Rahibe 2’nin Rahibe Irene ve Lorraine Warren Arasındaki Bağlantısı Yönetmen Tarafından Konuşuldu

Özet Yönetmen Michael Chaves, Rahibe Irene ile Lorraine Warren arasındaki bağlantıyı doğruladı Hayat IIiki karakteri birbirine bağlamak. Chaves bağlantıya dair net bir duyuru yapmak, bunu sadece bir Paskalya yumurtası olmaktan çıkarıp hikayenin daha büyük bir parçası haline getirmek istedi. Aileyle bağlantı kurma fikri izleyicilerde yankı uyandırıyor ve karakterlerin ilişkilerine duygusal derinlik katıyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU […]

Rahibe 2’nin Rahibe Irene ve Lorraine Warren Arasındaki Bağlantısı Yönetmen Tarafından Konuşuldu

Özet

 • Yönetmen Michael Chaves, Rahibe Irene ile Lorraine Warren arasındaki bağlantıyı doğruladı Hayat IIiki karakteri birbirine bağlamak.
 • Chaves bağlantıya dair net bir duyuru yapmak, bunu sadece bir Paskalya yumurtası olmaktan çıkarıp hikayenin daha büyük bir parçası haline getirmek istedi.
 • Aileyle bağlantı kurma fikri izleyicilerde yankı uyandırıyor ve karakterlerin ilişkilerine duygusal derinlik katıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Filmin Paskalya yumurtası hayran teorisini doğruluyormuş gibi görünürken, yönetmen Michael Chaves bu konu hakkında konuştu. Hayat IIRahibe Irene ve Lorraine Waren bağlantısı. En son bölüm Sihirbazlık Universe, Taissa Farmiga’nın Rahibe Irene’inin, önceki filmde varlığı yenmiş olmasına rağmen, görünüşe göre iblis Valak’la bağlantılı olan Fransa’daki bir dizi rahip cinayetini araştırmakla görevlendirildiğini gördü. Finalde Valak’la yüzleşmesi sırasında iblis, Irene’i ateşe vermeye çalışır, başarılı bir şekilde yanmadan kalır ve Lorraine’in gözleri, varlığı yenmeye kararlı hale gelen Irene’in gözleri ile aynı hizaya gelir.

Filmin ev medyasında yayınlanmasının şerefine, Çarpıştırıcı En büyüklerinden bazılarını ayrıntılarıyla anlatmak için Michael Chaves’le konuştuk Hayat II spoiler. Rahibe Irene ile arasında görünen bağlantı sorulduğunda SihirbazlıkYönetmen Lorraine Warren’dan, devam filminin doruk noktasındaki gözlerindeki parıltının iki karakteri doğrudan birbirine bağlamayı amaçladığını doğruladı ve aynı zamanda ilkinde Paskalya yumurtasına da dikkat çekti. Rahibe film hala aralarındaki bağlantı açısından kanondur. Chaves’in aşağıda ne açıkladığına bakın:

Evet. Bence bu, hayranların zaten bu konuda teorileri olan bir şey. İki kız kardeşin aynı dizide rol alması biraz fazla mükemmel görünüyordu ve bir bağlantıya ihtiyacımız vardı. Sanırım Akela’dan aldığım orijinal taslakta [Cooper]oradaydı, her zaman oradaydı, ama daha çok bir Paskalya yumurtasına benziyordu ve daha büyük olması gerektiğini düşündüm. İlk Rahibe’nin pasaportunda onu Lorraine’e bağlayan bir Paskalya yumurtası zaten vardı. Pasaportuna bakarsanız… Buna girmeyeceğim ama hayır, şöyle düşündüm: “Hayranlara gerçekten net bir duyuru yapmamız gerekiyor.”

Sonra şunu da düşündüm, gerçekten biraz duyguyla inmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha sonra anne hikâyesini geliştirmeye başladım. İlk Conjuring’in aile teması var. Bu ailenin teması gibi ve herkes kurtulduktan sonra. Bence gerçekten sadece Warren’lara hitap ediyor, sanırım [how] tüm bu filmler aileleri farklı şekillerde ele alıyor. Ve ben de Irene’in annesiyle olan bağlantısının, ilk Nun filmindeki bir tür atıf cümlesi gibi olduğunu düşündüm, temelde babasının annesinin deli olduğunu düşünmesi gibi bir şeydi, orada bir şeyler olduğunu düşündüm. “Sanırım bu konuyu ele almamız lazım. Lorraine ipini çekmemiz ve bunların hepsini bağlamamız lazım.” Ve bunun insanlarla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Aileyle bağlantı kurma fikrinin gerçekten işe yaradığını düşünüyorum.


