PlayStation Portal satışları iyi gitmeye devam ediyor ve 2024’te en çok satan PS5 aksesuarı olacağı bildiriliyor

PlayStation Portal’ın 2024 yılında ABD’de en çok satan aksesuar olacağı söyleniyor. Video oyun endüstrisi danışmanı ve yöneticisi Mat Piscatella’nın son haberleri Yaklaşıkaracılığıyla PlayStation Yaşam TarzıPlayStation 5 için resmi uzaktan kumandalı oynatıcının piyasaya sürülmesinden sekiz ay sonra bile ABD pazarında iyi satış rakamlarına ulaştığını bildiren . Hatta o kadar iyi gidiyor ki, Circana’ya göre PlayStation Portal […]

PlayStation Portal satışları iyi gitmeye devam ediyor ve 2024’te en çok satan PS5 aksesuarı olacağı bildiriliyor

PlayStation Portal’ın 2024 yılında ABD’de en çok satan aksesuar olacağı söyleniyor.

Video oyun endüstrisi danışmanı ve yöneticisi Mat Piscatella’nın son haberleri Yaklaşıkaracılığıyla PlayStation Yaşam TarzıPlayStation 5 için resmi uzaktan kumandalı oynatıcının piyasaya sürülmesinden sekiz ay sonra bile ABD pazarında iyi satış rakamlarına ulaştığını bildiren .

Hatta o kadar iyi gidiyor ki, Circana’ya göre PlayStation Portal hem Mayıs hem de 2024 yılının başından bu yana dolar bazında en çok satan aksesuar oldu.

PlayStation Portal’ın başarısının devam etmesi, Sony’nin daha önce yaptığı, taşınabilir konsolunun satışlarının kendi beklentilerini aştığını söylemesinin ardından geldi.

Bu yılın başlarında PlayStation’ın ürün yönetimi başkan yardımcısı Hiromi Wakai şunları söyledi: oyun dosyası PS Portal’ın özel ihtiyaçları olan kişilere yönelik niş bir ürün olduğu.

Wakai o dönemde yaptığı açıklamada, “PlayStation Portal’ın başından beri belirli ihtiyaçları olan ve belirli bir şekilde oynamak isteyen kişilere en uygun ürün olması amaçlanmıştı, dolayısıyla duyurunun ardından gelen tepkiler beklentilerimiz dahilindeydi” demişti.

Wakai, Portal’ın popülaritesinin Sony’nin “daha fazla ürünü istikrarlı bir şekilde piyasaya sürmesine” yardımcı olduğunu ve “Pazara daha fazla ürün sunmaya devam edeceğiz” dedi.

PlayStation Portalı Kasım 2023’te piyasaya sürüldü ve oldu hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de Birleşik Krallık’ta iki gün içinde tükendiKonsol bulut oyunculuğunu desteklemese de, mevcut pazardaki diğer taşınabilir cihazlara kıyasla daha uygun bir fiyata sahip.

TechRadar Gaming’in beş yıldızlı incelemesinde, Genel Yayın Yönetmeni Rob Dwiar cihazı “muazzam bir başarı” ve “Uzaktan Oynatmada muhteşem bir evrim” olarak nitelendirdi ve “PlayStation 5 kütüphanenizi elinizde oynamanın sorunsuz ve istikrarlı bir yolunu” sunduğunu söyledi.

Bunları da beğenebilirsin…

Teknory