Ready Player One Metaevrende Gerçek Oluyor

Özet Readyverse Studios ve Warner Bros. Discovery, OASIS’i Ready Player One’dan metaevrene taşımak için ortaklık yapıyor. Bu, “çoklu dünya, çoklu IP, birlikte çalışabilen açık meta veri deposu deneyimi” olacak. Hayranlar, OASIS’i gerçeğe dönüştürmenin iyi bir fikir olup olmadığı konusunda karışık tepkiler verdi. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Hazır Oyuncu Bir gerçek hayata […]

Ready Player One Metaevrende Gerçek Oluyor

Özet

  • Readyverse Studios ve Warner Bros. Discovery, OASIS’i Ready Player One’dan metaevrene taşımak için ortaklık yapıyor.
  • Bu, “çoklu dünya, çoklu IP, birlikte çalışabilen açık meta veri deposu deneyimi” olacak.
  • Hayranlar, OASIS’i gerçeğe dönüştürmenin iyi bir fikir olup olmadığı konusunda karışık tepkiler verdi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Hazır Oyuncu Bir gerçek hayata geliyor ve herkes aynı fikirde değil. Steven Spielberg tarafından 2018 yılında filme uyarlanan 2011 tarihli bilim kurgu romanı, 2045 yılında insanlığın sanal gerçeklik platformu aracılığıyla kaynaklar tükenmiş bir gezegenden kaçmaya çalıştığı distopik bir Amerika’da yaşayan Wade Watts adlı genç bir adamı konu alıyor. OASIS olarak adlandırıldı. OASIS, kullanıcıların çoğu 1980’lerin popüler filmlerinden ve video oyunlarından ilham alan kendi dünyalarını yaratabilecekleri bir yerdir.

Başına ÇeşitlilikFutureverse şirketi, yeni kurulan Readyverse Studios’un (ortak kurulduğu) Hazır Oyuncu Bir yazar Ernest Cline ve yapımcı Dan Farah), 2024 yılında OASIS’in bir versiyonunu metaveriye getirmek için Warner Bros. Discovery ile ortaklık yapıyor. İlgili fikri mülkiyetler ve lojistikle ilgili ayrıntılar bilinmemekle birlikte, şirket bunu şu şekilde tanımlıyor: “çoklu dünya, çoklu IP, birlikte çalışabilen açık meta veri deposu deneyimi.” Ancak çevrimiçi hayranlar, OASIS’i gerçeğe dönüştürmenin iyi bir fikir olup olmadığı konusunda hemfikir değil. Aşağıdaki çeşitli sosyal medya hayran tepkilerine göz atın:

RJ Palmer tweet attı”Keşke bu tür insanlar için ‘aptal’dan çok daha güçlü bir kelimemiz olsaydı.

Lanet olsun diyerek aynı fikirdeydi”Jurassic Park’ı yapmak gibi. Birisi açıkça distopik dersi kaçırmış…

Sebastián benzer endişelerini dile getirerek şöyle konuştu:Ready Player One bir uyarı değil miydi??? Lmao

Eric Davis daha az endişeliydi ve şunları söyledi: “Geleceğe Dönüş’teki DeLorean’ı sürdüğüm sürece varım

Bir delik kaygılarını da paylaşarak şunları söyledi:Hiç kimse bunu oynamayacak çünkü çok siyah ayna kodlu

​​​​​​​

Hasan daha karışıktı, “Düşük anahtar cehennem gibi ama filmden ders almadık mı?