Conjuring’in Irene ve Lorraine Hayran Teorisi Açıklandı

Rahibe Irene ve Lorraine Warren.

Bağlantı kuran fan teorisinin kökeni Sihirbazlık Universe’den Lorraine ve Irene, Vera Farmiga’nın küçük kız kardeşinin oyuncu kadrosundan geldi ve Amerikan korku hikayesi ikinci karakter için Taissa Farmiga mezunu. Keskin gözlü izleyiciler de ilkinde dikkat çekti Rahibe Irene’in pasaportunun doğum yerinin Bridgeport, Connecticut olduğunu ortaya koyan filmde, gerçek hayattaki Lorraine’in doğduğu yerle aynı yer. Dahası pasaport, ilkinin aslında ikonik ortamdan birkaç yıl daha eski olduğunu gösteriyor; bu da oyuncuların gerçek hayattaki yaş farkına ilişkin ilginç bir değişiklik.

ile özel bir röportaj sırasında Ekran RantıChaves, birleştirici Paskalya yumurtasının New Line ile bazılarının stüdyo olarak düşünebileceğinden çok daha fazla tartışma gerektirdiğini ortaya çıkardı “çok akıllı ve dikkatli” filmleri nasıl bağladıkları hakkında Sihirbazlık Evren birlikte. “Fikrini tekrarlamanın yanı sıra”bu ipleri çekerek“Irene’in çocukluğuna ve annesiyle ilgili duygusal geçmişe ilişkin yönetmen, bu bağlantının nasıl çözüleceğine dair başka fikirlerin de bulunduğunu ortaya çıkardı ancak bunların ne olduğunu açıkça belirtmedi. Chaves şöyle açıklıyor:

Tüm hazırlıklarımız boyunca ve ayrıca New Line ile yaptığımız bir tartışmaydı. Filmleri gösterme ve birbirine bağlama konusunda her zaman çok akıllı ve dikkatliler ve bence orijinal senaryodaki şeylerden biri olan Irene-Lorraine bağlantısı daha çok bir Paskalya yumurtasıydı… Konuştuk. bunu yapmanın farklı yolları hakkında ve ben de annesinin hikayesini daha fazla anlatma fikrini gündeme getirmeye başladım çünkü bu, ilk filmde gerçekten sevdiğim bir başka konuydu, onun hakkında atılan bir cümle gibiydi.

Chaves ne olduğunu açıkça belirtmese de Hayat IIIrene ve Lorraine arasındaki bağlantı, karakterleri açısından, işaretlerin bir şekilde akraba olduklarına işaret ettiği anlamına geliyor. Eğer bu açıklama onları kardeş yaparsa, bu sadece bir erkek kardeşi olan gerçek Lorraine Warren’da ilginç bir değişiklik olur ve böylece Farmigas’ın bağlantısına daha fazla eğilir. Yine de Büyücülük: Son Ayinler Ana seriyi sona erdirmesi beklense de, korku evrenine yönelik çalışmalarda yer alacağı söylenen diğer çeşitli projeler, bu bağlantının daha da detaylandırılmasına yol açabilir.

Kaynak: Çarpıştırıcı

 • Rahibe 2 Posteri
  Hayat II

  Yayın tarihi:
  2023-09-08

  Müdür:
  Michael Chaves

  Döküm:
  Storm Reid, Taissa Farmiga, Anna Popplewell, Katelyn Rose Downey, Bonnie Aarons, Jonas Bloquet

  Değerlendirme:
  R

  Çalışma süresi:
  110 Dakika

  Türler:
  Korku, Gizem, Gerilim

  Yazarlar:
  Ian Goldberg, Richard Naing, Akela Cooper

  Stüdyo(lar):
  New Line Sineması, Atom Canavarı

  Distribütör(ler):
  Warner Bros. Resimleri

  ön bölüm(ler):
  Rahibe

  Bayilik(ler):
  Sihirbazlık

Teknory