Prequel Star’a Göre Katniss ve Lucy Gray’in Benzerlikleri Orijinal Açlık Oyunlarını Nasıl Geliştiriyor?

Özet Rachel Zegler nasıl olduğunu açıklıyor Ötücü Kuşlar ve Yılanlar Türküsü karakter Lucy Gray ve Katniss Everdeen’in izleme deneyimini geliştiren benzerlikleri var. Açlık Oyunları franchise. Lucy Gray’in arenadaki performansı ve seyirciyi kendi tarafına çekebilme yeteneği, Katniss’in dinamiğini bir saygı duruşu olarak yansıtıyor. “The Asılan Ağaç” şarkısı, Lucy Gray ile Katniss’i birbirine bağlıyor ve kökeni ön […]

Prequel Star’a Göre Katniss ve Lucy Gray’in Benzerlikleri Orijinal Açlık Oyunlarını Nasıl Geliştiriyor?

Özet

  • Rachel Zegler nasıl olduğunu açıklıyor Ötücü Kuşlar ve Yılanlar Türküsü karakter Lucy Gray ve Katniss Everdeen’in izleme deneyimini geliştiren benzerlikleri var. Açlık Oyunları franchise.
  • Lucy Gray’in arenadaki performansı ve seyirciyi kendi tarafına çekebilme yeteneği, Katniss’in dinamiğini bir saygı duruşu olarak yansıtıyor.
  • “The Asılan Ağaç” şarkısı, Lucy Gray ile Katniss’i birbirine bağlıyor ve kökeni ön filmde yer alıyor ve Başkan Snow’un Katniss’e olan nefretine ve 12. Bölge’deki isyana yeni bir katman ekliyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Yıldız Rachel Zegler, karakteri Lucy Gray ile Katniss Everdeen arasındaki benzerliklerin orijinal filmleri nasıl geliştirdiğini anlatıyor. Yeni ön bölüm, Açlık Oyunları’nın ilk yıllarında geçiyor ve doğrudan 10. yıllık hasat dönemine giriyor. Hikaye Başkan Coriolanus Snow’un etrafında dönüyor. Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Tom Blyth’in canlandırdığı 18 yaşında bir çocuk. Zegler, 12. Bölge’nin övgüsü ve serinin yeni kadın başrolü Lucy Gray Baird’dir.

İle konuşmak ComicBook.comZegler karakteriyle arasındaki paralellikleri açıklıyor Açlık OyunlarıKatniss Everdeen (Jennifer Lawrence tarafından canlandırılıyor), her iki eserin birbirini nasıl yansıttığını ve benzerliklerinin tüm seri için izleme deneyimini nasıl geliştirdiğini ortaya koyuyor. Karakterler genel olarak oldukça farklı olsa da Zegler, performansına orijinal filmlere daha derin bir anlam katan ortak temalar aracılığıyla Katniss’in unsurlarını dahil etti. Aşağıda Zegler’in tam açıklamasına göz atın:

“Oyuncular olarak Jennifer’ın orijinal üçlemedeki performansını izlemek, genel olarak performans alanında bir ustalık sınıfı izlemek gibi. Konu Lucy Gray’in yaklaşımına gelince, bunu yapmak zorunda olmadığımı hissettim. [study her]. Tom’un söylediği şeye geldim [Blyth] diyordum ki, benBu gereksiz bir baskı oluşturuyor çünkü bu farklı bir karakter ve Panem’in farklı bir zamanı. Lucy Gray’in, bildiği her şeyi elinden alınmış, ama yine de elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan, savaştan zarar görmüş bir genç olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan Katniss’e çok benziyordu ama bir grup insanın önünde bir arenaya yerleştirilmek ve dünyayı onun için desteklemek zorunda kalmak çok farklı bir dinamikti. Bunda çok iyi.

“Performansında çok ikna edici ve seyirciyi kendi tarafına çekme konusunda çok iyi. Bu yüzden onu oynamak çok eğlenceliydi. Ama bence onun içinde Katniss’ten unsurlar var ve bu da geri dönmeyi ve geri dönmeyi daha da eğlenceli hale getiriyor.” Orijinal üçlemeyi izleyin ve Katniss Everdeen’de Lucy Gray’in yansımaları olduğu için Snow’un sonraki yaşamında bile Lucy Gray’in etkisinde kaldığını görün.”


Lucy Gray’in “Asılı Ağaç”ı İki Farklı Açlık Oyununu Vurguluyor

Her ne kadar ikisi Açlık Oyunları karakterler oldukça farklı, Snow’la ilişkilerinin ötesinde onları birbirine bağlayan bir şey var. Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Lucy Gray’in Katniss’in söylediği şarkının aynısı olan “The hanging Tree” şarkısını söylemesi yer alıyor Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Birinci Bölüm. Şarkının ön bölümünün kökenleri, Snow’un Katniss’e olan nefretine yepyeni bir katman ekliyor. Filmde Lucy Gray’in “The Asılan Ağaç”ın orijinal yazarı olduğu ortaya çıkıyor. Bunu 12. Bölge sakinleri için yazıyor ve 64 yıl sonra Katniss onu isyanıyla paylaşırken şarkısı yaşamaya devam ediyor.

Lucy Gray’in “The Asılan Ağaç” şarkısı Katniss’inkinden çok farklı geliyor kulağa. Şarkı yıllar içinde oldukça değişti ve sözlerin karakterlerin çatışmalarını yansıtması sağlandı. Lucy Gray şarkıyı ilk söylediğinde şarkı duygusaldır, sevgiliye özlemle seslenir. Onun versiyonu, gerçekten tanık olduğu bir şeyden kaynaklanıyor ve belki de Coriolanus’la olan romantik ilişkisinden besleniyor, ancak onlarca yıl sonra Katniss tarafından tekrarlandığında, unutulmaz oluyor ve 12. Bölge’nin sıklıkla maruz kaldığı baskıya odaklanıyor.

“The Asılan Ağaç”ın ardındaki bu yeni hikayeyle şarkı daha da asi bir hal alıyor. Katniss, Snow’un eski sevgilisinin sözlerini ona söylüyor. Katniss ve Lucy Gray’in pek çok benzerliği, Zegler’in performansı ve paylaşılan şarkıyla vurgulanıyor ve önceki filmleri yeniden izlerken göze çarpan yeni unsurlar ekleniyor. Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı değerli yeni bilgiler katıyor Açlık Oyunları Snow’un nefreti ve 12. Bölge’nin isyandaki rolü gibi diziye daha da anlam veriliyor.

Kaynak: ComicBook.com

Anahtar Yayın Tarihi

  • Açlık Oyunları Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Posteri
    Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow