Google Pay kullanıcıları, Google’ın yanlışlıkla kendilerine ücretsiz para verdiğini keşfediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Bir Google Pay hatası, ödemeleri yanlışlıkla şirketten rastgele hesaplara gönderdi. Ödemeler birkaç dolardan 1000 doların üzerine çıktı. Google sorunu çözdü ve “para sizde kalsın” diyor. Google Pay hesabı olan biriyseniz bakiyenizi hemen kontrol etmek isteyebilirsiniz. Google yanlışlıkla size bedava para vermiş olabilir. Google Pay kullanıcıları, bu hafta başlarında garip […]

Google Pay kullanıcıları, Google’ın yanlışlıkla kendilerine ücretsiz para verdiğini keşfediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir Google Pay hatası, ödemeleri yanlışlıkla şirketten rastgele hesaplara gönderdi.
  • Ödemeler birkaç dolardan 1000 doların üzerine çıktı.
  • Google sorunu çözdü ve “para sizde kalsın” diyor.

Google Pay hesabı olan biriyseniz bakiyenizi hemen kontrol etmek isteyebilirsiniz. Google yanlışlıkla size bedava para vermiş olabilir.

Google Pay kullanıcıları, bu hafta başlarında garip bir şeye şaşırdı. Alışılmadık bir kaynaktan, Google’dan ödeme aldıkları ortaya çıktı. Bu şanslı kullanıcılardan biri serbest gazeteciydi. Mişaal Rahman 46 $ ödül aldığını paylaşan. Rahman’a göre ödeme, “Google Pay Havale deneyimini test etmek için” olduğunu belirten bir mesajla geldi.

Test sürümü terimi, çalışanların şirketleri tarafından kendilerine verilen yayın öncesi yazılımların beta testini yaptığı bir süreci ifade eder. Karşılığında şirket, teste katılmaları için onlara para veriyor. Sonuç olarak, bu para yalnızca Google çalışanlarına gitmeliydi.

Ödeme alan tek kişi Rahman değildi. Reddit konuları her ikisinde de Google Pay Ve Google Piksel alt dizinler, birkaç dolardan yüzlerce dolara kadar değişen paralar aldıklarını iddia eden kullanıcılarla doluydu. Hatta bir kullanıcı 1.000 doların üzerinde bir depozito aldığını iddia ediyor.

Beklenmedik ödemelere neden olan uygulamada bir hata veya bir tür karışıklık olmuş olabilir. 6 Nisan’da Rahman, Google’dan gönderilen bu resmi mesajı paylaştı.

Bu e-postayı, Google Pay hesabınıza istenmeyen bir nakit kredi yatırıldığı için aldınız. O zamandan beri sorun çözüldü ve mümkün olan yerlerde kredi geri alındı. Krediyi geri alabilseydik, zaten hesap etkinliğinize yansımıştır. Krediyi geri alamazsak, para sizindir. Başka bir işlem gerekli değildir. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Bunun anlamı, parayı Google geri alamadan harcadıysanız veya aktardıysanız, o zaman para sizde kalır. Google, parasını geri almak için hesabınızdan ücret almayacaktır.

Ödeme alan şanslı kullanıcılardan biri miydiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.


Google Pay kullanıcıları, Google’ın yanlışlıkla kendilerine ücretsiz para verdiğini keşfediyor

Teknory