PlayStation’a 90’lı yıllarda EA yerine FIFA’ya özel haklar teklif edilmiş ancak anlaşma reddedilmişti

ortaya çıktı ki FIFA Sony’nin hakları geri çevirme kararı olmasaydı, 90’lı yıllarda EA yerine PlayStation’a ait olabilirdi. bir Süre Uzatımı ile röportajEA’nın Avrupa pazarlamadan sorumlu eski başkan yardımcısı Tom Stone, sözleşmenin yenilenmesinden önce şunları söyledi: FIFA 1997 yılında lisans aldıktan sonra, o dönemde Sony Computer Entertainment Europe’un başkanı olarak görev yapan Chris Deering ile bir […]

PlayStation’a 90’lı yıllarda EA yerine FIFA’ya özel haklar teklif edilmiş ancak anlaşma reddedilmişti

ortaya çıktı ki FIFA Sony’nin hakları geri çevirme kararı olmasaydı, 90’lı yıllarda EA yerine PlayStation’a ait olabilirdi.

bir Süre Uzatımı ile röportajEA’nın Avrupa pazarlamadan sorumlu eski başkan yardımcısı Tom Stone, sözleşmenin yenilenmesinden önce şunları söyledi: FIFA 1997 yılında lisans aldıktan sonra, o dönemde Sony Computer Entertainment Europe’un başkanı olarak görev yapan Chris Deering ile bir toplantı yaptı. Bu noktada Deering ona, Sony’ye hakların ISL tarafından teklif edildiğini söyledi. FIFA Stone’un “gerçekten kızdığı” o zamanlar lisanslama) anlaşmanın EA’in haberi olmadan teklif edildiği anlaşılıyor.

“Chris Deering benimle görüştü ve şöyle dedi: ‘Bize şu haklar teklif edildi: FIFA Futbol‘. ‘Şaka yapıyor olmalısın’ dedim. Cidden? ISL size ulaştı ve dünya çapında özel bir lisans isteyip istemediğinizi sordu. FIFA? Onlar için yaptığımız onca şeyden sonra mı?’” dedi Stone.

Ancak Deering ona teklifi kabul etmeyeceğini söyledi: “Chris bana şöyle dedi: ‘Sen anlaşmaya varamadığın sürece bu anlaşmayı imzalamayacağım. FIFA. Senin anlaşman bu. Bunu sen yarattın.”

Stone, Deering’in, PlayStation’ı geri çevirme kararı alırken EA’nın PlayStation’a ne kadar destek verdiğini muhtemelen dikkate aldığını tahmin etti.

Yıllar sonra Sony’nin bu konuda farklı bir görüşü olsaydı işlerin nasıl gideceğinden emin olmak imkansız. Aynı röportajda Stone, PlayStation’ın anlaşmayı kabul etmesi durumunda “EA’nın oldukça kötü tepki vereceğini” düşündüğünü ifade etti.

EA Sports’un futbol serisinin son girişi, EA Spor FC 24geçen ayın sonunda Xbox One’da yayınlandı, Xbox Serisi X|S, PS4, PS5, Nintendo Anahtarı, ve PC. Bu, stüdyonun ayrılmasından bu yana ilk futbol maçına işaret ediyor. FIFA isim ve markalaşma.

Yeni oyun önerileri arıyorsanız, listelerimize göz atmayı unutmayın. en iyi PS5 oyunları Ve en iyi bilgisayar oyunları.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow