Polestar 2 Kuzey Kutup Dairesi, EV’lerin Çevresindeki En Büyük Damgalardan Birini Düzeltmek İçin Nasıl Çalışıyor?

Ancak Polestar, üretim amaçlı bir model olmadığı için Kuzey Kutup Dairesi modeliyle ilgili çok önemli olan menzil sorununu ele almadı. Kara hazır Polestar iki çok önemli şeyi başarıyor: Birincisi, güvenli bir şekilde yapıldığı sürece bir arabayı karda savurmak asla kötü bir şey değildir. İkincisi, Polestar’ın, EV’lerin yeti istilasına uğramış olsun ya da olmasın tüm iklimlerde […]

Polestar 2 Kuzey Kutup Dairesi, EV’lerin Çevresindeki En Büyük Damgalardan Birini Düzeltmek İçin Nasıl Çalışıyor?

Ancak Polestar, üretim amaçlı bir model olmadığı için Kuzey Kutup Dairesi modeliyle ilgili çok önemli olan menzil sorununu ele almadı. Kara hazır Polestar iki çok önemli şeyi başarıyor: Birincisi, güvenli bir şekilde yapıldığı sürece bir arabayı karda savurmak asla kötü bir şey değildir.

İkincisi, Polestar’ın, EV’lerin yeti istilasına uğramış olsun ya da olmasın tüm iklimlerde tam olarak nasıl performans gösterdiğini belgelemek ve anlamak için aktif olarak çalıştığını gösteriyor. Toplanan veriler, şüphesiz gelecekteki EV’lerin, özellikle de havanın aşırı olabileceği iklimlerde satılanların geliştirilmesi için hayati önem taşıyacaktır.

Dünyanın hala Polestar 3 ve 4’ün bazı gecikmelerden sonra bayilere çıkmasını beklediğini ve Polestar 2’yi şu anda markanın tek üretim arabası olarak bıraktığını not etmek önemlidir. Polestar, karda ve soğukta daha iyi performans için arabalarını zaman içinde kademeli olarak yükseltmek için Arktik iklimlerinde öğrenilen dersleri kullanacak. En azından şimdilik İsveç, donmuş bir gölün etrafında ralliye hazır bir EV’yi kırbaçlayarak buzlu hava performansını test etmek için mükemmel bir yer gibi görünüyor.

Teknory