Bölüm 4′ Stüdyo, Yönetmenin Akıl Sağlığını Sorguladı

Lionsgate aracılığıyla görüntü Bu makale, sonu hakkında spoiler içerir. John Wick: Bölüm 4. John Wick serisinin en sıra dışı yönlerinden biri, her filmde daha iyiye gidiyor gibi görünmesidir. John Wick: Bölüm 4 farklı değil ve aslında hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından şimdiye kadarki en iyi alınan film. Aslında o kadar iyi ki, stüdyo bunu […]

Bölüm 4′ Stüdyo, Yönetmenin Akıl Sağlığını Sorguladı

Lionsgate aracılığıyla görüntü

Bu makale, sonu hakkında spoiler içerir. John Wick: Bölüm 4.

John Wick serisinin en sıra dışı yönlerinden biri, her filmde daha iyiye gidiyor gibi görünmesidir. John Wick: Bölüm 4 farklı değil ve aslında hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından şimdiye kadarki en iyi alınan film. Aslında o kadar iyi ki, stüdyo bunu sonuncusu yapma kararı karşısında şaşkına döndü.

film şu anda güzel bir şekilde oturuyor %96 Domates Ölçer reyting ve %97 seyirci reytingi – oldukça havalı şekillerde de olsa çoğunlukla sadece insanları öldüren bir adam hakkında bir film için oldukça iyi.

ile filmin yapım süreci hakkında derin bir dalışta Hollywood Muhabiriyönetmen Chad Stahelski, stüdyonun bu şeyden son damla parayı sıkıştırma arzusuna rağmen, bunun neden son olduğunu açıkladı.

Stahelski, yöneticilere Wick’i öldürdüğünü söylediğinde, “Ne düşünüyorsun?” ve “Sen deli misin?” Onlara yıldız Keanu Reeves’in gemide olduğunu ve “uygun bir veda” etmek istediklerini söyledi.

Ayrıca şüpheleri vardı. Stahelski, cenaze sahnesine geri dönüş olasılığına yer bırakmak için daha “gizemli” alternatif bir son çektiğini, ancak testin “izleyicilerin oldukça sert bir şekilde isyan ettiğini” ve bu yüzden onu hurdaya çıkardıklarını söyledi.

Başlangıçta, yönetmenin 4. ve 5. bölümleri birlikte yapacağı konuşuluyordu, ancak Stahelski, her Wick filminin bir öncekinden daha iyi olduğunu ve onları aynı anda çekerse bunun olabileceğini düşünmediğini söyledi.

“Dördüncü ve beşinci filmi birlikte çekseydim, beşinci film dört gibi görünürdü. Üç ile dört arasındaki renkler çok farklı çünkü dijital ara renkler gelişti. Asıl program olan DaVince Resolve, tıpkı yeni Alexas gibi kameralar gibi gelişti. Üç numarada kırmızılarla sorun yaşadık ve şimdi bu sorun ortadan kalktı. Yani teknoloji daha iyi, ben daha iyiyim ama senin sadece zamana ihtiyacın var.”

Hatta Reeves’e “Dört ve beş yapacak kadar iyi değilim. Bir tane yapacak kadar iyiyim. Filmler daha iyi hale geliyor çünkü “daha iyiye gidiyoruz” dedi ama bunun olması için zamana ihtiyacı var.

Wick’in ölümünün ele alınması da iyi düşünülmüştü, ancak bazı Samuray ilkelerine dayanan “İyi bir ölüm ancak iyi bir yaşamdan sonra gelir” fikrine bağlı kaldılar. O zaman soru, sonunda Wick’e o “iyi hayatı” nasıl vereceği oldu.

“[It] bir masumu kurtararak, dostluk göstererek ve John’un pek çok insanı becerdiğini ve bir köpek yavrusu yüzünden 86 kişiyi öldürmenin sonuçları olduğunu gerçekten anladığını göstererek oldu. Görgü kuralları, törenler ve ritüeller ve Samuray yasası Bushido’nun o tematik ya da o şövalyece tavrı da beni büyüledi. Biraz ters çevirdik ama böyle yaptık.”

John Wick: Bölüm 4 şimdi sinemalarda oynuyor.

Teknory