 4’ün bu yılın sonlarında çıkması bekleniyor. Google, […]

Pixel Watch’a bir ‘Wear OS Beta Programı’ gelebilir

Rita El Khoury / Android Kurumu

TL;DR

  • Android Beta for Pixel web sitesinin sayfa kaynağında “Wear OS Beta Program” ibaresi ortaya çıktı.
  • Sayfa kaynağı ayrıca Pixel Watch’ın Bluetooth ve 4G varyantlarını da adlandırır.
  • Beta programı, Pixel Watch sahiplerinin Wear OS 4 beta sürümünü denemesine izin verecektir.

Wear OS 4’ün bu yılın sonlarında çıkması bekleniyor. Google, Mayıs ayında bir geliştirici önizlemesi yayınladı, ancak işletim sisteminin resmi olarak yayınlanması biraz zaman alacak. Ancak işletim sistemini halkın geri kalanından önce ele geçirmek istiyorsanız, bir Wear OS Beta Programı aracılığıyla şansınızı elde edebilirsiniz.

Tarafından keşfedildi 9to5Google, Android Beta for Pixel web sitesinin sayfa kaynağında “Wear OS Beta Program” ibaresi belirdi. Sayfa kaynağı ayrıca iki cihazı adlandırıyor gibi görünüyor: Pixel Watch Bluetooth/Wi-Fi ve Pixel Watch 4G LTE ve Bluetooth/Wi-Fi.

Bu cihazlar şu anda Wear OS 3.5 olan Wear OS’nin en son yayınlanan sürümünde çalışmaktadır. Google, Pixel Watch için bir beta programı üzerinde çalışıyorsa, bu muhtemelen Wear OS 4 için bir beta olacaktır.

Google, Pixel telefonları için kullanıcıların katılabileceği bir beta programı zaten sunuyor. Kaydolmak için uygun cihazlarınızı görmek üzere Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Oradan, cihazınızı bulabilir ve “Etkinleştir” düğmesini tıklayabilirsiniz. Google’ın açıkladığı gibi:

Kayıtlı cihazlar, siz cihazınızın kaydını programdan kaldırmayı seçene kadar, Üç Aylık Platform Sürümleri (QPR’ler) dahil olmak üzere platformun yayın döngüsü boyunca sürekli beta güncellemeleri alacak ve ardından bir sonraki yayınlanmamış platform alacaktır.

Pixel Watch’ın beta programı için kurulum sürecinin aynı olacağını varsayıyoruz. Pixel Watch muhtemelen uygun cihazlar listesine eklenecek, bu nedenle kaydolduğunuzda OTA güncellemesinin gelmesini beklemeniz gerekecek.

Wear OS 4’ün daha iyi pil ömründen daha hızlı metin okuma motoruna kadar çeşitli iyileştirmeler getirmesi bekleniyor. Ancak tartışmasız en dikkate değer gelişme, verileri yedekleme ve geri yükleme yeteneğine sahip olmak olacaktır.

Pixel Watch’a bir ‘Wear OS Beta Programı’ gelebilir

Teknory