Bu Gizli Ayar, YouTube’un Otomatik Oynatma Özelliğini Devre Dışı Bırakmanıza İzin Verir

Normalde, o anda oynatılmakta olan bir YouTube videosunun sonunda, bir sonraki klibin geleceğine dair gizli bir ön izleme verilir. Bir videoya yorum yazarak veya arama çubuğundan yeni bir şey arayarak bunu kolayca atlayabilirsiniz. YouTube’un önerilen klipleri otomatik oynatmasını durdurmak istiyorsanız, bu adımları takip et mobil cihazınızda veya tabletinizde: YouTube uygulamasını başlatın. Ekranın sağ üst köşesindeki […]

Bu Gizli Ayar, YouTube’un Otomatik Oynatma Özelliğini Devre Dışı Bırakmanıza İzin Verir

Normalde, o anda oynatılmakta olan bir YouTube videosunun sonunda, bir sonraki klibin geleceğine dair gizli bir ön izleme verilir. Bir videoya yorum yazarak veya arama çubuğundan yeni bir şey arayarak bunu kolayca atlayabilirsiniz. YouTube’un önerilen klipleri otomatik oynatmasını durdurmak istiyorsanız, bu adımları takip et mobil cihazınızda veya tabletinizde:

  1. YouTube uygulamasını başlatın.
  2. Ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenize dokunun.
  3. “Ayarlar”a gidin ve “Otomatik Oynat”ı seçin.
  4. “Sonraki videoyu otomatik oynat” anahtarını kapalı konuma getirin.

Ayrıca Youtube’da aktif olarak video izlerken Otomatik Oynatmayı kolayca devre dışı bırakabilir (ve etkinleştirebilirsiniz). Aşağıdaki talimatlar akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için geçerlidir:

  1. Cep telefonunuzda veya tabletinizde YouTube uygulamasını başlatın veya bilgisayarınızın web tarayıcısında youtube.com adresine gidin.
  2. Bir video izlemeye başlayın.
  3. Videonun izleme sayfasındayken, Otomatik oynatma geçiş anahtarını bulun. Tabletler veya akıllı telefonlar için video oynatıcının üst kısmında bulunurken, bilgisayarlarda altta olacaktır.
  4. Anahtarı kapalı konuma getirin.

“Otomatik oynatma kapalı” diyen bir bildirim görünmelidir. Geçiş ayrıca, özelliğin devre dışı bırakıldığını belirten duraklatma sembolünü de taşıyacaktır. Otomatik Oynatmayı etkin durumda tutmak istiyor ancak bir sonraki önerilen YouTube videosunun oynatılmasını istemiyorsanız, o anda aktif olan klibin sonundaki “İptal” düğmesine basabilirsiniz. Daha sonra farklı bir video arayabilir veya akışta önerilen kliplerden birini seçebilirsiniz.

Teknory