​​​​​​​

Sokrateej bir senaryoyu sunan popüler bir meme paylaştı: “Bilim Kurgu Yazarı: Kitabımda Torment Nexus’u uyarıcı bir hikaye olarak uydurdum. teknoloji Şirketi: Sonunda klasik bilim kurgu romanı Don’t Create the Torment Nexus’tan Torment Nexus’u yarattık


Ready Player One’ın OASIS’i Karmaşıktır

Ready Player One'da OASIS Kulaklığını Takan Wade rolünde Tye Sheridan

OASIS’in bir versiyonunun tanıtılmasının geçerliliği konusunda tartışmanın olası bir nedeni, anlatıdaki konumunun karmaşık olmasıdır. Potansiyel olarak tehlikeli olan her teknoloji gibi OASIS de hem iyilik hem de kötülük için kullanılabilecek bir araçtır. Hem kitap hem de Steven Spielberg filmi, öğrencilerin sanal olarak okula gitmesine olanak tanıyan bir program da dahil olmak üzere OASIS’in iyi taraflarını ortaya koyuyor. Ancak hikayenin sonu, kişinin kendisini popüler kültüre gömmek yerine gerçek kimliğini benimsemesi ve gerçek dünyada kişilerarası bağlantıları güçlendirmesiyle ilgili temaları içeriyor.

Bu temel temaya rağmen, Hazır Oyuncu Bir ayrıca OASIS’i klasik pop kültürünü yeni bir şekilde hayata geçiren eğlenceli maceralarla dolu bir dünya olarak tasvir ediyor. Kitabın devamında Hazır Oyuncu İkibu daha da karmaşık hale geliyor. Hikaye, insanlığı teknolojiyle daha da yakınlaştıran yeni gelişmelerin gelişini, kitabın açıkça kınamakla daha az ilgilendiğini anlatıyor.

Wade’in farklı versiyonlarında üstesinden gelmesi gereken zorluklar Hazır Oyuncu Bir etkileşimli bir sahneyi ziyaret etmeyi içerir Parlama ve gerçek hayat versiyonuyla mücadele etmek Zindanlar ve Ejderhalar modül Dehşet Mezarı.

Sonuçta bu gerçek hayat versiyonu Hazır Oyuncu Bir muhtemelen aynı tehlikeli potansiyele sahip olmayacaktır. Kullanıcılar, prensipte hikayenin temalarına meydan okuduğunu düşünseler de, kitapların OASIS’inin tam anlamıyla hayata geçmesi imkansız olacak. Öncelikle, şirketin fikri mülkiyeti lisanslamak için sonsuz bir bütçesi olmadığı gerçeği göz önüne alındığında, kullanıcılar popüler kültür dünyasına gerçek OASIS kadar erişime sahip olmayacak. Metaverinin teknolojik sınırlamaları onu OASIS’ten tamamen daha az ilgi çekici hale getirecek, ancak bu gelecekte her zaman değişebilir.

Kaynak: Çeşitlilik & Çeşitli (yukarıya bakın)

Hazır Oyuncu Bir

Ernest Cline’ın aynı adlı romanından uyarlanan Ready Player One, modern çağda devrim yaratan sofistike bir sanal gerçeklik oyunu olan OASIS’in sahibi olmasını sağlayacak görünüşte imkansız bir video oyunu yarışmasını kazanmayı umutsuzca isteyen bir yetim olan Wade Watts’ı konu alıyor. hayat. OASIS’in kötü bir holding tarafından ele geçirilmesinden önce, arkadaşlarının yardım ettiği ve gizli ipuçlarını bulmak için zamana karşı yarışan Wade’in oyuna olan aşkı teste tabi tutulur.

Yayın tarihi
29 Mart 2018
Döküm
TJ Miller, Hannah John-Kamen, Lena Waithe, Mark Rylance, Mckenna Grace, Letitia Wright, Ben Mendelsohn, Ralph Ineson, Simon Pegg, Olivia Cooke, Tye Sheridan

Değerlendirme
PG-13

Çalışma süresi
2 saat 20 dakika

Yazarlar
Eric Eason, Zak Penn, Ernest Cline

Bütçe
155–175 milyon

Stüdyo(lar)
Warner Bros. Resimleri

Distribütör(ler)
Warner Bros. Resimleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow